Stroboskop Ortofon SB-2

  • 1 499,00 zł / szt.
  • szt.
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Stroboskop Ortofon SB-2 i odpowiednie źródło światła są niezbędne dla każdego posiadacza gramofonu, aby precyzyjnie dostroić prędkość obrotową gramofonu do słuchania płyt winylowych i może on być używany z dowolnym gramofonem, w którym można precyzyjnie regulować prędkość, w tym poprzez przesuwanie zewnętrznego silnika lub jego regulację prędkości.
Po prostu umieść płytę stroboskopową na gramofonie, włącz silnik i dostrój prędkość, jednocześnie kierując źródło światła na zapis stroboskopu. Prawidłowe ustawienie prędkości obrotowej gramofonu spowoduje zatrzymanie punktów na odpowiednim pierścieniu. Dostępne są pierścienie do ustawiania prędkości 33 i 45 obr./min oraz przełącznik do testowania prędkości w silnikach 50 Hz lub 60 Hz.
Ponieważ prędkość jest kluczowym czynnikiem w uzyskaniu najlepszego dźwięku z płyty winylowej, jest to niezbędne akcesorium analogowe.

Dane techniczne:
 Wymiary - 67 mm (W) x 68 mm (L) x 22 mm (H)
 Masa - 130g (wraz z bateriami)
 Wymiar płyty - 100 mm (średnica) x 1.0 mm (grubość)
 Materiał płyty – stal nierdzewna
 Zsynchronizowane prędkości obrotów - 78 obr./min., 45 obr./min., 33-1/3 obr./min.
 Materiał obudowy - wytłaczane aluminium
 Baterie - 2 x 1.5V (UM4)
 Dokładność obwodów oscylacyjnych - 1/100 Hz , (0.1%)

Ta duńska success story rozpoczęła się w 1918 roku...

Na początku była ścieżka dźwiękowa

9 października 1918 roku dwaj duńscy inżynierowie Axel Petersen (1887-1971) i Arnold Poulsen (1889-1952) założyli Electrical Phono Film Company we współpracy z kilkoma utalentowanymi i wizjonerskimi biznesmenami, którzy zapewnili firmie wsparcie finansowe.

Ich celem była eksploracja możliwości nagrań wysokiej klasy i opracowanie jednego z pierwszych na świecie zsynchronizowanych filmowych systemów dźwiękowych. W spartańskich warunkach tych dwóch duńskich inżynierów i ich niewielki zespół zmierzyli się z szeregiem problemów, które wydawały się nie do przezwyciężenia.

Ortofon dzisiaj

Dziś Ortofon to mikro-mechaniczna potęga, która opracowuje, produkuje i sprzedaje cenione na całym świecie wkładki marki Ortofon i podzespoły dla przemysłu aparatów słuchowych.

W pełni korzystamy z tego, że mamy siedzibę w Danii, kraju znanym ze swojej bogatej tradycji w zakresie akustyki i różnorodności producentów sprzętu najwyższej jakości, którzy poza różnorodnymi aspektami audio high-end zajmują się również produkcją aparatów słuchowych i sprzętu do pomiarów akustycznych.

Ortofon jest własnością duńskich biznesmenów i zatrudnia zespół 100 pracowników. Zakład produkcyjny Ortofon w Nakskov na południu Danii dysponuje zarówno nowoczesnymi maszynami jak i doświadczonymi operatorami, dzięki czemu misterne rzemiosło dostarczane jest z jednolitą jakością przemysłową.

Ortofon na świecie

Nasza firma od swego początku zajmuje się reprodukcją dźwięku. Założona w Kopenhadze zajmowała się początkowo tworzeniem ścieżek dźwiękowych do filmów. W 1948 roku Ortofon opracował swoją pierwszą wkładkę z ruchomą cewką. Od tego czasu opracowano i wyprodukowano ponad 300 różnych wkładek, z których najnowszą jest wkładka MC Anna Diamond.

Akustyka, materiały, technologia i mikromechanika to kluczowe kompetencje technologiczne firmy Ortofon. Badania i rozwój są prowadzone przez zespół inżynierów wspieranych przez silną sieć wiedzy akustycznej i wzornictwa przemysłowego, którą może poszczycić się Dania.

Produkty marki Ortofon sprzedawane są na całym świecie poprzez sieć ponad 60 dystrybutorów i oraz oddziałów handlowych w USA i Japonii.

Rozwój firmy

Ortofon znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich 10 lat i obecnie znajduje się w fazie, w której zastosowanie zaawansowanych technologii otworzyło nowe ekscytujące horyzonty biznesowe w branży medycznej. Ortofon posiada certyfikat ISO 13485 w zakresie „Produkcji elementów z tworzyw sztucznych, gumy i metalu dla przemysłu urządzeń medycznych oraz produkcji przewodników kostnych”.

W uznaniu rozwoju firmy i jej znaczącego pozytywnego wpływu na społeczność lokalną, Helle Thorning-Schmidt, ówczesna premier Danii, odwiedziła 27 kwietnia 2015 r. Fabrykę Ortofon. Patrz - zdjęcie po lewej stronie.

Firma planuje dalszą ekspansję i zamierza w jeszcze większym stopniu koncentrować się na inwestycjach w nowe technologie, rozwój i wytwarzanie nowych produktów.

Obecnie Ortofon A / S i DTU Mechanical Engineering ściśle współpracują w ramach programu badań i innowacji Horyzont 2020.