Wkładka gramofonowa MC Ortofon Cadenza Bronze

  • 8 799,00 zł / szt.
  • szt.
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Cadenza Bronze to prawdziwie high-endowa wkładka referencyjna, przekazująca muzykę z najwyższą precyzją, mocą i dynamiką.

W modelu Cadenza Bronze zastosowana została igła Replicant 100 i stożkowy aluminiowy wspornik.

Drut nawojowy cewki to sławny Ortofon Aucurum – pozłacany drut miedziany 6NX.

Element stabilizujący pole/FSE jest zastosowany w celu uzyskania optymalnej liniowości, szczególnie podczas złożonych pasaży crescendo.

Możliwości obrazowania stereo Cadenza Bronze sprawiają, że rozświetlone zostaną we wszystkich trzech wymiarach najdalsze zakamarki sceny dźwiękowej.

Kąt nachylenia igły (STYLUS RAKE ANGLE - SRA)

W wypadku złożonego kształtu igły, takiego jak Replicant 100, ze szczególną uwagą należy potratować umiejscowienie diamentu w rowku.

Kąt nachylenia igły (SRA - patrz ilustracja) odgrywa zasadniczą rolę w działaniu igły Replicant 100, a długa powierzchnia styku (ostra krawędź) diamentu powinna być nieomal prostopadła do powierzchni płyty (patrząc z boku). Kąt między powierzchnią płyty a wspornikiem jest bliski 23 stopni, gdy SRA wynosi 90 stopni.

Idealnym punktem wyjścia jest ustawienie ramienia równolegle do powierzchni płyty i użycie zalecanej siły nacisku. Przy tym ustawieniu powierzchnia styku będzie zbliżona do prostopadłej w stosunku do powierzchni płyty. SRA można teraz stopniowo i ostrożnie zmieniać, dostosowując siłę VTF oraz, jeśli to konieczne, wysokość ramienia. Celem powinno być SRA o wartości około 92 stopni, dopasowana na podstawie wrażeń słuchowych. Innymi słowy, końcówka igły powinna być lekko skierowana w stronę podstawy ramienia.

Seria Cadenza

W firmie Ortofon nie ustajemy w opracowywaniu najnowszych technologii mogących znaleźć zastosowanie w naszych produktach i wciąż przesuwamy granice możliwości tych już istniejących. Tym samym zapewniamy naszym produktom najwyższy poziom jakości i wydajności. Modele Kontrapunkt i MC Jubilee wyznaczyły standardy na rynku i należą do naszych najpopularniejszych wkładek. Mimo to Ortofon zdecydował się na opracowanie nowej serii zawierającej jeszcze ambitniejsze rozwiązania.

Dzięki wdrożeniu kobaltowo-żelaznych nabiegunników, nowemu ulepszonemu procesowi nawijania na twornik, zastosowaniu w modelach wytłaczanej aluminiowej obudowy, a także innym modyfikacjom, byliśmy w stanie odkryć nowe możliwości odczytu analogowych informacji. Zdecydowaliśmy się również na stworzenie jak najbardziej kompletnej gamy wkładek, co zaowocowało opracowaniem modelu Cadenza Mono z ruchomą cewką, dzięki czemu odpowiedzieliśmy najpełniej na oczekiwania naszych klientów - pasjonatów płyt winylowych.

Każda z pięciu wkładek serii Cadenza ma swoją indywidualną ekspresję dźwiękową, a wszystkie pięć modeli razem stanowi całość złożoną z pięciu klasycznych wariacji:

MC Cadenza Mono to prawdziwie monofoniczna wkładka do odtwarzania monofonicznych mikrorowkowych płyt winylowych

MC Cadenza Red dostarcza otwarty, dynamiczny dźwięk niepozbawiony ciepła

MC Cadenza Blue dodaje więcej dynamiki i rozdzielczości, brzmi bardziej otwarcie i wydobywa więcej detali

MC Cadenza Bronze dodaje jeszcze więcej szczegółów i rozdzielczości, jednakże w bardzo zrównoważony sposób, z poszanowaniem dla poszczególnych elementów

MC Cadenza Black jest najlepsza ze wszystkich, podąża za rytmem z wyjątkową rozdzielczością i zapewnia dokładny wgląd w każde nagranie

Cadenza

Kadencja (słowo pochodzące z włoskiego „Cadenza”) to ta część koncertu na instrument solowy i orkiestrę, w którym orkiestra przestaje grać, pozostawiając twórczą swobodę soliście bez ścisłych ram czasowych. Kadencja może być wcześniej rozpisana lub całkowicie improwizowana. To zazwyczaj najbardziej skomplikowana i wirtuozerska partia instrumentu solowego w trakcie całego utworu. Po zakończeniu kadencji powraca orkiestra by zakończyć pierwszą część koncertu.

W XIX wieku już sami kompozytorzy zaczęli w całości komponować kadencje. W wypadku niektórych utworów, które skomponowane zostały z myślą o improwizowanej kadencji, zaczęto dodawać gotowe, aby solista mógł zawczasu dobrze je przećwiczyć. Niektóre z nich stały się tak powszechnie grane przez solistów, że z czasem stały się częścią integralną utworu.

Dane techniczne MC Cadenza Bronze

Napięcie wyjścia przy 1000 Hz, 5cm/sec. - 0,4 mV

Balans kanału przy 1 kHz - < 1 dB

Separacja kanału przy 1 kHz - > 24 dB

Separacja kanału przy 15 kHz - > 20 dB

Zakres częstotliwości przy - 3dB - 20 - 55 kHz

Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz - +/-1,5

Zdolność trackingu przy 315Hz przy zalecanej sile śledzenia *) - 80 µm

Podatność dynamiczna - 12 µm/mN

Typ igły - Nude Ortofon Replicant 100, na stożkowym trzpieniu aluminiowym

Promień końcówki igły - r/R 5/100 µm

Zakres siły śledzenia - 2,2-2,7 g (22-27 mN)

Zalecana siła śledzenia - 2,5 g (25 mN)

*) Typowa wartość

 

Kąt nachylania igły - 23°

Impedancja wewnętrzna, rezystancja DC - 5 Ohm

Zalecana impedancja cyklu ładunkowego - 50-200 Ohm

Materiał obudowy wkładki - stal nierdzewna, aluminium

Kolor wkładki - brązowy/czarny

Masa wkładki - 10,7 gram

Ta duńska success story rozpoczęła się w 1918 roku...

Na początku była ścieżka dźwiękowa

9 października 1918 roku dwaj duńscy inżynierowie Axel Petersen (1887-1971) i Arnold Poulsen (1889-1952) założyli Electrical Phono Film Company we współpracy z kilkoma utalentowanymi i wizjonerskimi biznesmenami, którzy zapewnili firmie wsparcie finansowe.

Ich celem była eksploracja możliwości nagrań wysokiej klasy i opracowanie jednego z pierwszych na świecie zsynchronizowanych filmowych systemów dźwiękowych. W spartańskich warunkach tych dwóch duńskich inżynierów i ich niewielki zespół zmierzyli się z szeregiem problemów, które wydawały się nie do przezwyciężenia.

Ortofon dzisiaj

Dziś Ortofon to mikro-mechaniczna potęga, która opracowuje, produkuje i sprzedaje cenione na całym świecie wkładki marki Ortofon i podzespoły dla przemysłu aparatów słuchowych.

W pełni korzystamy z tego, że mamy siedzibę w Danii, kraju znanym ze swojej bogatej tradycji w zakresie akustyki i różnorodności producentów sprzętu najwyższej jakości, którzy poza różnorodnymi aspektami audio high-end zajmują się również produkcją aparatów słuchowych i sprzętu do pomiarów akustycznych.

Ortofon jest własnością duńskich biznesmenów i zatrudnia zespół 100 pracowników. Zakład produkcyjny Ortofon w Nakskov na południu Danii dysponuje zarówno nowoczesnymi maszynami jak i doświadczonymi operatorami, dzięki czemu misterne rzemiosło dostarczane jest z jednolitą jakością przemysłową.

Ortofon na świecie

Nasza firma od swego początku zajmuje się reprodukcją dźwięku. Założona w Kopenhadze zajmowała się początkowo tworzeniem ścieżek dźwiękowych do filmów. W 1948 roku Ortofon opracował swoją pierwszą wkładkę z ruchomą cewką. Od tego czasu opracowano i wyprodukowano ponad 300 różnych wkładek, z których najnowszą jest wkładka MC Anna Diamond.

Akustyka, materiały, technologia i mikromechanika to kluczowe kompetencje technologiczne firmy Ortofon. Badania i rozwój są prowadzone przez zespół inżynierów wspieranych przez silną sieć wiedzy akustycznej i wzornictwa przemysłowego, którą może poszczycić się Dania.

Produkty marki Ortofon sprzedawane są na całym świecie poprzez sieć ponad 60 dystrybutorów i oraz oddziałów handlowych w USA i Japonii.

Rozwój firmy

Ortofon znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich 10 lat i obecnie znajduje się w fazie, w której zastosowanie zaawansowanych technologii otworzyło nowe ekscytujące horyzonty biznesowe w branży medycznej. Ortofon posiada certyfikat ISO 13485 w zakresie „Produkcji elementów z tworzyw sztucznych, gumy i metalu dla przemysłu urządzeń medycznych oraz produkcji przewodników kostnych”.

W uznaniu rozwoju firmy i jej znaczącego pozytywnego wpływu na społeczność lokalną, Helle Thorning-Schmidt, ówczesna premier Danii, odwiedziła 27 kwietnia 2015 r. Fabrykę Ortofon. Patrz - zdjęcie po lewej stronie.

Firma planuje dalszą ekspansję i zamierza w jeszcze większym stopniu koncentrować się na inwestycjach w nowe technologie, rozwój i wytwarzanie nowych produktów.

Obecnie Ortofon A / S i DTU Mechanical Engineering ściśle współpracują w ramach programu badań i innowacji Horyzont 2020.