Ortofon Reference Blue

  • 2 499,00 zł / szt.
  • szt.
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Nowa seria przewodów Ortofon Reference Interconnect została zaprojektowana i wyprodukowana przez Ortofon Japan

Każdy z przewodów z serii Reference posiada swoją indywidualną ekspresję dźwiękową:

- Reference Red to uniwersalny, solidny, ale niezbyt drogi przewód, który świetnie uzupełni każdy sprzęt audio. Oferuje zrelaksowany, ciepły i dynamiczny dźwięk, o wysokiej rozdzielczości.

- Reference Blue to przewód zapewaniający dynamiczny dźwięk o wysokiej rozdzielczości i szczegółowości w całym spektrum.

- Reference Bronze charakteryzuje się niesamowicie szerokim, czystym i neutralnym dźwiękiem.

- Reference Black to referencyjny przewód audio nowej generacji dający dobrze zbalansowany, neutralny i precyzyjny dźwięk.

Połączenie w odpowiednich proporcjach miedzi 4N HiFC (czysta miedź o wysokiej wydajności) z miedzią 4N OFC (miedź beztlenowa) zapewnia przejrzysty i stabilny dźwięk o szerokim paśmie. Trzy wiązki różnych przewodników są ułożone w trójkąt równoboczny. Są one podtrzymywane i tłumione poprzez bezhalogenowy elastomer o wysokiej sprężystości.

Oryginalne pozłacane terminale RCA marki Ortofon wyposażone są w mechanizm zaciskowy, który zapewnia łatwe, stabilne i trwałe połączenie, odporne na zużycie spowodowane wielokrotnym podłączaniem i odłączaniem.

Pojemność kabla: 360 pF/m

Długość przewodu: 1,0 / 1.5 m

Typ terminali: RCA

2 sztuki w zestawie

 

Przewodniki sygnału: OFC (miedź beztlenowa) Ø 0.18 mm × 20

Przewodniki sygnału: OFC (miedź beztlenowa) Ø 0,12 mm × 30

Przewodniki sygnału: HiFC (czysta miedź o wysokiej wydajności) Ø 0.08 mm × 49

Materiał tłumiący: PE Ø 1.4 mm×4

Ekran: taśma aluminiowa

Ekran: oplot 4N OFC Ø 0,12 mm × 8 × 16

Izolacja: bezhalogenowy elastomer o wysokiej sprężystości

Izolacja: plecione włókno nylonowe

Średnica przewodu: Ø 8 mm

Materiał tłumiący: wzmocnione włókno chemiczne (materiał opatentowany)

Izolacja: PE

Ta duńska success story rozpoczęła się w 1918 roku...

Na początku była ścieżka dźwiękowa

9 października 1918 roku dwaj duńscy inżynierowie Axel Petersen (1887-1971) i Arnold Poulsen (1889-1952) założyli Electrical Phono Film Company we współpracy z kilkoma utalentowanymi i wizjonerskimi biznesmenami, którzy zapewnili firmie wsparcie finansowe.

Ich celem była eksploracja możliwości nagrań wysokiej klasy i opracowanie jednego z pierwszych na świecie zsynchronizowanych filmowych systemów dźwiękowych. W spartańskich warunkach tych dwóch duńskich inżynierów i ich niewielki zespół zmierzyli się z szeregiem problemów, które wydawały się nie do przezwyciężenia.

Ortofon dzisiaj

Dziś Ortofon to mikro-mechaniczna potęga, która opracowuje, produkuje i sprzedaje cenione na całym świecie wkładki marki Ortofon i podzespoły dla przemysłu aparatów słuchowych.

W pełni korzystamy z tego, że mamy siedzibę w Danii, kraju znanym ze swojej bogatej tradycji w zakresie akustyki i różnorodności producentów sprzętu najwyższej jakości, którzy poza różnorodnymi aspektami audio high-end zajmują się również produkcją aparatów słuchowych i sprzętu do pomiarów akustycznych.

Ortofon jest własnością duńskich biznesmenów i zatrudnia zespół 100 pracowników. Zakład produkcyjny Ortofon w Nakskov na południu Danii dysponuje zarówno nowoczesnymi maszynami jak i doświadczonymi operatorami, dzięki czemu misterne rzemiosło dostarczane jest z jednolitą jakością przemysłową.

Ortofon na świecie

Nasza firma od swego początku zajmuje się reprodukcją dźwięku. Założona w Kopenhadze zajmowała się początkowo tworzeniem ścieżek dźwiękowych do filmów. W 1948 roku Ortofon opracował swoją pierwszą wkładkę z ruchomą cewką. Od tego czasu opracowano i wyprodukowano ponad 300 różnych wkładek, z których najnowszą jest wkładka MC Anna Diamond.

Akustyka, materiały, technologia i mikromechanika to kluczowe kompetencje technologiczne firmy Ortofon. Badania i rozwój są prowadzone przez zespół inżynierów wspieranych przez silną sieć wiedzy akustycznej i wzornictwa przemysłowego, którą może poszczycić się Dania.

Produkty marki Ortofon sprzedawane są na całym świecie poprzez sieć ponad 60 dystrybutorów i oraz oddziałów handlowych w USA i Japonii.

Rozwój firmy

Ortofon znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich 10 lat i obecnie znajduje się w fazie, w której zastosowanie zaawansowanych technologii otworzyło nowe ekscytujące horyzonty biznesowe w branży medycznej. Ortofon posiada certyfikat ISO 13485 w zakresie „Produkcji elementów z tworzyw sztucznych, gumy i metalu dla przemysłu urządzeń medycznych oraz produkcji przewodników kostnych”.

W uznaniu rozwoju firmy i jej znaczącego pozytywnego wpływu na społeczność lokalną, Helle Thorning-Schmidt, ówczesna premier Danii, odwiedziła 27 kwietnia 2015 r. Fabrykę Ortofon. Patrz - zdjęcie po lewej stronie.

Firma planuje dalszą ekspansję i zamierza w jeszcze większym stopniu koncentrować się na inwestycjach w nowe technologie, rozwój i wytwarzanie nowych produktów.

Obecnie Ortofon A / S i DTU Mechanical Engineering ściśle współpracują w ramach programu badań i innowacji Horyzont 2020.