Igła do wkładek 2M Red, 2M Blue oraz 2M Silver – perfekcja dźwięku na wyciągnięcie ręki
Szukasz wyjątkowej jakości dźwięku, który wynosi winylowe brzmienie na zupełnie nowy poziom? Igła Ortofon 2M Blue to rozwiązanie zadowalające nawet najbardziej wymagających melomanów. Ta precyzyjnie zaprojektowana igła – jeśli zamontujesz ją we wkładce gramofonowej tej samej marki, dostarczy niepowtarzalnych doznań akustycznych. Usłyszysz dźwięki czyste i wyraziste.
Cechą wyróżniającą igłę Ortofon 2M Blue jest zaawansowana konstrukcja typu eliptycznego, dzięki której odczyt rowków płyty jest niezwykle dokładny. Efekt? Bogate brzmienie, które pozwala odkrywać na nowo każdą płytę. Doskonała separacja kanałów i szeroki zakres dźwięków to coś, co sprawia, że Twoje ulubione nagrania zabrzmią niemalże tak, jakbyś je słyszał wprost ze studia – w pełnej krasie i zgodnie z zamysłem artystów.
Ortofon 2M Blue – igła, która wynosi dźwięk na wyższy poziom
Dzięki zastosowaniu najwyższej klasy materiałów oraz wieloletniemu doświadczeniu marki Ortofon produkowana przez nią igła 2M Blue to wybór, który gwarantuje luksusową jakość odtwarzanych utworów muzycznych. Nie tylko oddaje każdy detal nagrania, ale też jest doskonałą inwestycją w długoterminowe korzystanie z winylowej kolekcji.
Nieważne, czy jesteś audiofilem, czy początkującym miłośnikiem płyt winylowych – igła Ortofon 2M Blue zapewni Ci doświadczenie dźwięku, które przenosi na wyższy poziom muzycznych doznań. Raz spróbujesz, a już nigdy nie wrócisz do przeciętnych rozwiązań.
Pozwól swoim płytom zabłysnąć pełnym spektrum dźwięków – postaw na igłę marki Ortofon, a usłysz różnicę, która naprawdę robi wrażenie!
Na początku była ścieżka dźwiękowa
Ta success story rozpoczęła się w 1918 roku. 9 października dwaj duńscy inżynierowie – Axel Petersen (1887-1971) i Arnold Poulsen (1889-1952) – we współpracy z kilkoma utalentowanymi, wizjonerskimi biznesmenami, którzy zapewnili firmie wsparcie finansowe, założyli Electrical Phono Film Company. Ich celem była eksploracja możliwości nagrań wysokiej klasy oraz opracowanie jednego z pierwszych na świecie zsynchronizowanych filmowych systemów dźwiękowych. W spartańskich warunkach tych dwóch duńskich inżynierów wraz z ich niewielkim zespołem zmierzyło się z szeregiem problemów, które wydawały się nie do przezwyciężenia.
Ortofon dzisiaj
Dziś to maleńkie przedsiębiorstwo jest mikro-mechaniczną potęgą, która opracowuje, produkuje i sprzedaje cenione na całym świecie wkładki marki Ortofon, a także podzespoły dla przemysłu aparatów słuchowych. W pełni korzysta z tego, że siedziba firmy mieści się w Danii – kraju znanym ze swojej bogatej tradycji w zakresie akustyki i producentów sprzętu najwyższej jakości. Tam, poza różnorodnymi aspektami audio high-end, doświadczeni producenci z Ortofonu zajmują się również produkcją sprzętu do pomiarów akustycznych.
Od zera do milionera? Wcześniej kilkuosobowe przedsiębiorstwo dziś jest własnością duńskich biznesmenów i zatrudnia zespół 100 pracowników. Zakład produkcyjny Ortofon w Nakskov na południu Danii dysponuje zarówno nowoczesnymi maszynami, jak i doświadczonymi operatorami, dzięki czemu misterne rzemiosło dostarczane jest z jednolitą jakością przemysłową.
Ortofon na świecie
Ta firma już od samego początku zajmuje się reprodukcją dźwięku. Założona w Kopenhadze zajmowała się początkowo tworzeniem ścieżek dźwiękowych do filmów. W 1948 roku Ortofon opracował swoją pierwszą wkładkę z ruchomą cewką. Od tego czasu wyprodukowano ponad 300 różnych wkładek, z których najnowszą jest wkładka MC Anna Diamond.
Akustyka, materiały, technologia, mikromechanika – to kluczowe kompetencje technologiczne firmy Ortofon. Badania prowadzi zespół inżynierów wspieranych przez specjalistów od wiedzy akustycznej i wzornictwa przemysłowego, którymi może poszczycić się Dania. Dzięki temu firma wciąż się rozwija, a produkty marki Ortofon sprzedawane są na całym świecie poprzez sieć ponad 60 dystrybutorów oraz oddziałów handlowych w USA, jak też Japonii.
Rozwój firmy
W ciągu ostatnich 10 lat Ortofon znacznie się rozwinął i obecnie znajduje się w fazie, w której zastosowanie zaawansowanych technologii otworzyło nowe ekscytujące horyzonty biznesowe w branży medycznej. Producent ten posiada certyfikat ISO 13485 w zakresie „Produkcji elementów z tworzyw sztucznych, gumy i metalu dla przemysłu urządzeń medycznych oraz produkcji przewodników kostnych”.
W uznaniu rozwoju firmy oraz jej znaczącego pozytywnego wpływu na społeczność lokalną, Helle Thorning-Schmidt, ówczesna premier Danii, odwiedziła 27 kwietnia 2015 r. Fabrykę Ortofon. Patrz – zdjęcie po lewej stronie. Przedsiębiorstwo planuje dalszą ekspansję, jak również zamierza w jeszcze większym stopniu koncentrować się na inwestycjach w nowe technologie, rozwój, a także wytwarzanie nowych produktów. Obecnie Ortofon A/S oraz DTU Mechanical Engineering ściśle współpracują w ramach programu badań i innowacji Horyzont 2020.