PMC FACT 12 Signature White Silk

  • 89 000,00 zł / para
  • para
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Kolumna głośnikowa fact.12 jest owocem oddania firmy PMC całkowitej dźwiękowej przejrzystości. Dostarcza ona emocji i mocy, zachowując jednocześnie klarowność i dynamikę na wszystkich poziomach głośności, począwszy od delikatnych szeptów, aż do utworów, które możesz nieomalże namacalnie poczuć.

Technologia reprodukcji dźwięków basowych ATL™ oraz audiofilskie elementy sterujące poziomem zapewniające precyzyjną regulację wysokich i niskich częstotliwości sprawiają, że fact.12 może zagwarantować nieskazitelny dźwięk w każdym otoczeniu odsłuchowym i z szeroką gamą urządzeń źródłowych.

Jeśli tylko pragniesz zbliżyć się jeszcze bardziej do magii ukrytej w nagraniach, kolumna głośnikowa fact.12 jest tym, czego potrzebujesz.

Wszystko jest kwestią szczegółów
Fact detaleWielu wybitnych malarzy z wzbraniało się przed wypróbowaniem swoich sił w rzeźbie, ponieważ forma może być oglądana z wielu kątów, co niesie za sobą wiele dylematów. W wypadku kolumn linii fact®, każdy aspekt i każdy element zostały harmonijnie połączone, aby stworzyć całość, która jest w sposób oczywisty prawidłowa. Połączenie miłych w dotyku powierzchni, teksturowanej tkaniny, luksusowego drewna i ręcznie polerowanego błyszczącego chromu tworzy wrażenie solidności i jest świadectwem dobrego smaku.

Prosta czynność zdejmowania i zakładania maskownicy staje się przyjemnością. Niewidoczne magnesy ziem rzadkich schowane w obudowie delikatnie przyciągają maskownicę na jej miejsce. Gdy jednostki głośników są widoczne, ścianka przednia – ascetyczna i wolna od zazwyczaj na niej obecnych punktów mocowania maskownicy, doskonale wpisuje się w dizajnerski etos linii fact®.

Obudowy
ObudowyAby stworzyć doskonałą obudowę - taką, która zachwyca zarówno oko jak i ucho, konieczne jest partnerstwo pomiędzy innowacyjną, kontrolowaną komputerowo obróbką maszynową i intymną wiedzą tradycyjnego rzemiosła i materiałoznawstwa.

Strukturalna integralność i dokładność są najważniejszymi elementami podczas tworzenia obudowy kolumny głośnikowej, a w wypadku linii fact®, każdy z elementów został wnikliwie przeanalizowany, aby polepszyć osiągi. Będąca integralną częścią budowy zaawansowana linia transmisyjna (ATL) stworzona jest z precyzyjnie obrobionych paneli, z których niektóre mają 18 mm grubości, które pokryte są fornirem zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, co gwarantuje im stabilność i długą żywotność.

Dokładność połączeń wraz z najnowocześniejszymi środkami wiążącymi tworzą homogeniczną, niezawodną strukturę, która działa jako idealna, nieruchoma platforma dla jednostek głośników, zapewniająca czysty, niezabarwiony dźwięk.

Płaty najlepszych fornirów na świecie, wszystkie pozyskiwane z lasów uprawianych w sposób zrównoważony, są ręcznie selekcjonowane i dopasowywane, aby przód każdej z kolumn wyglądał jak lustrzane odbicie. Wykończone są one delikatnym lakierem, aby nadać im nieskazitelny, pełen głębi, olśniewający wygląd, który świetnie dopełni zarówno nowoczesny jak i klasyczny wystrój wnętrza.

Przejmij kontrolę

Kontrola Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez klientów: czy te kolumny dobrze się zintegrują z moim pomieszczeniem odsłuchowym?

W wypadku linii fact® problemy wynikające z łączenia elektroniki, przewodów różnych producentów i przede wszystkim z akustyki pomieszczenia znajdują wreszcie swoje rozwiązanie. Nasz zespół projektowy opracował eleganckie i efektywne rozwiązanie tych wcześniej nierozwiązywalnych problemów.

Na solidnym, szczotkowanym panelu tylnym z anodyzowanego aluminium znajdują się przełączniki klasy audiofilskiej, umożliwiające wyregulowanie pasma przenoszenia basowych i wysokich częstotliwości kolumny. Te dokładne ustawienia zapewnią doskonały balans dźwiękowy w każdym pomieszczeniu i z różnorodną kombinacją urządzeń źródłowych.

Zaciski głośnikowe fact ® Ag
ZaciskiDla kolumn linii fact zostały stworzone specjalne zaciski głośnikowe. Z myślą o całkowitej transparentności dźwięku, zaciski głośnikowe fact® Ag pokryte czystym srebrem zapewniają idealne połączenie dla wtyków 4-mm lub złączy widełkowych i zapewniają one perfekcyjny transfer sygnału z przewodu do głośnika - zaciski fact® Ag to idealne połączenie dla muzyki.

Zwrotnice - ukryta perfekcja

ZwrotniceCelem zwrotnicy jest podzielenie sygnału przychodzącego ze wzmacniacza na częstotliwości najbardziej odpowiednie dla każdej jednostki głośnikowej kolumny, co jest kluczowym elementem konstrukcyjnym, wymagającym najwyższej precyzji. Wszystkie konstrukcje linii fact® wyposażone są w ekstremalnie dokładne i wyrafinowane zwrotnice, które posiadają strome filtry 24 db na oktawę. Ich podstawą jest płyta z włókna szklanego klasy wojskowej, wycięta w charakterystycznym dla linii fact® kształcie rombu, poniżej której poprowadzone są ultra grube ścieżki miedziane optymalizujące nieograniczone dostarczanie prądu.

Zostały wyselekcjonowane jedynie podzespoły, które przeszły intensywne odsłuchowe testy porównawcze i nawet ich orientacja montażowa została starannie przeanalizowana, aby wykluczyć wszelkie interakcje elektromagnetyczne, które mogłyby mieć negatywny wpływ na transmisję sygnału. To holistyczne podejście, w którym wszystkie elementy konstrukcyjne są traktowane z taką samą uwagą, jest znakiem rozpoznawczym doskonałości konstrukcyjnej linii fact ®. Gwarantuje to perfekcyjne zarządzanie mocą i ultra niskie zniekształcenie - oba z tych czynników mają zasadnicze znaczenie w uzyskiwaniu wyjątkowej klarowności i szerokiej, trójwymiarowej sceny dźwiękowej, którymi można się rozkoszować na szerokim obszarze odsłuchowym.

Linia życia poszczególnego podzespołu

KomponentyPodczas konstruowania zwrotnicy fact® została najpierw obliczona wartość kondensatorów, a następnie wybrany został najlepiej brzmiący egzemplarz, wybrany spośród modeli wielu producentów.

Po jego odebraniu od producenta, każdy z kondensatorów jest testowany, aby upewnić się, że spełnia on wymagane specyfikacje, a protokół wykonanych pomiarów zostaje archiwizowany. W każdej parze kolumn głośnikowych stosowane są kondensatory o identycznych specyfikacjach, dzięki czemu ich charakterystyki są nieodróżnialne.

Kondensatory są następnie ręcznie lutowane, spajane i mocowane na płycie obwodów zwrotnicy klasy militarnej, która jest następnie również indywidualnie sprawdzana i testowana. Zwrotnica może następnie zostać przekazana do instalacji, jednakże po zaaprobowaniu jej charakterystyki osiągowej dokonanej na podstawie krytycznych testów odsłuchowych, jak i dokładnych skomputeryzowanych pomiarów.

Nie chodzi jednak wyłącznie o kondensatory i zwrotnice; każdy poszczególny element kolumn głośnikowych linii fact® poddawany jest tym samym rygorystycznym procedurom testowym, dzięki czemu każda z naszych kolumn jest dokładną repliką naszego modelu referencyjnego.

Przetworniki

Od niemal dwudziestu lat firma PMC produkuje jednostki głośnikowe dla najbardziej analitycznych i krytycznych klientów profesjonalnych, dla których jakość i niezawodność stanowią najwyższą wartość. Linia fact® podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, wdrażając intensywny proces badawczy i konstrukcyjny, którego wynikiem jest jeszcze wyższy standard osiągów.

Dzięki standaryzacji zarówno jednostek sopranowych, jak i basowych, każdy model linii fact® jest nie tylko spójny wizualnie, lecz również ma taki sam charakter akustyczny, dzięki czemu linia ta jest idealna dla instalacji high-end surround, jak i mulit-room, gdzie różne modele mogą zostać wybrane dla określonych lokalizacji i ról.

Wiele z najlżejszych, najmocniejszych i najtrwalszych substancji znanych nauce występuje w naturze, będąc owocem trwającego tysiąclecia procesu doskonalenia. I właśnie z tych bogatych zasobów firma PMC wybrała materiały, które dopełniają najnowocześniejsze technologie high-tec zastosowane w naszych najnowszych jednostkach głośnikowych. Wynikiem tej unikatowej kombinacji jest wspaniały, niezabarwiony i naturalny dźwięk.

Głośnik basowy
Głośnik basowyWykonana ręcznie jednostka basowa linii fact® jest potężnym graczem, wyróżniającym się nowoopracowaną, supersztywną, a jednocześnie lekką kopułką, która świetnie się sprawdza zarówno w wypadku dynamicznych skoków membrany, jak i subtelności muzycznych niuansów. Połączenie tego głośnika z zaawansowaną linią transmisyjną (ATL™) marki PMC tworzy świetnie zbalansowany i głęboki bas na wszystkich poziomach głośności oraz niezwykle żywe, a jednocześnie delikatne dźwięki średnich zakresów, dzięki czemu wokal staje się nieomal namacalny. Zostaniesz wbity w fotel przez atakujące uderzenia perkusji i będziesz jednocześnie w stanie nieomal poczuć oddech twojego ulubionego piosenkarza.

Głośnik wysokotonowy
TweeterNasz nowoopracowany głośnik wysokotonowy high-tech SONOMEX TM z miękką kopułką tworzy wyjątkowo jedwabiste, delikatne dźwięki wysokich częstotliwości, które są znakiem rozpoznawczym kolumn głośnikowych linii fact®. Ponieważ tworzy on nieomal holograficzną scenę dźwiękową, która obejmuje szeroki obszar, ten wyraziście ukształtowany głośnik sprawia, że znalezienie idealnego miejsca dla kolumny w pomieszczeniu staje się błahostką.

Zamiast ograniczać optymalne obrazowanie do małego zakątka, w wypadku linii fact® wyjątkowo żywa i trójwymiarowa prezentacja stereofoniczna może być słyszana przez wielu słuchaczy zarówno w wypadku systemów stereofonicznych, jak i surround.

Crossover Frequency:400Hz, 4kHz

Dimensions:H 1110mm (43.7") + 25mm spikes, W 168mm (6.1") + 100mm ingot feet, D 420mm (16.5") + 2mm Ag terminals

Drive Units:

LF – 2 x fact 140mm (5.5") super-long-throw
MF – 1 x fact 50mm (2") super clarity soft dome, ferro-fluid cooled
HF – 1 x fact 19mm high-res, SONOMEX soft dome, ferro-fluid cooled
Effective

ATL™ Length:3.3m (11ft)

Frequency Response:26Hz - 30kHz

Impedance:8 Ohms

Input Connectors:3 pairs 4mm PMC Ag terminals (Tri-amp or Tri-wire)

sensitivity:84dB 1W1m

Weight:26kg (57lbs) each

Założona w 1991 przez Petera Thomasa z BBC i Adriana Loadera z FWO Bauch. Połączenie wiedzy i pasji doprowadziło do wyprodukowania pierwszego urządzenia marki PMC - BB5-A, aktywnego studyjnego monitora głównego. Konstrukcja ta została entuzjastycznie przyjęta i zastosowana przez studia BBC Maida Vale i Metropolis Mastering. Do dnia dzisiejszego pozostaje on punktem odniesienia w skali światowej i używany jest w studiach Prince'a, Stevie Wonder’s Wonderland, Hospital HDTV Broadcast London oraz przez renomowane firmy nagraniowe muzyki klasycznej, takie jak Decca i Harmonia Mundi. Wiele ze współczesnych ścieżek dźwiękowych zostało stworzonych przy użyciu PMC, przez takich wybitnych kompozytorów jak Henry Jackman, Thomas Newman, Tyler Bates i John Debney.


PMC to jedna z nielicznych firm, które zostały uhonorowane nagrodą Emmy® za jej wkład w udoskonalanie procesu nagrywania. Jeśli chodzi o filmy, łatwiej by było wymienić te hity kinowe, które nie zastosowały PCM w procesie nagrywania muzyki i postprodukcji! Wymieńmy jednakże klika tytułów: Titanic, Mission Impossible, Kapitan Phillips, Pearl Harbor, Game of Thrones – TV, Iron Man 1& 2, Skyfall, Spiderman 1,2,3 czy Piraci z Karaibów i wiele wiele więcej.

PMC panuje niepodzielnie we wiodących studiach nagraniowych, wśród nadawców radiowo-telewizyjnych oraz w większości świata profesjonalistów.

Wierzymy w to, że dobra kolumna głośnikowa powinna być w stanie przekazać intencje artysty w najczystszej formie, bez ubarwiania, co jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla zastosowania studyjnego jak i domowego.