FYNE AUDIO Vintage Fifteen para

  • 169 999,00 zł
  • szt.
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

VINTAGE FIFTEEN

Flagowe arcydzieło serii Vintage, model  Vintage Fifteen jest pełnym ucieleśnieniem bezkompromisowego podejścia projektowego Dr Paula Millsa. Wyposażony w największy, najmocniejszy i najbardziej dynamiczny przetwornik punktowy IsoFlare, przesuwa granice inżynierii audio ustanawiając konkurencji poprzeczkę jakości reprodukowanego dźwięku na bardzo wysokim poziomie. Wykorzystując 380mm (15’) wielowłóknistą membranę przetwornika nisko/średniotonowego i 75mm tytanową kopułkę napędzaną magnesem neodymowym oraz zwrotnicę poddaną głębokiej obróbce kriogenicznej, Vintage Fifteen dostarcza muzykę z precyzją i skalą dostępną wyłącznie pełnej orkiestrze symfonicznej. Potężny przetwornik umieszczony został w ogromnej, dwukomorowej obudowie wykonanej ze sklejki brzozowej pokrytej najszlachetniejszym fornirem z orzecha włoskiego z inkrustacjami z orzecha bursztynowego i metalowymi komponentami obrabianymi maszynowo. Vintage Fifteen jest ostatecznym urzeczywistnieniem wyjątkowej wizji Dr Paula Millsa, polegającej na połączeniu wystawnej, ponadczasowej estetyki z najnowocześniejszą inżynierią.

POZNAJCIE SERIĘ VINTAGE

Reprezentując ostateczną fuzję klasycznej estetyki głośników z zaawansowaną inżynierią akustyczną, całkowicie nowa seria Vintage jest bezapelacyjnie tradycyjna w estetyce, a jednocześnie odzwierciedla bezkompromisowe podejście do inżynierii akustycznej naszego dyrektora technicznego dr Paula Millsa. Ponadczasowy, tradycyjny design z technologią i inżynierią rodem z lat 20 XXI wieku.


Każdy model, z trzech wchodzących w skład serii, wyposażony jest w najnowszą wersję przetwornika IsoFlare oraz górnego zawieszenia FyneFlute. Te przekonujące głośniki punktowe łączą w sobie wielowłóknistą membranę niskich częstotliwości z 75-milimetrową tytanową kopułką kompresyjną napędzaną przez potężny system magnesów neodymowych. Najwyższej klasy komponenty elektroniczne, zwrotnice poddane głębokiej obróbce kriogenicznej oraz opracowany przez Fyne’a system portów BassTrax kierujących wydmuchiwane powietrza w dół, definiują osiągi akustyczne wszystkich modeli Vintage.


Każda kolumna głośnikowa, ubrana we wspaniały design retro, posiada ręcznie wykonaną, dwukomorową obudowę, wykonaną ze sklejki brzozowej o najwyższej jakości, która następnie została odpowiednio wygięta z zachowaniem krzywizn o zmiennym promieniu, co przyczynia się do niwelowania wewnętrznych fal stojących. Głośniki serii Vintage, oklejone oszałamiającym, ręcznie wykańczanym fornirem z prawdziwego orzecha włoskiego, w który wtopiono inkrustacje z orzecha Burr, a metaloplastykę anodowano na złoto, emanują ponadczasowym luksusem. Każdy model wyposażony jest w ręcznie wykonane i idealnie wyważone pokrętło regulacji barwy dźwięku, co jest szczegółem niewątpliwie dopełniającym luksusowe wykończenie obudowy.


PRZETWORNIK ISOFLARE Z PUNKTOWYM ŹRÓDŁEM DŹWIĘKU
Będąc w czołówce technologii audio, przetwornik IsoFlare firmy Fyne Audio jest systemem punktowego źródła dźwięku, w którym przetwornik nisko-średniotonowy dzieli wspólne centrum z jednostką wysokotonową. Dzięki stałej kierunkowości, wynikającej z rozchodzenia się membrany przetwornika, dźwięk jest wytwarzany tak, jakby emanował z jednego punktu w przestrzeni, zapewniając znakomite wyrównanie czasowe w całym spektrum częstotliwości audio i wiodące w swojej klasie obrazowanie stereo, nawet poza osią. Modele Vintage wyposażone są w najnowsze przetworniki IsoFlare Fyne'a, w tym największy IsoFlare jaki Fyne stworzył w modelu Vintage Fifteen.


Aby w pełni zoptymalizować działanie przetwornika w serii Vintage, każdy aspekt drobiazgowej konstrukcji został wzięty pod uwagę. Eliminując niepożądane wibracje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku, przetworniki Vintage IsoFlare zbudowane są wokół masywnego, sztywnego, odlewanego z aluminium chassis, połączonego z dedykowanym usztywnieniem obudowy za pomocą opracowanej przez Fyne'a mieszanki sprzęgającej materiały. Wielkoobszarowe, wielowłóknowe stożki średnio-niskotonowe zapewniają znakomity stosunek sztywności do wagi oraz bogate średnie tony, podczas gdy ich wydajność jest dodatkowo zwiększona dzięki otoczkom FyneFlute, które efektywnie ograniczają energię stożka na obwodzie.


W sercu przetwornika, kompresyjne głośniki wysokotonowe Vintage wykorzystują flagową 75mm tytanową membranę kopułkową Fyne'a, opracowaną dla F1-10 i 12, zapewniając gładką, kontrolowaną i rozszerzoną odpowiedź w zakresie wysokich tonów. Wentylowana tylna komora w neodymowym magnesie HF umieszcza rezonans niskich częstotliwości przetwornika znacznie poniżej rejonu zwrotnicy i przesuwa tryb rozpadu znacznie powyżej poziomu ludzkiego słuchu. Unikalna geometria centralnie zamontowanego falowodu wysokich częstotliwości zapewnia najbardziej płaską odpowiedź częstotliwościową i pozwala górnym częstotliwościom naturalnie rozszerzyć się w pomieszczeniu

SYSTEM DYFUZORÓW BASSTRAX TRACTRIX
Seria Vintage wykorzystuje system portów bassTrax firmy Fyne Audio w najbardziej zaawansowanym i wysoce dostrojonym formacie jak do tej pory, wraz z największą w historii firmy implementacją BassTrax w potężnych Vintage Fifteen. Zaprojektowana jako integralna część sztywnych obudów z brzozowego drewna, energia LF z dolnej komory jest odprowadzana w dół na duży stożek dyfuzora o profilu Tractrix, który przenosi energię płaskiej fali LF na 360-stopniowy, sferyczny front falowy.


Profil Tractrix stożka dyfuzora utrzymuje kąt 90 stopni na każdym przecięciu rozszerzającego się czoła fali, unikając w ten sposób odbić i tworząc gładką odpowiedź basową w pomieszczeniu. Rezultatem jest rozszerzona, gładka i niesamowicie strojna odpowiedź LF, która płynnie integruje się z pomieszczeniem.


Ten sprytny system sprawia, że głośnik Vintage jest znacznie mniej krytyczny w stosunku do ustawienia w pomieszczeniu, co dodatkowo pomaga w integracji dużych obudów w domu. System ten został pierwotnie zastosowany w głośnikach tubowych w 1920 roku, a następnie uaktualniony przez firmę Fyne Audio i opatentowany w ciągu ostatnich pięciu lat.


ZWROTNICA
Czerpiąc w dużej mierze z badań i projektu elektroniki flagowego modelu Fyne Audio F1-12, zwrotnice Vintage destylują ponad 35-letnie doświadczenie dr Paula Millsa w projektowaniu zwrotnic analogowych w postaci najdoskonalszych, starannie przesłuchanych komponentów, budowanych ręcznie z okablowaniem punkt-punkt. W celu zapewnienia bezproblemowej integracji z pomieszczeniem, każda zwrotnica wyposażona jest w subtelne regulatory energii HF i Presence. Regulatory te oferują właścicielom możliwość oddania się bezstratnemu precyzyjnemu dostrajaniu, w celu uzyskania najwyższej jakości brzmienia dostosowanego do indywidualnych potrzeb i pomieszczenia.


Każda zwrotnica Vintage jest prawdziwie bezkompromisową konstrukcją, zbudowaną ręcznie na tłumiących drgania panelach z płyty pilśniowej, przy użyciu najlepszych na świecie komponentów elektronicznych i dostrojoną tak, aby zapewnić prawdziwie wiodącą w swojej klasie wydajność. Opierając się na dekadach doświadczenia w projektowaniu zestawów głośnikowych klasy premium, zespół projektowy prowadzony przez dr Paula Millsa dopracował projekt zwrotnicy poprzez modelowanie komputerowe, pomiary i wiele godzin krytycznych odsłuchów.


Wyposażona w posrebrzane okablowanie Matched Crystal OFC, po całkowitym zmontowaniu i przetestowaniu, każda zwrotnica Vintage poddawana jest głębokiej obróbce kriogenicznej w specjalistycznym zakładzie. Ten proces zamrażania i powolnego rozmrażania łagodzi mikro naprężenia w komponentach, okablowaniu i połączeniach lutowanych, maksymalizując transfer sygnału i zapewniając większą przejrzystość dźwięku.


ELEGANCKIE OBUDOWY VINTAGE
Z zewnątrz, seria Vintage charakteryzuje się wystawnym, luksusowym wzornictwem zaczerpniętym z high-endowych głośników z czasów, które już dawno minęły. Najdrobniejsze szczegóły obejmują ręcznie budowane i wykańczane forniry z orzecha włoskiego, inkrustacje z orzecha Burr, wykończenia z anodowanego na złoto metalu oraz górny panel w stylu cokołu. Piękne, ręcznie wykonane pokrętło regulacji barwy i energii dźwięku, to czysty analogowy luksus, zarówno pod względem formy jak i funkcji, a drewniana maskownica została dobrana w taki sposób, aby nawiązać do znacznie prostszej ery audio.


Pod fornirem z orzecha włoskiego kryje się ciężka, dwuwnękowa obudowa z brzozy, z bokami uformowanymi w kształtne łuki, zaprojektowane w celu optymalizacji wydajności mechanicznej i redukcji fal stojących. Architektura wnętrza została opracowana, a następnie dostrojona w celu optymalizacji systemu portretowania Vintage BassTrax i zapewnienia najbardziej stabilnej platformy dla przetwornika HF. Od klasycznego soulu lat siedemdziesiątych po techno lat dwudziestych, modele Vintage dostarczają najczystszy, najczystszy i najbardziej dokładny dźwięk za każdym razem.


Każdy model z linii Vintage to uderzająca deklaracja "ponadczasowej" estetyki, od eleganckiego Vintage Ten do zapierającego dech w piersiach Vintage Fifteen, wsparta najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie komputerowo wspomaganego projektowania obudów i współczesnej inżynierii mechanicznej. Szczytowe osiągnięcie brytyjskiego wzornictwa głośnikowego, obecnie nawiązujące do brytyjskiego wzornictwa głośnikowego z przeszłości, "back in the day nigdy nie brzmiało tak dobrze".

Typ systemu : 2-drożny, port skierowany w dół, z dyfuzorem BassTrax Tractrix

Zalecana moc wzmacniacza: (Watt RMS) 20 - 400

Moc szczytowa: (Watt) 800

Moc ciągła: (Watt RMS) 200

Czułość: (2,83 V @ 1 m) 97dB

Impedancja nominalna: 8 Ohm

Pasmo przenoszenia: (-6dB typowo w pomieszczeniu) 22Hz - 26kHz

Głośniki: 1 x 380mm przetwornik punktowy IsoFlareTM, wielowłóknista membrana nisko/średniotonowa, 75mm tytanowa kopułka wysokotonowa, system magnesów neodymowych

Częstotliwość zwrotnicy: 750Hz

Typ zwrotnicy: Bi-wired pasywny, niskostratny, dolnoprzepustowy 2. rzędu, górnoprzepustowy 2. rzędu, poddany głębokiej obróbce kriogenicznej

Regulacja systemu: Energia wysokich częstotliwości (750Hz - 26kHz) +/- 3dB Obecność (2.5kHz - 5.0kHz) +/- 3dB

Wymiary: WxSzxG 1152 x 683 x 691mm (45.4 x 26.9 x 27.2")

Wykończenia: Orzech, Konstrukcja obudowy Sklejka brzozowa z olejowanym orzechem i wykończeniami z litego orzecha, obszerne wewnętrzne usztywnienia

200 LAT DOŚWIADCZENIA
Producent głośników ze Szkocji, FYNE AUDIO to nowy gracz na rynku. Ale 7-osobowy zespół zarządzający może się poszczycić skumulowanym ponad 200-letnim doświadczeniem w branży audio. Prowadzimy ponadto program rekrutacyjny, którego celem jest przyciągnięcie jeszcze większej ilości talentów z branży audio. Poszukujemy graczy zespołowych, pełnych pasji i kreatywnego podejścia, aby wspólnie osiągnąć nasz cel, jakim jest projektowanie i produkowanie wyjątkowej gamy głośników najwyższej jakości.

Nasz zespół projektantów i inżynierów ma swoją siedzibę w Szkocji. Zespół odpowiedzialny za FYNE AUDIO pracuje razem już od ponad 10 lat, a niektórzy nawet jeszcze dłużej. Nowe i innowacyjne elementy projektowe, w których zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie, wprowadzone zostały już w początkach istnienia naszej firmy i charakteryzują one od początku produkty naszej marki.