Musical Fidelity V90-DAC silver

  • 999,00 zł / szt.
  • szt.
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Naszym celem w przypadku V90-DAC było stworzenie najlepszego przetwornika cyfrowo-analogowego na świecie, bez konieczności rozbijania banku.

Jeśli przyjrzymy się jakiemukolwiek przetwornikowi cyfrowo-analogowemu klasy high-end, pierwszą rzeczą jaką zauważymy będzie masywna obudowa. O ile nam wiadomo, nie wnosi ona nic do jego parametrów technicznych czy brzmieniowych. Jeśli zdejmiecie górę obudowy, w większości przypadków znajdziecie skomplikowany układ, który sugeruje wydajność. Jednak dalsza analiza wykaże, że prawdziwa praca związana z obsługą sygnału i konwersją danych wykonywana jest przez kilkanaście elementów. Reszta to dekoracja, mająca sugerować kompetencje. Te obserwacje stały się podstawą koncepcji V90-DAC.

Chcieliśmy zbudować najlepszy DAC na świecie, ale sprzedawać go za uczciwą cenę. Wykorzystując najnowocześniejsze techniki projektowe i komponenty, postanowiliśmy zaprojektować przetwornik cyfrowo-analogowy, który zapewni najwyższej klasy osiągi techniczne - umieszczony w skromnej, rozsądnej cenowo obudowie.

V90-DAC odznacza się równowagą w zakresie pomiarów: zniekształceń, szumu, liniowości, szerokości pasma i fazy.

 

Wydajność

Jitter: <12 pikosekund od szczytu do szczytu
THD(+ szum): <0.004% 20Hz do 20 kHz
pasmo przenoszenia: +0, -0,1dB, 20Hz do 20 kHz
Przesłuch: -104dB, 20Hz do 20 kHz
Stosunek sygnał/szum: -117dB, 20Hz do 20 kHz

Wejścia

1x RCA złącze koncentryczne SPDIF 32-bit/192 kHz (16-24 bit stereo PCM)
2x złącze optyczne TOSLINK 32-bit/96 kHz (16-24 bitów stereo PCM)
1x złącze USB typu "B" - asynchroniczny strumień danych o rozdzielczości do 24 bitów/częstotliwości próbkowania do 96 kHz (zależnie od ustawień pliku źródłowego/komputera)

Wyjścia

1x poziom liniowy RCA (phono)

Informacje ogólne

Wymiary - szerokość x wysokość x głębokość (mm): 170 x 47 x 102
Waga (bez opakowania / po spakowaniu): 600g / 1.1 kg

Dostarczane akcesoria

1x zasilacz 12v 500mA DC

„Musical Fidelity projektuje i produkuje elektronikę Hi-Fi od ponad trzydziestu lat i jesteśmy dumni, że staliśmy się jedną z najbardziej znanych marek w branży Hi-Fi.”

 

Firma została założona w 1982r. w Wielkiej Brytanii przez klarnecistę i pasjonata – konstruktora Antony'ego Michaelsona. Marka stawia na klasyczny, neutralny i prosty wygląd swoich urządzeń, kładąc przy tym ogromny nacisk na jakość wykonania oraz charakter brzmienia.

 

W ofercie znaleźć można wzmacniacze, odtwarzacze CD, DAC, wzmacniacze słuchawkowe oraz przedwzmacniacze gramofonowe. Do wyboru jest kilka linii produktowych dzięki czemu oferowany sprzęt jest wysokiej klasy i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Firmę napędza pasja do prezentowania wspaniałej muzyki oraz wyzwanie, jakim jest światowej klasy inżynieria.

 

„Do każdego nowego projektu podchodzimy szukając absolutnie najlepszego rozwiązania i wykorzystujemy nowe technologie, jak również rozwijamy bardziej tradycyjne metody dla jeszcze lepszej wydajności.”

„Podczas gdy staramy się dostarczyć Wam jak najwięcej informacji na temat naszych produktów, nie ma po prostu substytutu do usłyszenia Musical Fidelity na własne uszy. Mając to na uwadze, zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych autoryzowanych dealerów, aby usłyszeć jak wspaniale może brzmieć Twoja ulubiona muzyka.”