Musical Fidelity MX-DAC black

 • 2 999,00 zł / szt.
 • szt.
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

Po latach cierpliwych badań i rozwoju, z dumą firma Musical Fidelity przedstawia nam MX-DAC z DSD. Sprzęt jasno komunikuje — producent nie oszczędzał na jego budowie, a także parametrach. MX-DAC zapewni Ci najlepszy dźwięk oraz możliwości odtwarzania w niskiej cenie. Dzięki niesamowitym usprawnieniom, jak również parametrom i jakości wykonania, ten nowy model oferuje naprawdę znakomite brzmienie. Zachęcamy do zapoznania się z jego specyfikacją!

Osiągnięcia MX-DAC

MX-DAC to urządzenie, które stawia przede wszystkim na niesamowite doznania słuchowe. Brzmienie tego sprzętu posiada bardzo niskie zniekształcenia, przy szerokim paśmie przenoszenia. MX-DAC Musical Fidelity zapewnia także niski poziom szumu, dzięki czemu będziesz mógł słuchać swoich ulubionych utworów bez zakłóceń. Parametry techniczne tego przetwornika dorównują większość konkurencji z tej samej półki cenowej. Pasmo przenoszenia jest liniowo płaskie, a zniekształcenia wynoszą 0.00025% przy 1 kHz i 0.0003% przy 20 kHz. Osiągnięcia MX-DAC zapewnione przez Musical Fidelity wyprzedzają nasze czasy oraz pokazują, że wszystkie wykorzystane w nim komponenty są perfekcyjnie dopasowane. Takie rozwiązania zapewniają neutralną, ale także dokładną konwersję cyfrowo-analogową dowolnego wejścia cyfrowego.

Dostępne wejścia w MX-DAC

MX-DAC został wyposażony w następujące wejścia:

 • 2x złącze koaksjalne RCA SPDIF 32-192kHz (16-24 bit stereo PCM),
 • 2x złącze optyczne TOSLINK 32-192kHz (16-24 bitów stereo PCM),
 • złącze USB typu 'B',
 • asynchroniczny strumień danych do 24 bitów/192 kHz PCM,
 • DSD 64,
 • DSD 128.

Ponadto wszystkie wejścia, czy to te koaksjalne, optyczne, czy USB, przetwarzane są w domenie DSD. Ta pożądana cecha daje świetny charakter dźwięku, którego zwykła konwersja cyfrowa nie jest w stanie osiągnąć.

Nowa seria MX to lepsza jakość

Modele MX odznaczają się piękną estetyką oraz wspaniałą jakością. Zarówno bogaty panel przedni, jak i obudowa stworzone są z ekskluzywnych płatów aluminium, które wykonywane zostały na zamówienie. Obudowa jest niewielka, ale producent zadbał o to, aby wszystkie układy zmieściły się w niej bez problemu. Dodatkowo (niemal) całe zasilanie przeniesiono na zewnątrz; w samym urządzeniu pozostawiono stabilizatory i filtry. Stworzony w ten sposób model MX-DAC Musical Fidelity pozwala nam doświadczać muzyki na zupełnie nowym poziomie.

Szukasz nowych wrażeń dźwiękowych? Wybierz MX-DAC marki Musical Fidelity, którego zbalansowana budowa zapewni Ci wszystko, czego pragniesz. Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z tym wspaniałym produktem!

Struktura DAC

Przetwornik częstotliwości próbkowania: SRC4392 zwiększający próbkowanie danych do 192kHz
Przetwornik cyfrowo-analogowy: PCM1795 32 bit / 192kHz Multi-bit Sigma-Delta

Wydajność

Napięcie wyjściowe: 2 V RMS single-ended (RCA)
Napięcie wyjściowe: 4 V RMS zbalansowane (XLR)
PCM THD: <0.002%
PCM THD (+ szum): <0.003%
DSD THD: <0.003%
DSD THD (+ szum): <0.006%
PCM Odpowiedź częstotliwościowa: -3dB, 2Hz do 90kHz
Charakterystyka częstotliwościowa PCM: -3dB, 2Hz do 40kHz
Separacja kanałów: -110dB

Możliwości

Wejścia koaksjalne: S/PDIF do 24 bit / 192kHz
Wejścia optyczne: S/PDIF do 24 bit / 192kHz

Wejścia

2x złącze koaksjalne RCA SPDIF 32-192kHz
(16-24 bit stereo PCM)
2x złącze optyczne TOSLINK 32-192kHz
(16-24 bitów stereo PCM)
1x złącze USB typu 'B'
Asynchroniczny strumień danych do 24 bitów/192 kHz PCM, a także DSD64 i DSD128
(Określane na podstawie ustawień pliku źródłowego/komputera)

Wyjścia

1x poziom liniowy RCA (single-ended)
1x XLR męskie gniazda (zbalansowane) do EIA RS-297-A

Informacje ogólne
Wymiary - głębokość x wysokość x szerokość (mm): 220 x 53 x 215
Waga (bez opakowania / po spakowaniu): 1.9Kg / 2.4Kg
Pobór mocy: <0,25 W w trybie gotowości, <1 W maks.

Dostarczone akcesoria

1x 5v / 2A zasilacz DC (90-250VAC uniwersalny zasilacz światowy)
Płyta CD z sterownikami Windows
Podręcznik użytkownika

„Musical Fidelity projektuje i produkuje elektronikę Hi-Fi od ponad trzydziestu lat i jesteśmy dumni, że staliśmy się jedną z najbardziej znanych marek w branży Hi-Fi.”

 

Firma została założona w 1982r. w Wielkiej Brytanii przez klarnecistę i pasjonata – konstruktora Antony'ego Michaelsona. Marka stawia na klasyczny, neutralny i prosty wygląd swoich urządzeń, kładąc przy tym ogromny nacisk na jakość wykonania oraz charakter brzmienia.

 

W ofercie znaleźć można wzmacniacze, odtwarzacze CD, DAC, wzmacniacze słuchawkowe oraz przedwzmacniacze gramofonowe. Do wyboru jest kilka linii produktowych dzięki czemu oferowany sprzęt jest wysokiej klasy i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Firmę napędza pasja do prezentowania wspaniałej muzyki oraz wyzwanie, jakim jest światowej klasy inżynieria.

 

„Do każdego nowego projektu podchodzimy szukając absolutnie najlepszego rozwiązania i wykorzystujemy nowe technologie, jak również rozwijamy bardziej tradycyjne metody dla jeszcze lepszej wydajności.”

„Podczas gdy staramy się dostarczyć Wam jak najwięcej informacji na temat naszych produktów, nie ma po prostu substytutu do usłyszenia Musical Fidelity na własne uszy. Mając to na uwadze, zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych autoryzowanych dealerów, aby usłyszeć jak wspaniale może brzmieć Twoja ulubiona muzyka.”