Przedwzmacniacz gramofonowy MoFi Electronics MasterPhono Black

  • 29 999,00 zł / szt.
  • szt.
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

MoFi Electronics z dumą przedstawia MasterPhono, referencyjny, wysoce konfigurowalny przedwzmacniacz gramofonowy. Stworzony przez miłośników winylu dla tych, którzy chcą dokładnie i precyzyjnie ujawnić i doświadczyć prawdziwej muzyki osadzonej głęboko w rowkach ich kolekcji winylowych płyt LP.


W pełni analogowy i wykonany wyłącznie z elementów dyskretnych MasterPhono został zaprojektowany przez Petera Madnicka, cenionego inżyniera dźwięku, posiadającego długie i znakomite doświadczenie w branży audio najwyższej jakości. Przedwzmacniacz posiada dwa fizycznie rozdzielone bloki (obwód zasilania i obwody audio) umieszczone w pojedynczej eleganckiej obudowie. Może współpracować z dowolną wkładka MM i MC dostępną na światowych rynkach, a nawet dzięki wejściu prądowemu, z wkładkami MC o ultra niskiej impedancji. Dodatkowym atutem urządzenia są oddzielne wejścia/wyjścia zbalansowane i single-ended oraz mnogość konfigurowalnych przez użytkownika ustawień, dostępnych za pośrednictwem panelu przedniego. Wielofunkcyjne mierniki ze wskaźnikami wychyłowymi podkreślają prawdziwie analogowy charakter MasterPhono. Wreszcie, wejście USB umożliwia korzystanie z nowych funkcji i aktualizacji

oprogramowania, gdy tylko staną się one dostępne.

"MasterPhono wykazuje niezwykłą klarowność i gładkość, która przypomina to co oferuje taśma-matka!"

 

Cel jaki postawili przed sobą konstruktorzy MasterPhono był prosty: zbudować urządzenie które odtworzy muzykę w taki sposób by dorównać integralności dźwiękowej osiąganej przez znane na całym świecie reedycje winylowe MFSL. Wymagało to ponad roku prac badawczo-rozwojowych i budowania prototypów. Podczas ostatnich targów AXPONA 2023, MasterPhono został publicznie zademonstrowany, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem, a wszyscy byli zgodni co do jego absolutnej muzykalności i nieprawdopodobnej ciszy „czarnego tła”. Niezliczeni uczestnicy byli zafascynowani zarówno zestawem funkcji, jak i jakością wykonania. Zasadniczo, był on wysoko na liście życzeń firmy od momentu powstania MoFi Electronics prawie dekadę temu. Cytując projektanta Petera Madnicka: "Jestem pewien, że zgodzisz się, że jest to niezwykły produkt, który może dać ci nowe poczucie tego, co tak naprawdę zawiera dobry kawałek winylu, ale do tej pory był przed tobą ukryty. Tak, jest aż tak dobry!"

Zarówno standardowe wejście sygnału "wejście napięciowe" jak i "wejście prądowe" do użytku z wkładkami gramofonowymi o niskiej impedancji źródłowej, jak i o ultra niskiej impedancji (Trans-impedance dynamic loading) realizowane są łącza poprzez RCA i XLR.

Konstrukcja o fizycznie rozdzielonych obwodach zasilania i obwodach audio zapewniająca ekstremalnie niski poziom zakłóceń.

4 przełączalne poziomy wzmocnienia: 40db, 50db, 60db i 70db.

10 przełączalnych regulacji impedancji obciążenia w tym “Custom” poprzez znajdujące się na tylnym panelu łącze RCA.

Konstrukcja w pełni zbalansowana, analogowa i wykorzystująca wyłącznie elementy dyskretne od wejścia do wyjścia. Obwód sprzężony z prądem stałym i sterowany serwomechanizmem od filtru górnoprzepustowego do gniazd wyjściowych

Pasywny korektor RIAA wykorzystujący wyłącznie wyselekcjonowane elementy: kondensatory polistyrenowe i polipropylenowe NOS o tolerancji lepszej niż 1%, a także wszystkie rezystory w krytycznych dla precyzyjnego filtrowania i regulacji napięć miejscach z tolerancją 0,1% lub 0,5%.

Kaskadowe stopnie regulacji napięcia pomagają osiągnąć najniższy możliwy poziom szumów.

Zdalne sterowanie obejmujące: wybór wejścia, regulację wzmocnienia, wyciszenie, tryb mono, obsługę miernika i uruchomienie filtru subsonicznego.

Mierniki wychyłowe dla lewego i prawego kanału do monitorowania poziomu wyjścia i ustawień kalibracji.

Ekstremalnie precyzyjna korekcja RIAA zapewaniająca dokładność ±0.05db i pasmo przenoszenia 10Hz–50KHz ±0.20db.

S/N Ratio (ważony filtrem A): 93dB dla wkładek MM i 85dB dla wkładek MC.

Wymiary (w x h x d): 43.2 x 8.9 x 40 cm; waga: 6.8 Kg.

Mobile Fidelity od 1977 roku jest niezależnym wydawcą wysokiej jakości płyt analogowych, CD oraz SACD oznaczanych napisem Original Master Recordings™. Stały się one legendarne wśród audiofilów na całym świecie. Teraz przenosimy swój rodowód na serię produkowanych w USA gramofonów i domowych komponentów audio. MoFi Electronics projektuje wszystkie urządzenia tak, aby dać słuchaczom możliwość jak najwierniejszego odtworzenia muzyki i emocji zarejestrowanych w studiach nagraniowych. Płyty winylowe spełnią ten warunek najlepiej. A wszystko po to, aby autentyczny dźwięk zagościł w naszych domach.