Headshell Ortofon LH-10000

  • 2 499,00 zł / szt.
  • szt.
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Materiały i cechy

LH-10000 to wyjątkowo wysokiej jakości główka wykonana z wysocewydajnego stopu aluminium z cynkiem jako głównym pierwiastkiem stopowym. Stop aluminium zastosowany w LH-10000 jest mocny, o wytrzymałości porównywalnej ze stalą. Charakteryzuje się ona dobrą wytrzymałość zmęczeniową i skrawalnością, zapewniając jednakkże większą odporność na korozję niż wiele innych stopów aluminium.

LH-10000 wyposażona jest w precyzyjnie obrobioną szczelinę na górnej płycie. Fragment specjalnej, zastrzeżonej przez Ortofona mieszanki TPE (Thermo-Plastic Elastomer) o doskonałych właściwościach tłumiących jest zintegrowany ze szczeliną. LH-10000 zawiera technologię tłumienia podobną do zastosowanej w ramionach TA-110 / TA-210 i wkładki Xpression marki Ortofon, co dodatkowo przyczynia się do redukcji niepożądanych rezonansów.

LH-10000 wyposażony jest w zestaw najbardziej wyrafinowanych przewodów identycznych jak Ortofon LW-800S, na któe składają się przewody z czystego srebra i przewód pokryty srebrem. Posrebrzany przewód przekazuje bardzo wyraźne sygnały o wysokich tonach, co zapewnia wyśmienite brzmienie.

LH-10000 sprawdza się doskonale z szeregiem wkładek high-endowych, takich jak MC Anna, MC Anna Diamond, MC A95, MC Windfeld Ti, Cadenza Series, np. Cadenza Bronze, a także legendarnych MC A90, MC Windfeld, MC Century, Kontrapunkt i MC Jubilee.

Konstrukcja i wymiary mechaniczne LH-10000 oferują eleganckie i proste w zastosowaniu rozwiązanie i zapewniają pomiędzy jedną z high-endowych wkładek wkładek marki Ortofon High-End a ramionami TA-110 / TA-210.

LH-10000 posiada regulację azymutu, co ma korzystny wpływ na uzyskanie optymalnej separacji kanałów.

Dane techniczne LH-1000

Wysokowydajny stop aluminium z cynkiem

Waga - 14,5 grama

Odległość montażowa - 42 mm

Otwory montażowe śr. - 2,7 mm

Ta duńska success story rozpoczęła się w 1918 roku...

Na początku była ścieżka dźwiękowa

9 października 1918 roku dwaj duńscy inżynierowie Axel Petersen (1887-1971) i Arnold Poulsen (1889-1952) założyli Electrical Phono Film Company we współpracy z kilkoma utalentowanymi i wizjonerskimi biznesmenami, którzy zapewnili firmie wsparcie finansowe.

Ich celem była eksploracja możliwości nagrań wysokiej klasy i opracowanie jednego z pierwszych na świecie zsynchronizowanych filmowych systemów dźwiękowych. W spartańskich warunkach tych dwóch duńskich inżynierów i ich niewielki zespół zmierzyli się z szeregiem problemów, które wydawały się nie do przezwyciężenia.

Ortofon dzisiaj

Dziś Ortofon to mikro-mechaniczna potęga, która opracowuje, produkuje i sprzedaje cenione na całym świecie wkładki marki Ortofon i podzespoły dla przemysłu aparatów słuchowych.

W pełni korzystamy z tego, że mamy siedzibę w Danii, kraju znanym ze swojej bogatej tradycji w zakresie akustyki i różnorodności producentów sprzętu najwyższej jakości, którzy poza różnorodnymi aspektami audio high-end zajmują się również produkcją aparatów słuchowych i sprzętu do pomiarów akustycznych.

Ortofon jest własnością duńskich biznesmenów i zatrudnia zespół 100 pracowników. Zakład produkcyjny Ortofon w Nakskov na południu Danii dysponuje zarówno nowoczesnymi maszynami jak i doświadczonymi operatorami, dzięki czemu misterne rzemiosło dostarczane jest z jednolitą jakością przemysłową.

Ortofon na świecie

Nasza firma od swego początku zajmuje się reprodukcją dźwięku. Założona w Kopenhadze zajmowała się początkowo tworzeniem ścieżek dźwiękowych do filmów. W 1948 roku Ortofon opracował swoją pierwszą wkładkę z ruchomą cewką. Od tego czasu opracowano i wyprodukowano ponad 300 różnych wkładek, z których najnowszą jest wkładka MC Anna Diamond.

Akustyka, materiały, technologia i mikromechanika to kluczowe kompetencje technologiczne firmy Ortofon. Badania i rozwój są prowadzone przez zespół inżynierów wspieranych przez silną sieć wiedzy akustycznej i wzornictwa przemysłowego, którą może poszczycić się Dania.

Produkty marki Ortofon sprzedawane są na całym świecie poprzez sieć ponad 60 dystrybutorów i oraz oddziałów handlowych w USA i Japonii.

Rozwój firmy

Ortofon znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich 10 lat i obecnie znajduje się w fazie, w której zastosowanie zaawansowanych technologii otworzyło nowe ekscytujące horyzonty biznesowe w branży medycznej. Ortofon posiada certyfikat ISO 13485 w zakresie „Produkcji elementów z tworzyw sztucznych, gumy i metalu dla przemysłu urządzeń medycznych oraz produkcji przewodników kostnych”.

W uznaniu rozwoju firmy i jej znaczącego pozytywnego wpływu na społeczność lokalną, Helle Thorning-Schmidt, ówczesna premier Danii, odwiedziła 27 kwietnia 2015 r. Fabrykę Ortofon. Patrz - zdjęcie po lewej stronie.

Firma planuje dalszą ekspansję i zamierza w jeszcze większym stopniu koncentrować się na inwestycjach w nowe technologie, rozwój i wytwarzanie nowych produktów.

Obecnie Ortofon A / S i DTU Mechanical Engineering ściśle współpracują w ramach programu badań i innowacji Horyzont 2020.