Musical Fidelity Nu-Vista Vinyl black

 • 15 999,00 zł / szt.
 • szt.
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

Praca nad przedwzmacniaczem Nu-Vista Vinyl była dla Musical Fidelity pracą wynikającą z miłości. Jego twórcy to kochający gramofony, uwielbiający lampy, pasjonaci płyt winylowych. Rozkoszowali się i pławili w czystej radości podczas zaprojektowania produktu ich marzeń. Wystarczy jedno szybkie spojrzenie na wzornictwo Nu-Vista Vinyl aby zrozumieć odczucia, jakie towarzyszyły im podczas projektowania tego wyjątkowego przedwzmacniacza.

Postawili sobie za cel stworzenie przedwzmacniacza gramofonowego pozbawionego praktycznie żadnych ograniczeń. Jego najistotniejszą cechą jest brak limitu, jeśli chodzi o parametry elektryczne wkładek, z jakimi można go parować. Każde z wejść posiada pamięć pojemności oraz impedancji, co pozwala płynnie przełączać się między różnymi wkładkami. Dodatkowo mogą one pracować w trybie zbalansowanym lub niezbalansowanym.

Wysoka jakość dźwięku z Musical Fidelity Nu-Vista Vinyl

Nu-Vista Vinyl jest niemal doskonały. Nie ma praktycznie słyszalnego szumu, a także  zniekształceń, nie można przeciążyć jego wejścia lub wyjścia. Idealnie dopasowuje się do dowolnej wkładki gramofonowej. Służyć muzyce – to podstawowy cel tego przedwzmacniacza. Przekazać intencje artysty, emocje i wielką pasję – to jego zadanie.

Możemy rozwodzić się o głębokim basie, niemal holograficznej i dotykowej scenie dźwiękowej, czystości wysokich częstotliwości bez sybilantów... i tak dalej, i tak dalej. Tak, Musical Fidelity Vista zapewnia to wszystko, ale najważniejszą rzeczą, jaką emanuje to uwolnienie waszej duszy poprzez dotarcie do samego serca muzyki.

Zasilanie Musical Fidelity Nu

 • Oddzielne zasilacze dla każdego kanału i każdej sceny muzycznej.
 • W pełni zbalansowane PSU z perfekcyjnym uziemieniem gwiazdowym.
 • Wszystkie zasilacze Nuvistor są pasywnie filtrowane i regulowane.

Zasilacz sieciowy posiada specjalny stopień filtrujący na 100 mHz, który daje 40 dB tłumienia zakłóceń RF. Urządzenie napędzają dwa transformatory sieciowe... Nuvistory mają własne, dedykowane, niedzielone zasilacze. Układ PCB SMD zapewnia znakomitą izolację międzykanałową i międzystopniową.

Standardowe lampy

W latach 50. wady standardowych lamp stawały się coraz bardziej uciążliwe i nieakceptowalne, szczególnie w przypadku oczekiwań związanych z samochodowym sprzętem audio. Słabości tych konstrukcji było wiele:

 • duże,
 • gorące,
 • używały dużo mocy,
 • mikrofoniczne,
 • niepewne,
 • delikatne,
 • niespójne pomiędzy poszczególnymi partiami,
 • krótka żywotność,
 • i wiele, wiele innych.

Lampy Nuvistor

Aby spróbować rozwiązać lub przynajmniej złagodzić te problemy, postanowiono zaprojektować nową lampę, ale od początku i z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii z lat 50. Rezultatem był triumf... Nuvistor. Najlepsza lampa triodowa, jaka kiedykolwiek powstała. Jej zalety to:

 • mała,
 • średnia temperatura pracy,
 • niska moc,
 • radykalnie poprawiona mikrofonia,
 • bardzo niezawodna,
 • absolutnie spójna z innymi partiami,
 • długa żywotność.

Niestety Bell Labs pracowało po cichu nad półprzewodnikami i w momencie triumfu Nuvistorów wszystko obróciło się w pył. Nietrudno sobie wyobrazić, jakie musiało być uczucie w zespole projektującym. W ten oto sposób tak genialna lampa jak Nuvistor nigdy tak naprawdę nie pojawiła się w sprzęcie audio… aż do początku lat 90-tych, kiedy to mała firma Musical Fidelity, zlokalizowana na zachód od Londynu w wiosce rzemieślniczej o nazwie Wembley rozpoczęła produkcję wzmacniaczy z Nuvistorami. Były one produkowane w limitowanych seriach i wyprzedawane niemal natychmiast. Do dziś te ikony indywidualizmu audio są bardzo cenione.

Dlatego jeśli chcesz poczuć magię idealnego dźwięku, postaw na wzmacniacz Musical Fidelity Nu-Vista Vinyl, dostępny w naszej ofercie.

Wejście MM

Pasmo przenoszenia - RIAA lub RIAA/IEC (do wyboru) ±0.2dB
Czułość wejściowa - 2,5 mV na wejściu dla 300 mV na wyjściu (przy 1 kHz)
Impedancja wejściowa - 47KΩ
Pojemność wejściowa - 50-400pF do wyboru
THD przy 1 kHz - <:0.01%.
Margines przeciążenia - 31dB
Stosunek sygnału do szumu - >102dB

Wejście MC

Pasmo przenoszenia - RIAA lub RIAA/IEC (do wyboru) ±0.2dB
Czułość wejściowa - 250μV na wejściu dla 300mV na wyjściu (przy 1 kHz)
Impedancja wejściowa - 10Ω do 47KΩ (do wyboru)
Pojemność wejściowa - 470pF stała
THD przy 1 kHz - <:0.01%.
Margines przeciążenia - 31dB
Stosunek sygnału do szumu - >95dB

Wyjścia (RCA/XLR)

1 para RCA (phono) - lewe i prawe 300mV nom 10V max
1 para XLR (zbalansowane) - lewe i prawe 600mV nom 20V max

Wymagania dotyczące zasilania

Napięcia sieciowe - 230V/115V ustawione wewnętrznie lub 100V opcjonalnie. AC 50/60Hz
Pobór mocy - 30 W maksimum.

Waga

Samo urządzenie, bez opakowania - 14,5 kg
W kartonie transportowym i z akcesoriami - 20.6kg

Wymiary urządzenia

Szerokość - 482 mm
Wysokość, łącznie z nóżkami - 130 mm
Głębokość (od przodu do tyłu) wraz z zaciskami - 385 mm

Akcesoria standardowe

Przewód zasilający 10 Amp IEC

„Musical Fidelity projektuje i produkuje elektronikę Hi-Fi od ponad trzydziestu lat i jesteśmy dumni, że staliśmy się jedną z najbardziej znanych marek w branży Hi-Fi.”

 

Firma została założona w 1982r. w Wielkiej Brytanii przez klarnecistę i pasjonata – konstruktora Antony'ego Michaelsona. Marka stawia na klasyczny, neutralny i prosty wygląd swoich urządzeń, kładąc przy tym ogromny nacisk na jakość wykonania oraz charakter brzmienia.

 

W ofercie znaleźć można wzmacniacze, odtwarzacze CD, DAC, wzmacniacze słuchawkowe oraz przedwzmacniacze gramofonowe. Do wyboru jest kilka linii produktowych dzięki czemu oferowany sprzęt jest wysokiej klasy i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Firmę napędza pasja do prezentowania wspaniałej muzyki oraz wyzwanie, jakim jest światowej klasy inżynieria.

 

„Do każdego nowego projektu podchodzimy szukając absolutnie najlepszego rozwiązania i wykorzystujemy nowe technologie, jak również rozwijamy bardziej tradycyjne metody dla jeszcze lepszej wydajności.”

„Podczas gdy staramy się dostarczyć Wam jak najwięcej informacji na temat naszych produktów, nie ma po prostu substytutu do usłyszenia Musical Fidelity na własne uszy. Mając to na uwadze, zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych autoryzowanych dealerów, aby usłyszeć jak wspaniale może brzmieć Twoja ulubiona muzyka.”