LS-1 EVO jest zmodyfikowaną wersją przewodu zasilającego, pochodzącego z referencyjnej serii kabli – LS.
Priorytetem projektu serii LS, było uzyskanie bezkompromisowego produktu, bez względu na koszty produkcji związane z materiałami i montażem. Kable LS-1 EVO i LS-2 EVO odzwierciedlają stały postęp technologiczny firmy GigaWatt. Są rezultatem wieloletniego doświadczenia, oraz efektem badań popartych rygorystycznymi pomiarami i testami odsłuchowymi
GigaWatt LS-1 EVO to kolejna generacja tego referencyjnego kabla. Główne założenia konstrukcyjne pozostają takie same, natomiast istotną zmianą jest zastosowanie nowych przewodników. Zamiast litych drutów zastosowano tzw. multi strand czyli zamiast jednego grubszego drutu, znajduje się wiązka składająca się z siedmiu cieńszych przewodników tworzących skrętkę o łącznym przekroju 16 AWG. Taka konstrukcja zwiększa powierzchnię czynną przekroju przewodu i czyni kabel bardziej elastycznym. Przewodniki wykonane są z posrebrzanej miedzi beztlenowej o czystości 5N, produkowanej według naszej specyfikacji.
Kabel LS-1 EVO zawiera 7 wiązek roboczych które tworzą masywne sploty o dużym przekroju poprzecznym i niezwykle niskiej rezystancji, umożliwiając praktycznie nieograniczony przepływ energii.
Całość konstrukcji osłania szczelny ekran wykonany z miedzi, chroniący przed szumami EMI i RFI.
W konstrukcji przewodu dużą wagę przywiązano także do redukcji drgań wytwarzanych przez pole elektromagnetyczne indukowane wokół przewodników. Żyły robocze otacza wielowarstwowy materiał, tłumiący niepożądane wibracje. Z zewnątrz przewód dodatkowo chroniony jest czarnym, tekstylnym płaszczem z włókien poliolefinowych oraz siatką antystatyczną, która nie dopuszcza do kumulacji ładunków elektrostatycznych.
Specjalnie na potrzeby kabla LS-1 EVO opracowano nowy, bezstratny filtr pasywny, wykonany z materiałów nanokrystalicznych. Jego elementy zostały zamknięte w obudowie z litego aluminium. Filtr montowany jest w precyzyjnie dobranym miejscu i stanowi dodatkowe zabezpieczenie niwelujące pasożytnicze szumy oraz oscylacje na wyjściu kabla
Unikalną cechą LS-1 EVO jest to, że w jego procesie produkcyjnym nie wykorzystano żadnych gotowych komponentów. Elementy zastosowane w konstrukcji kabla to podzespoły zaprojektowane i wykonane we własnym zakresie, lub wyprodukowane przez kooperantów, według ścisłej specyfikacji dostarczanej przez firmę GigaWatt.
Montaż kabla odbywa się całkowicie ręcznie. Wykonanie jednej sztuki przewodu wymaga wielogodzinnej pracy specjalisty, a wszystkie etapy procesu jego wytwarzania odbywają się pod ścisłą kontrolą zapewniającą najwyższa jakość produktu oraz powtarzalność kolejnych egzemplarzy.
LS-1 EVO wyposażony jest w wysokiej jakości, firmowe wtyki sieciowe. Solidne styki zostały wykonane z mosiądzu pokrytego rodem, co gwarantuje niską rezystancję przejścia oraz większą ilość cykli łączeniowych bez utraty parametrów. Złącza zostały dodatkowo poddane obróbce kriogenicznej i procesowi demagnetyzowania. Wszystkie przewodniki łączone są bez udziału cyny, a połączenia z wtykami są skręcane, co minimalizuje impedancję styku i zapewnia bezawaryjność.
LS-1 EVO rekomendowany jest szczególnie do zastosowań związanych z wysokim poborem prądu, lecz równie doskonale sprawdzi się jako przewód zasilający dla referencyjnych źródeł dźwięku i obrazu. Kabel ten dostępny jest również w wersji wysokoprądowej jako LS-1HC EVO stanowiąc opcjonalne wyposażenie flagowego kondycjonera sieciowego PC-4 EVO+.
Dostępne wersje kabla: EU (Schuko), US (Nema 5-20R), AU (AS/NZS 3112), IEC C15, IEC C19, PowerCon 32A
Znamionowy zakres pracy: 110-240 VAC 50/60 Hz
Obciążalność: (ciągła): 16 A
Waga brutto: 1,55 kg (Wersja Box)
Dostępne długości: 1.5 m standard, 2m/2.5m/3m lub dłuższe – na zamówienie
Wiele osób kochających muzykę i kino wciąż poszukuje efektywnych sposobów na poprawę jakości brzmienia i obrazu swojego systemu. Nie wszyscy mają jednak świadomość ogromnych rezerw tkwiących w już posiadanym sprzęcie. Aktualnie obserwowana, ogólnoświatowa tendencja wskazuje wyraźnie, że dobre zasilanie to podstawowy krok do pełnego wykorzystania potencjału urządzeń audio i video. Jednym z promotorów tej idei jest firma GigaWatt, prężnie rozwijająca się polska manufaktura, specjalizująca się w wytwarzaniu akcesoriów zasilających klasy HI-END.
GigaWatt powstał w 2007 roku, założony przez Adama Szuberta – elektronika i pasjonata audio. Początek działalności firmy sięga jednakże roku 1998, kiedy to narodziła się niewielka firma Power Audio Laboratories. Przedsiębiorstwo to zajmowało się problematyką filtracji zasilania, a Adam Szubert był jego współzałożycielem i głównym konstruktorem. Bezpośrednią przyczyną rozpoczęcia działalności w tej branży była niedostateczna dostępność wysokiej klasy akcesoriów zasilających, które spełniałyby najwyższe oczekiwania jakościowe klientów. Szczegółowa analiza rynku wykazała, że podobne produkty konkurencyjnych producentów charakteryzują się zbyt wygórowaną ceną, niewspółmierną do efektywności działania i jakości wykonania. Pasja do muzyki wraz z nieustannym dążeniem do perfekcyjnego odbioru dźwięku i obrazu przyczyniły się do rozpoczęcia badań nad zależnością wpływu zakłóceń sieciowych na pracę urządzeń audio-video. Pogodzenie hobby z zawodową działalnością wymagało jednak znacznego podniesienia poziomu wiedzy technicznej w zakresie bardzo wąskiej specjalizacji. Wiele miesięcy edukacji, żmudnych obserwacji i analiz pomiarów, dało w konsekwencji solidne podstawy do stworzenia dokumentacji technologicznej umożliwiającej rozpoczęcie niskoseryjnej, ale powtarzalnej produkcji. Prototyp pierwszego kondycjonera sieciowego, który z początku miał chronić prywatny system, bardzo szybko zdobył pochlebne opinie w gronie najbliższych przyjaciół. Punktem zwrotnym była natomiast wystawa Audio Show 2002, dzięki której firma stała się szerzej znana na rynku audio. Entuzjastyczne przyjęcie przez klientów spowodowało zintensyfikowanie działań w kierunku dalszego rozwoju firmy oraz zwiększenia mocy produkcyjnych. Bezpośrednim następstwem tego było oddzielenie ośrodka badawczego od pionu konstrukcyjnego i powołanie do życia nowej, autonomicznej marki – GigaWatt.
Połączenie pasji i wieloletniego doświadczenia w konstruowaniu urządzeń zasilających zdobytych w Power Audio Laboratories, zostało spożytkowane na opracowanie innowacyjnych koncepcji, nowych projektów oraz unikalnych rozwiązań technologicznych. Większość materiałów i podzespołów wykorzystywanych w produktach firmy, wytwarzanych jest we własnym zakresie lub na wyłączne zamówienie według własnej specyfikacji. GigaWatt dość szybko zdążył wyrobić sobie renomę marki znanej z urządzeń wyróżniających się wybitnym wykonaniem, najlepszymi komponentami oraz konkurencyjną ceną. Produkty tej marki cieszą się jednak uznaniem głównie ze względu na spektakularny wpływ na dźwięk i obraz zasilanych urządzeń, dodatkowo stanowiąc ich skuteczną ochronę przed zakłóceniami i przepięciami.
Obszerna oferta firmy kierowana jest głównie do najbardziej wymagających użytkowników systemów audio i video, zarówno w segmencie HI- END, jak i HI-FI. Produkty marki GigaWatt są doceniane nie tylko w Polsce, gdzie mają już ugruntowaną pozycję, ale również na rynkach zagranicznych, szczególnie na terenie całej Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii. Dynamiczny rozwój firmy znajduje również odzwierciedlenie w udziale na międzynarodowych targach i wystawach w kraju.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z produktami marki GigaWatt.