Musical Fidelity M6X VINYL black

  • 9 999,00 zł 9 499,00 zł / szt.
  • szt.
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

M6x ViNYL to bardzo wysokiej klasy, bardzo dokładny wzmacniacz gramofonowy MM/MC w pięknie zaprojektowanej i wykonanej obudowie. Postawiliśmy sobie za cel stworzenie stopnia gramofonowego bez żadnych praktycznych ograniczeń. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby nie można było przeciążyć stopnia wejściowego ani napotkać praktycznych ograniczeń w wydajności wyjściowej podczas regularnego użytkowania, niezależnie od tego czy pracuje w trybie single-ended czy zbalansowanym. Urządzenie wyposażono w trzy wejścia, a każde z nich może być indywidualnie ustawione na MM/MC i obciążenie. Każde z wejść zapamiętuje swoje ustawienia. Oferuje on najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i brzmieniowe w bardzo konkurencyjnej cenie i jest uosobieniem prawdziwego ducha high-end audio.

Filozofia projektowania

Podczas aktualizacji z modelu M6 ViNYL do M6x ViNYL, przeszliśmy na całkowicie dyskretne obwody, co skutkuje lepszymi pomiarami technicznymi i lepszym brzmieniem. Przedwzmacniacz wyposażony jest w jedno wejście i wyjście zbalansowane, jak również dwa wejścia i jedno wyjście single-ended, dzięki czemu dobrze wpasuje się w każdy winylowy system hi-fi. Ale ważne pytanie brzmi: co jest takiego wyjątkowego w układach dyskretnych?

Zalety obwodów dyskretnych

Obwody dyskretne składają się z komponentów elektronicznych, które są odrębnymi, indywidualnymi urządzeniami, zwanymi również komponentami dyskretnymi. Mogą to być elementy "pasywne", jak rezystory, kondensatory i cewki, jak również elementy "aktywne", którymi w naszym przypadku są tranzystory. Przeciwieństwem tego jest układ scalony, który w łańcuchu sygnałowym wykorzystuje wzmacniacze operacyjne (Op-Amps). W naszej branży stosujemy wyspecjalizowane wzmacniacze operacyjne zbudowane do zastosowań audio, które pozwalają na produkcję bardzo małych i wydajnych układów elektronicznych, a także oszczędzają czas konstruktorów. Jednakże niezliczone godziny testów odsłuchowych i lata doświadczeń pokazały nam, że nawet najlepsze wzmacniacze operacyjne nie mają tendencji do bycia tak neutralnymi, naturalnymi, dynamicznymi i żywymi - wszystkie te cechy są charakterystyczne dla "brzmienia" Musical Fidelity. Z tego powodu, na nowo odkrywamy naszą pasję do tradycyjnych, dyskretnych konstrukcji. Podczas gdy standardowe przedwzmacniacze gramofonowe z układami scalonymi składają się z kilkudziesięciu lub kilkuset elementów, konstrukcje dyskretne zawierają setki lub tysiące komponentów. Powoduje to wydłużenie procesu projektowania, ale naszym zdaniem przekłada się na najlepszy dźwięk za wasze pieniądze. Urządzenie wyposażono w trzy oddzielne, niezależnie wybierane wejścia dla wkładek gramofonowych. Pozwala to na wybór pomiędzy trzema różnymi gramofonami lub, w razie potrzeby, konfiguracją kilku ramion. Możliwość wyboru wzmocnienia pozwala na dostosowanie do różnych czułości wkładek i dopasowanie do każdego sprzętu. Typ i obciążenie wkładki wybierane są za pomocą przednich przycisków selektora w celu zapewnienia optymalnego działania wkładki.

 

Wejście MM

Pasmo przenoszenia: RIAA lub RIAA/IEC ±0 .2dB
Czułość wejściowa: 5mV na wejściu dla 500mV na wyjściu (przy 1kHz)
Impedancja wejściowa: 47KΩ
Pojemność wejściowa: 50-400pF do wyboru
THD przy 1 kHz: <0.005%
Margines przeciążenia: 26dB
Stosunek sygnału do szumu: >101dB

Wejście MC

Pasmo przenoszenia: RIAA lub RIAA/IEC ±0.25dB
Czułość wejściowa: 500μV dla wejścia i 500mV dla wyjścia (przy 1kHz)
Impedancja wejściowa: 25Ω do 1,2KΩ do wyboru
Pojemność wejściowa: 470pF stała
THD przy 1 kHz: <0 .02%
Margines przeciążenia: 26dB
Stosunek sygnału do szumu: >90dB

Wyjścia (RCA/XLR)

1 para RCA: lewe i prawe 500mV nom 10V max
1 para XLR (zbalansowane): lewe i prawe 1V nom 20V max

Wymagania dotyczące zasilania

Napięcia sieciowe: 230V/115V Ustawiane wewnętrznie lub 100V opcjonalnie. AC 50/60Hz
Pobór mocy: 20 W maksimum. <0,5W w trybie gotowości (pomarańczowa dioda LED włączona)

Waga i wymiary

Samo urządzenie, bez opakowania: 5,5 kg
W kartonie transportowym i z akcesoriami: 11 kg
Szerokość x Wysokość (z nóżkami) x Głębokość (z zaciskami): 440 x 100 x 385 mm

Akcesoria standardowe

Kabel sieciowy: 10 Amp IEC

„Musical Fidelity projektuje i produkuje elektronikę Hi-Fi od ponad trzydziestu lat i jesteśmy dumni, że staliśmy się jedną z najbardziej znanych marek w branży Hi-Fi.”

 

Firma została założona w 1982r. w Wielkiej Brytanii przez klarnecistę i pasjonata – konstruktora Antony'ego Michaelsona. Marka stawia na klasyczny, neutralny i prosty wygląd swoich urządzeń, kładąc przy tym ogromny nacisk na jakość wykonania oraz charakter brzmienia.

 

W ofercie znaleźć można wzmacniacze, odtwarzacze CD, DAC, wzmacniacze słuchawkowe oraz przedwzmacniacze gramofonowe. Do wyboru jest kilka linii produktowych dzięki czemu oferowany sprzęt jest wysokiej klasy i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Firmę napędza pasja do prezentowania wspaniałej muzyki oraz wyzwanie, jakim jest światowej klasy inżynieria.

 

„Do każdego nowego projektu podchodzimy szukając absolutnie najlepszego rozwiązania i wykorzystujemy nowe technologie, jak również rozwijamy bardziej tradycyjne metody dla jeszcze lepszej wydajności.”

„Podczas gdy staramy się dostarczyć Wam jak najwięcej informacji na temat naszych produktów, nie ma po prostu substytutu do usłyszenia Musical Fidelity na własne uszy. Mając to na uwadze, zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych autoryzowanych dealerów, aby usłyszeć jak wspaniale może brzmieć Twoja ulubiona muzyka.”