OPERA CALLAS Mahogany EXDEMO

  • 10 499,50 zł 5 499,50 zł / sztuka
  • sztuka
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

OFERTA DOTYCZY KOLUMN POCHODZĄCYCH Z ESKPOZYCJI SKLEPOWEJ. PRODUKT W PEŁNI SPRAWNY, KOMPLETNY I OBJĘTY PEŁNĄ POLSKĄ GWARANCJĄ. 

 

Wraz z nową linią kolumn głośnikowych Callas, Opera chce przenieść przyjemność z słuchania muzyki do domowych
wnętrz, oferując trójwymiarową scenę dźwiękową, skupioną i stabilną, o właściwej barwie, dynamice, szczegółowości i braku zmęczenia odsłuchowego. Aby to osiągnąć, każdy element projektu został poddany starannym testom odsłuchowym.


Nowe kolumny linii Callas wykorzystują techniki i podzespoły będące owocami najnowocześniejszych technologii elektroakustycznych, począwszy od obudowy, głośników oraz zwrotnic. Rezultat jest tonalnie poprawny, realistyczny, wciągający, a przede wszystkim przyjemny odsłuchowo. Nowy model kolumny Callas to przykład elegancji dyskretnie wpasowującej się w każde otoczenie. Kolumna Callas 2014 to kompaktowy głośnik dwudrożny (14 litrów) o średnim rozmiarze, którą można umieścić na półce lub na stojaku. Jej główną cechą jest przenoszenie niskich częstotliwości, rozszerzone i pod kontrolą, w połączeniu z typową czułością kolumn wolnostojących. Głośnik niskotonowy to 7-calowy głośnik o dużym skoku membrany, z membraną z wyżarzonego polipropylenu, połączony z głośnikiem wysokotonowym Scanspeak 9700 (takim samym jak w kolumnach Tebaldi, Malibran, Caruso i nowej Grand Callas 2014). Głośnik niskotonowy to reflex z tunelem tylnym. Dużo uwagi poświęcono eliminacji odbić wewnętrznych, dzięki czemu zagwarantowana jest maksymalna przejrzystość reprodukcji głosu. Kolumna Callas 2014 jest wyposażona w przełącznik, który pozwala dostosować moc wyjściową zakresu wokalu (+2 dB w zakresie od 300 do 3000 Hz). Zwiększa to znacznie elastyczność dyfuzora, który dzięki temu może zostać zastosowany w szerszej gamie środowisk odsłuchowych. Nowa kolumna Callas tworzy scenę dźwiękową, która rozszerza się w trzech wymiarach z doskonałą reakcją impulsową oraz mocą, dynamiką i rozszerzeniem niskich częstotliwościach typowymi dla systemów o znacznie większych rozmiarach. Kolumna ta nadaje się również do słuchania "w przedpolu" (do jednego metra od miejsca odsłuchowego).

PARAMETRY PODSTAWOWE

Moc szczytowa

100 W

Skuteczność

89 dB / 2,83 V / 1 m

Zalecana moc wzmacniacza

Począwszy od 10 Watt RMS W

Impedancja

4 Ohm (Zmin> 3 Ohm) Ω

Pasmo przenoszenia

40-25000 Hz

 

DANE SZCZEGÓŁOWE

Typ zwrotnicy

12 dB / Ott dla woofera 12 dB / Ott dla przedniego głośnika wysokotonowego

Częstotliwość podziału zwrotnicy

2000 Hz

 

PARAMETRY GŁOŚNIKÓW

Głośnik wysokotonowy

1 x 1” Scanspeak 9700 tweeter without ferrofluid and double decompression chamber

Gł. niskotonowy

1 x 7” long-throw woofer with polypropylene re-cooked cone and phase plug.

 

KONSTRUKCJA

Rodzaj

two ways, stand mounting, Reflex with rear duct, bi-wiring

Typ obudowy

Bass reflex

Wykończenia

Skórzane

 

SPECYFIKACJA

Wymiary (S x W x G)

245 x 420 x 420 mm

Waga

15,00 kg

 

Firma Opera Loudspeakers powstała w 1989 roku, ale jej początki sięgają wczesnych lat 80. XX wieku, do niezwykłej, ale wyjątkowo owocnej synergii między dwiema kulturami i dwoma audiofilami – Włochem i Anglikiem. Pierwsza kolumna, która nosił nazwę Opera, to model Caruso, będąca jednocześnie prekursorką linii nazwanej w hołdzie legendarnym głosom opery lirycznej. Niedługo potem pojawiły się Callas, Operetta i Divina, z których każda zyskała entuzjastyczne uznanie na najbardziej rozwiniętych rynkach audio na świecie.

Opera Logo

Kolumny marki Opera od początku były połączeniem starego i nowego: tradycyjnego włoskiego kunsztu w produkcji obudów i najbardziej zaawansowanych technologii akustycznych. Każda kolumna marki Opera, nawet najtańszy model, tworzona jest z zastosowaniem tej samej filozofii: wykorzystania materiałów najwyższej jakości połączonego ze starannie zastosowanymi podstawowymi zasadami nauk akustycznych. Dzisiaj nasze kolumny eksportowane są na cały świat, od Europy po Daleki Wschód, i są one stale obecne w najważniejszych magazynach hi-fi.

„Naszym zamiarem jest stworzenie kompletnej linii kolumn głośnikowych najwyższej jakości, pięknej zarówno wizualnie jak i akustycznie; opracowaliśmy również linię akcesoriów stosując te same zasady, które zapewniły prestiż naszym kolumnom.”

„Gianni Maria Sacchetti, founder”


Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.