FYNE AUDIO F502SP Gloss Walnut para

  • 21 499,00 zł / para
  • para
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

F502SP

Ulepszona w stosunku do F502, zbudowana w Wielkiej Brytanii edycja SP wykorzystuje 200 mm (8Ohm) przetwornik IsoFlareTM oraz 200 mm (8”) przetwornik nisko-średniotonowy z F702, wyposażony w sztywne, wielowłóknowe membrany i zawieszenie 

FyneFluteTM. 25-milimetrowy magnezowy kompresyjny głośnik wysokotonowy IsoFlare posiada unikalny nabiegunnik z przewodnikiem fali wysokich częstotliwości, zapewniający niewiarygodnie równe, pełnozakresowe pasmo przenoszenia i znakomite odwzorowanie muzyczne Hi-Fi. F502SP korzysta również z zaawansowanych komponentów zwrotnicy F700 oraz aluminiowego cokołu typu sandwich z dyfuzorem basu o profilu BassTrax, zaprojektowanego tak, aby precyzyjnie zestroić bardziej kompaktową obudowę F502SP. Model SP dostępny jest standardowo w kolorze czarnym i białym o wysokim połysku lub w luksusowym, lakierowanym na głęboki połysk fornirze orzechowym z diamentowym, maszynowym wykończeniem aluminiowego przetwornika.

POZNAJ SERIĘ F500 SP
Bazując na wielokrotnie nagradzanej serii F500, seria F500 SP to unikalna seria produkowanych w Wielkiej Brytanii modeli Special Production, łączącą udoskonaloną technologię z serii F700 z klasyczną konstrukcją obudowy serii F500. W rezultacie otrzymaliśmy najbardziej przystępną cenowo serię głośników klasy premium, wyposażonych w wysokiej klasy komponenty i opatentowaną technologię akustyczną, umieszczonych w konwencjonalnych obudowach o równoległych bokach, ręcznie budowanych i wykańczanych w fabryce Fyne Audio w Glasgow, w Wielkiej Brytanii.

Przetworniki IsoFlareTM w serii F500 SP są bezpośrednią pochodną wysokiej klasy jednostek głośnikowych zaprojektowanych dla serii F700. Wysoko wydajne kompresyjne głośniki wysokotonowe z magnesami neodymowymi i wielowłóknistymi membranami basowymi zapewniają prawdziwie izotropowe promieniowanie i niezwykle płaską charakterystykę częstotliwościową do ponad 30 kHz. Dynamiczne, potężne i niewiarygodnie naturalnie brzmiące, te wyjątkowe przetworniki punktowe ożywiają muzykę dzięki zapierającym dech w piersiach szczegółom i wiodącemu w swojej klasie obrazowaniu.

Ulepszając obudowę F500, modele SP wykorzystują bardziej zaawansowany system portu BassTrax z F700 i flagowej serii F1. Obejmuje on dwuwarstwowy metalowy cokół typu sandwich oraz membranę dyfuzora o profilu tractrix, zaprojektowaną w celu zapewnienia najbardziej gładkiej odpowiedzi niskich częstotliwości i łatwej integracji z pomieszczeniem. Dodając odrobinę klasycznego luksusu, modele F500 SP są również dostępne w wykończeniu z lakierowanego na połysk fortepianowy forniru orzechowego.

SYSTEM PORTÓW BASOWYCH BASSTRAXTM
Wszystkie trzy modele SP wykorzystują flagowy system portów basowych Fyne'a BassTrax Tractrix, który można znaleźć w większym formacie w modelu F700 i flagowym F1. System integruje zestrojony port wystrzeliwany w dół oraz membranę o profilu Tractrix, która przekształca energię portu falowego w sferyczny, 360-stopniowy front falowy, wychodzący równomiernie przez cokół. System wygładza wyjście LF poprzez równomierne rozproszenie energii w pomieszczeniu, dzięki czemu głośnik jest znacznie mniej krytyczny w stosunku do ustawienia pomieszczenia.

ZWROTNICA
Dzięki wielu komponentom zwrotnicy i architekturze obwodu, zaczerpniętym z głośników premium F700, modele F500 SP wnoszą nowy poziom wyrafinowania i szczegółowości do już udanej konstrukcji F500. Niskostratne cewki z laminowanym rdzeniem, wysokiej klasy kondensatory polipropylenowe i posrebrzane okablowanie OFC Van Den Hul Matched Crystal zapewniają przejrzystą transmisję sygnału, a ostateczne dostrojenie zwrotnicy i komponentów zostało wykonane przez dr Paula Millsa. W serii F500 SP zastosowano wysokiej jakości dwuprzewodowy panel zacisków Fyne'a z piątym zaciskiem głośnikowym do uziemienia obudowy przetwornika.

PODSTAWA
Optymalizując sprzężenie z podłogą i lepiej rozpraszając wibracje w kolumnach serii F500, modele podłogowe SP wykorzystują efektowny dwuwarstwowy metalowy cokół Fyne'a. Obrabiane z grubych aluminiowych płyt, dwie sekcje są precyzyjnie oddzielone aluminiowymi przekładkami dla optymalnej integracji z systemem portowania BassTrax. Zintegrowane kolce podłogowe są regulowane od góry cokołu, aby ułatwić wypoziomowanie, podczas gdy radełkowane nakrętki zabezpieczające zaciskają kolce mocno w miejscu. W celu ochrony drewnianych podłóg dostarczane są aluminiowe, obrabiane maszynowo podkładki.

ISOFLARE
W porównaniu do standardowych głośników serii F500, najbardziej znaczące ulepszenie modeli Special Production można znaleźć w nowych przetwornikach SP Isoflare. Połączenie dziesięcioleci doświadczenia naszych inżynierów w projektowaniu przetworników z zaawansowanym modelowaniem komputerowym zaowocowało powstaniem najnowocześniejszych przetworników, które zapewniają wiodące w swojej klasie wrażenia słuchowe. Oferowane w wersjach 6" (150 mm) i 8" (200 mm), jednostki SP Isoflare zapożyczają wiele z technologii opracowanych dla modeli F700, w tym 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy z membraną magnezową oraz wielowłóknową membranę z otoczką z rolki FyneFlute.

OBUDOWA
Sercem wszystkich zestawów głośnikowych serii SP są wielokrotnie nagradzane obudowy serii F500, wzbogacone o subtelne ulepszenia w celu dalszej poprawy osiągów. Modele SP wykorzystują płytę pilśniową o większej gęstości w celu zwiększenia sztywności oraz zrównoważone połączenie włókna akustycznego i pianki polieterowej w celu kontroli rezonansów. Równoległa konstrukcja ciężkich boków jest wewnętrznie wzmocniona w celu dalszego obniżenia podbarwień. Koncepcja ta rozciąga się na interfejs przetwornik/obudowa, tylna część każdej jednostki napędowej jest połączona z prętami usztywniającymi za pomocą pochłaniającego energię kitu tłumiącego.

LUKSUSOWE WYKOŃCZENIE
Oprócz opcji wykończenia Piano Gloss Black i Piano Gloss White dostępnych również w standardowych modelach serii F500, modele F500 SP są dostępne w głęboko lakierowanym fornirze Piano Gloss Walnut. Wyjątkowa dbałość o drobne szczegóły obejmuje diamentowe, maszynowe wykończenie odsłoniętej aluminiowej obudowy głośnika, magnetyczne uchwyty maskownicy z przodu i z tyłu w celu jej przechowywania (tylko modele stojące) oraz najwyższej jakości pięciopunktowy panel zaciskowy Fyne'a w kolorze czarnym błyszczącym. Zaprojektowane, zbudowane, ręcznie wykończone i dobrane w pary przez ekspertów Fyne'a w Wielkiej Brytanii, modele Special Production dołączają do wysokiej klasy serii F700 i F1 jako prawdziwie brytyjskie zestawy głośnikowe.

PARAMETRY PODSTAWOWE
Moc ciągła 100 W
Skuteczność 92dB (2.83 Volt @ 1m)
Zalecana moc wzmacniacza 30 - 200 W
Impedancja 8 Ω
Pasmo przenoszenia 30 - 34 000 Hz
DANE SZCZEGÓŁOWE
Typ zwrotnicy bi-wired; filtr 2 rzędu dolnoprzepustowy; filtr 1 rzędu górnoprzepustowy
Częstotliwość podziału zwrotnicy 250 Hz
PARAMETRY GŁOŚNIKÓW
Głośnik średniotonowy magnezowa kopułka wysokotonowa napędzana magnesem neodymowym o średnicy 25mm; zawieszenie FyneFlute™
Gł. niskotonowy 1 x IsoFlare™ - punktowe źródło dźwięku - membrana niskośredniotonowa wykonana z włóknistej celulozy o średnicy 200mm
KONSTRUKCJA
Rodzaj 2 ½ drożna, dyfusor BassTrax™ Tractrix promieniujący w dół, system z dwoma komorami wewnętrznymi
Wykończenia Piano Gloss Walnut / Piano Gloss Black / Piano Gloss White
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 338 x 1110 x 380 mm
Waga 30,40 kg

200 LAT DOŚWIADCZENIA
Producent głośników ze Szkocji, FYNE AUDIO to nowy gracz na rynku. Ale 7-osobowy zespół zarządzający może się poszczycić skumulowanym ponad 200-letnim doświadczeniem w branży audio. Prowadzimy ponadto program rekrutacyjny, którego celem jest przyciągnięcie jeszcze większej ilości talentów z branży audio. Poszukujemy graczy zespołowych, pełnych pasji i kreatywnego podejścia, aby wspólnie osiągnąć nasz cel, jakim jest projektowanie i produkowanie wyjątkowej gamy głośników najwyższej jakości.

Nasz zespół projektantów i inżynierów ma swoją siedzibę w Szkocji. Zespół odpowiedzialny za FYNE AUDIO pracuje razem już od ponad 10 lat, a niektórzy nawet jeszcze dłużej. Nowe i innowacyjne elementy projektowe, w których zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie, wprowadzone zostały już w początkach istnienia naszej firmy i charakteryzują one od początku produkty naszej marki.