FYNE AUDIO F704 Piano Gloss Black para

  • 74 999,00 zł / para
  • para
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

F704
Model F704, zbudowany w Wielkiej Brytanii, charakteryzuje się zastosowaniem najlepszych nowych technologii opracowanych i stale udoskonalanych przez doświadczonych inżynierów Fyne Audio. Przetwornik IsoFlare o średnicy 300mm, zaczerpnięty z flagowej linii F1, w połączeniu z głośnikiem basowym o wielowłóknistej membranie o takiej samej średnicy, tworzy tandem który potrafi z niespotykaną swobodą i spokojem odtworzyć najbardziej dynamiczne dźwięki dowolnego instrumentu czy wielkiej orkiestry symfonicznej. Stabilizujący konstrukcję metalowy cokół w połączeniu z dyfuzorem najniższych częstotliwości BassTrax, zapewniają wspaniałe, pozbawione podbarwień odtwarzanie basu. F704 dostępny jest w luksusowym lakierze fortepianowym o wysokim połysku, nałożonym na czarną, białą lub orzechową okleinę naturalną. Flagowy okręt serii zapewnia oszałamiającą dynamikę pozwalającą w porywający sposób doświadczyć dźwięku Hi-Fi.

POZNAJ SERIĘ F700
Składająca się z wyrafinowanych, eleganckich i potężnych kolumn głośnikowych, seria Fyne Audio F700 wyznacza nowe standardy w zakresie możliwości brzmieniowych i estetyki wykonania. Budowana w Wielkiej Brytanii z wykorzystaniem innowacyjnych przetworników punktowych IsoFlare i systemu dyfuzorów BassTrax, pięcioelementowa seria F700 przenosi technologię z flagowej serii Fyne Audio F1 do bardziej przystępnego cenowo high-endowego projektu, który może z powodzeniem uzupełnić nowoczesne wnętrza.

Izotropowe, promieniujące niebywałą energią przetworniki będące punktowymi źródłami dźwięku, magnezowe kopułki głośników wysokotonowych, magnesy neodymowe i zwrotnice poddane głębokiej obróbce kriogenicznej, to szereg ekstremalnych technologii zastosowanych w modelach serii F700. Zakrzywione, precyzyjnie strojone dwukomorowe obudowy z najwyższej jakości sklejki brzozowej, masywne metalowe cokoły ze zintegrowanymi dyfuzorami o profilu tractrix oraz wykończenie lakierem fortepianowym, tworzą konstrukcje o luksusowym wyglądzie pasującym do każdego stylowego pomieszczenia. F700 to znakomita seria współczesnych kolumn high-end o bardzo dobrej specyfikacji, zapierającej dech w piersiach estetyce i wspaniałych możliwościach brzmieniowych.

OBUDOWA
Ręcznie wykonane obudowy głośników serii F700 mają unikalnie wyrzeźbiony kształt, zaprojektowany tak, aby cieszyć zarówno ucho, jak i oko. Krzywizna każdego panelu została precyzyjnie obliczona w celu rozproszenia fal stojących, pozwalając na wydobycie najdrobniejszych szczegółów muzycznych, podczas gdy rozległe usztywnienia wewnętrzne wzmacniają neutralność brzmieniową obudowy. Obudowę wykonano z brzozowej sklejki o wysokiej gęstości, wybranej ze względu na wyjątkowo niską barwę dźwięku, i wyposażono w skomplikowany, dwuwnękowy system strojenia. Każda obudowa jest starannie wykonana zgodnie z najwyższymi standardami jakości wewnątrz i na zewnątrz. Luksusowy lakier fortepianowy o wysokim połysku, dostępny w kolorze czarnym, białym lub w okleinie orzechowej, stanowi wykończenie wystawnej estetyki serii F700.

ZWROTNICA
Zwrotnica serii F700 jest wynikiem zaopatrywania się w najlepsze komponenty audio z całego świata oraz bogatego doświadczenia firmy Fyne w projektowaniu sieci. W rezultacie powstała zwrotnica o niewiarygodnej neutralności, łącząca cewki o niskiej stratności, wysokiej klasy kondensatory Claritycap i posrebrzane okablowanie wewnętrzne Van den Hul® o wysokiej czystości w celu uzyskania możliwie najczystszej ścieżki sygnału. Każda zwrotnica serii F700 poddawana jest głębokiej obróbce kriogenicznej. Ten proces bardzo szybkiego zamrażania i powolnego rozmrażania zmniejsza mikrostres w komponentach, okablowaniu i połączeniach lutowanych, maksymalizując transfer sygnału i zapewniając większą przejrzystość dźwięku. Panel zacisków bi-wired wykorzystuje pozłacane kable połączeniowe i najwyższej jakości pozłacane zaciski. Piąty zacisk służy do uziemienia, co dodatkowo zapobiega maskowaniu drobnych szczegółów przez zakłócenia o częstotliwości radiowej.

SYSTEM PORTÓW BASSTRAX
Flagowy system portów basowych Fyne Audio BassTrax Tractrix z dyfuzorem jest zintegrowany we wszystkich modelach F700. Zastosowanie dużego, skierowanego w dół portu z matematycznie opracowanym stożkowym dyfuzorem o profilu tractrix tworzy prawdziwy 360-stopniowy front falowy LF. Rezultatem jest niezrównana integracja basu w każdym pomieszczeniu, oferująca głębię i skalę dużego głośnika z obudową portową, bez potencjalnego rozdęcia basu spowodowanego typowymi interakcjami między portem a pomieszczeniem. Inteligentna konstrukcja sprawia, że głośniki serii F700 są znacznie mniej wrażliwe na położenie w pomieszczeniu niż tradycyjne głośniki Hi-Fi, co umożliwia łatwe umieszczenie ich w pomieszczeniu ze względów estetycznych lub praktycznych.

TECHNOLOGIA STEROWNIKÓW
Sercem każdego modelu F700 są przetworniki ze źródłem punktowym IsoFlare. Dzięki zastosowaniu flagowej technologii Fyne'a z serii F1, głośniki IsoFlare wyposażone są w 25-milimetrową, magnezową membranę kompresyjnego głośnika wysokotonowego, zamontowaną współosiowo w sercu potężnego przetwornika MF/LF ze sztywną membraną z wielu włókien i otoczką z rolki FyneFlute.

Kompresyjne przetworniki wysokotonowe o dużej mocy emitują promieniowanie izotropowe, zapewniając niezrównane obrazowanie i równomierną charakterystykę częstotliwościową. Silniki neodymowe z wentylowanymi komorami tylnymi i metalowym nabiegunnikiem odprowadzają ciepło i zapewniają wyjątkową moc. Bezpośrednie wyjście z membrany zostało fachowo dostrojone za pomocą falowodu HF o unikalnej geometrii, który zapewnia niewiarygodnie płaską charakterystykę częstotliwościową do ponad 30 kHz.

Sekcja nisko-średniotonowa głośników IsoFlare oraz przetworniki pomocnicze w modelach podłogowych wykorzystują opracowaną przez Fyne membranę wielowłóknową, charakteryzującą się niezwykle naturalnie brzmiącą średnicą i szybkim atakiem transjentów. Unikalne otoczenie walca FyneFlute jest ukształtowane w taki sposób, aby skuteczniej odprowadzać energię stożka, eliminując niepożądane rezonanse z podbarwiania mikrodetali basu i średnicy. Masywny zespół silnika zawiera magnes skupiający strumień magnetyczny w celu zwiększenia czułości w zakresie niskich częstotliwości, co daje w efekcie przetwornik, który może z łatwością oddać dynamikę wysokoenergetycznych instrumentów.

Wysoka moc przenoszenia i wysoka efektywność to cechy charakterystyczne konstrukcji źródła punktowego IsoFlare. Potężne przetworniki IsoFlare o średnicy 200 mm i 250 mm w serii F700 w komfortowy sposób spełniają obietnicę dynamiki muzyki na żywo i realistycznych poziomów ciśnienia akustycznego w całym zakresie.

System typu 2 ½ drożny, skierowany w dół, z dyfuzorem BassTrax Tractrix,

Zalecana moc wzmacniacza (W RMS) 20 - 300

Moc szczytowa (W) 600

Ciągła obsługa mocy (Watt RMS) 150

Czułość (2,83 V przy 1 m) 96 dB

Nominalna impedancja 8 Ohm

Pasmo przenoszenia (typowo -6 dB w pomieszczeniu) 24 Hz - 26 kHz

Częstotliwość podziału 200 Hz i 900 Hz 

Wymiary - wys. X szer. X głęb. 1339 mm x 540 mm x 561 mm Waga - 67,7 kg

200 LAT DOŚWIADCZENIA
Producent głośników ze Szkocji, FYNE AUDIO to nowy gracz na rynku. Ale 7-osobowy zespół zarządzający może się poszczycić skumulowanym ponad 200-letnim doświadczeniem w branży audio. Prowadzimy ponadto program rekrutacyjny, którego celem jest przyciągnięcie jeszcze większej ilości talentów z branży audio. Poszukujemy graczy zespołowych, pełnych pasji i kreatywnego podejścia, aby wspólnie osiągnąć nasz cel, jakim jest projektowanie i produkowanie wyjątkowej gamy głośników najwyższej jakości.

Nasz zespół projektantów i inżynierów ma swoją siedzibę w Szkocji. Zespół odpowiedzialny za FYNE AUDIO pracuje razem już od ponad 10 lat, a niektórzy nawet jeszcze dłużej. Nowe i innowacyjne elementy projektowe, w których zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie, wprowadzone zostały już w początkach istnienia naszej firmy i charakteryzują one od początku produkty naszej marki.