FYNE AUDIO F500SP Gloss White para

  • 4 999,00 zł / para
  • para
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

F500SP
Kompaktowy i doskonale zaprojektowany w Wielkiej Brytanii, F500SP jest najmniejszym głośnikiem z serii Special Production. Wzorując się na wielokrotnie nagradzanym modelu F500, wersja SP dodaje unikalny przetwornik Special Production IsoFlare, dostrojoną zwrotnicę i system portów BassTrax klasy premium, wszystkie te elementy pochodzą z prestiżowej serii F700. Monitor F500SP z 6-calowym (150mm) przetwornikiem IsoFlare przeznaczony do ustawienia na statywie, zapewnia pełnozakresową, punktową reprodukcję źródła dźwięku w całym spektrum audio, zapewniając wyjątkową szczegółowość i najlepsze w swojej klasie obrazowanie. Wielowłóknista membrana charakteryzuje się wyjątkową reprodukcją basu dzięki innowacyjnemu systemowi z podwójnymi magnesami oraz zawieszeniu FyneFlute, która redukuje rezonanse membrany na jej obrzeżu przy bardzo mocnym wychyleniu. Wyjście niskich częstotliwości jest kierowane przez port promieniujący w dół do systemu dyfuzorów BassTrax Tractrix firmy Fyne, zapewniając płynną odpowiedź basową i łatwą integrację z pomieszczeniem. Dwuprzewodowy panel połączeniowy wyposażono w piąty zacisk, służący do uziemienia obudowy przetwornika i eliminacji zakłóceń RF pochodzących od wzmacniacza lub kabla. Dzięki udoskonalonym detalom, takim jak cokół z anodyzowanego aluminium, aluminiowe wykończenie przetworników oraz opcja wykończenia fornirem orzechowym o głębokim połysku, F500SP jest najbardziej przystępnym cenowo głośnikiem klasy premium produkowanym w Wielkiej Brytanii.

POZNAJ SERIĘ F500 SP

Bazując na wielokrotnie nagradzanej serii F500, seria F500 SP to unikalna seria produkowanych w Wielkiej Brytanii modeli Special Production, łączącą udoskonaloną technologię z serii F700 z klasyczną konstrukcją obudowy serii F500. W rezultacie otrzymaliśmy najbardziej przystępną cenowo serię głośników klasy premium, wyposażonych w wysokiej klasy komponenty i opatentowaną technologię akustyczną, umieszczonych w konwencjonalnych obudowach o równoległych bokach, ręcznie budowanych i wykańczanych w fabryce Fyne Audio w Glasgow, w Wielkiej Brytanii.

Przetworniki IsoFlareTM w serii F500 SP są bezpośrednią pochodną wysokiej klasy jednostek głośnikowych zaprojektowanych dla serii F700. Wysoko wydajne kompresyjne głośniki wysokotonowe z magnesami neodymowymi i wielowłóknistymi membranami basowymi zapewniają prawdziwie izotropowe promieniowanie i niezwykle płaską charakterystykę częstotliwościową do ponad 30 kHz. Dynamiczne, potężne i niewiarygodnie naturalnie brzmiące, te wyjątkowe przetworniki punktowe ożywiają muzykę dzięki zapierającym dech w piersiach szczegółom i wiodącemu w swojej klasie obrazowaniu.

Ulepszając obudowę F500, modele SP wykorzystują bardziej zaawansowany system portu BassTrax z F700 i flagowej serii F1. Obejmuje on dwuwarstwowy metalowy cokół typu sandwich oraz membranę dyfuzora o profilu tractrix, zaprojektowaną w celu zapewnienia najbardziej gładkiej odpowiedzi niskich częstotliwości i łatwej integracji z pomieszczeniem. Dodając odrobinę klasycznego luksusu, modele F500 SP są również dostępne w wykończeniu z lakierowanego na połysk fortepianowy forniru orzechowego.

SYSTEM PORTÓW BASOWYCH BASSTRAXTM
Wszystkie trzy modele SP wykorzystują flagowy system portów basowych Fyne'a BassTrax Tractrix, który można znaleźć w większym formacie w modelu F700 i flagowym F1. System integruje zestrojony port wystrzeliwany w dół oraz membranę o profilu Tractrix, która przekształca energię portu falowego w sferyczny, 360-stopniowy front falowy, wychodzący równomiernie przez cokół. System wygładza wyjście LF poprzez równomierne rozproszenie energii w pomieszczeniu, dzięki czemu głośnik jest znacznie mniej krytyczny w stosunku do ustawienia pomieszczenia.

ZWROTNICA
Dzięki wielu komponentom zwrotnicy i architekturze obwodu, zaczerpniętym z głośników premium F700, modele F500 SP wnoszą nowy poziom wyrafinowania i szczegółowości do już udanej konstrukcji F500. Niskostratne cewki z laminowanym rdzeniem, wysokiej klasy kondensatory polipropylenowe i posrebrzane okablowanie OFC Van Den Hul Matched Crystal zapewniają przejrzystą transmisję sygnału, a ostateczne dostrojenie zwrotnicy i komponentów zostało wykonane przez dr Paula Millsa. W serii F500 SP zastosowano wysokiej jakości dwuprzewodowy panel zacisków Fyne'a z piątym zaciskiem głośnikowym do uziemienia obudowy przetwornika.

PODSTAWA
Optymalizując sprzężenie z podłogą i lepiej rozpraszając wibracje w kolumnach serii F500, modele podłogowe SP wykorzystują efektowny dwuwarstwowy metalowy cokół Fyne'a. Obrabiane z grubych aluminiowych płyt, dwie sekcje są precyzyjnie oddzielone aluminiowymi przekładkami dla optymalnej integracji z systemem portowania BassTrax. Zintegrowane kolce podłogowe są regulowane od góry cokołu, aby ułatwić wypoziomowanie, podczas gdy radełkowane nakrętki zabezpieczające zaciskają kolce mocno w miejscu. W celu ochrony drewnianych podłóg dostarczane są aluminiowe, obrabiane maszynowo podkładki.

ISOFLARE
W porównaniu do standardowych głośników serii F500, najbardziej znaczące ulepszenie modeli Special Production można znaleźć w nowych przetwornikach SP Isoflare. Połączenie dziesięcioleci doświadczenia naszych inżynierów w projektowaniu przetworników z zaawansowanym modelowaniem komputerowym zaowocowało powstaniem najnowocześniejszych przetworników, które zapewniają wiodące w swojej klasie wrażenia słuchowe. Oferowane w wersjach 6" (150 mm) i 8" (200 mm), jednostki SP Isoflare zapożyczają wiele z technologii opracowanych dla modeli F700, w tym 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy z membraną magnezową oraz wielowłóknową membranę z otoczką z rolki FyneFlute.

OBUDOWA
Sercem wszystkich zestawów głośnikowych serii SP są wielokrotnie nagradzane obudowy serii F500, wzbogacone o subtelne ulepszenia w celu dalszej poprawy osiągów. Modele SP wykorzystują płytę pilśniową o większej gęstości w celu zwiększenia sztywności oraz zrównoważone połączenie włókna akustycznego i pianki polieterowej w celu kontroli rezonansów. Równoległa konstrukcja ciężkich boków jest wewnętrznie wzmocniona w celu dalszego obniżenia podbarwień. Koncepcja ta rozciąga się na interfejs przetwornik/obudowa, tylna część każdej jednostki napędowej jest połączona z prętami usztywniającymi za pomocą pochłaniającego energię kitu tłumiącego.

LUKSUSOWE WYKOŃCZENIE
Oprócz opcji wykończenia Piano Gloss Black i Piano Gloss White dostępnych również w standardowych modelach serii F500, modele F500 SP są dostępne w głęboko lakierowanym fornirze Piano Gloss Walnut. Wyjątkowa dbałość o drobne szczegóły obejmuje diamentowe, maszynowe wykończenie odsłoniętej aluminiowej obudowy głośnika, magnetyczne uchwyty maskownicy z przodu i z tyłu w celu jej przechowywania (tylko modele stojące) oraz najwyższej jakości pięciopunktowy panel zaciskowy Fyne'a w kolorze czarnym błyszczącym. Zaprojektowane, zbudowane, ręcznie wykończone i dobrane w pary przez ekspertów Fyne'a w Wielkiej Brytanii, modele Special Production dołączają do wysokiej klasy serii F700 i F1 jako prawdziwie brytyjskie zestawy głośnikowe.

Parametry techniczne:

Konstrukcja: 2 drożna; port promieniujący w dół z dyfuzorem BassTrax® i Tractrix®; system dwukomorowy.

Rekomendowana moc wzmacniacza (W – RMS): 30-120

Moc ciągła (W – RMS): 60

Moc szczytowa (W): 240

Czułość (2.83V@1m): 90dB

Impedancja nominalna: 8 Ω

Pasmo przenoszenia (-6dB w typowym pokoju): 42Hz – 34kHz

Zastosowane głośniki: 1 x 150mm IsoFlare™- punktowe źródło dźwięku; niskośredniotonowa membrana z włóknistej celulozy; modelowane zawieszenie górne FyneFlute™; kopułka z magnezu 25mm napędzana magnesem neodymowym.

Częstotliwości podziału w zwrotnicy: 1.7kHz

Typ zwrotnicy: Pasywna; Bi-wired; o niskich stratach sygnału;

Filtr dolnoprzepustowy 2 rzędu

Filtr górnoprzepustowy 1 rzędu

Konstrukcja obudowy: MDF o wysokiej gęstości; liczne wewnętrzne wzmocnienia

Wymiary (W x S x G w mm): 323 x 200 x 320

 

200 LAT DOŚWIADCZENIA
Producent głośników ze Szkocji, FYNE AUDIO to nowy gracz na rynku. Ale 7-osobowy zespół zarządzający może się poszczycić skumulowanym ponad 200-letnim doświadczeniem w branży audio. Prowadzimy ponadto program rekrutacyjny, którego celem jest przyciągnięcie jeszcze większej ilości talentów z branży audio. Poszukujemy graczy zespołowych, pełnych pasji i kreatywnego podejścia, aby wspólnie osiągnąć nasz cel, jakim jest projektowanie i produkowanie wyjątkowej gamy głośników najwyższej jakości.

Nasz zespół projektantów i inżynierów ma swoją siedzibę w Szkocji. Zespół odpowiedzialny za FYNE AUDIO pracuje razem już od ponad 10 lat, a niektórzy nawet jeszcze dłużej. Nowe i innowacyjne elementy projektowe, w których zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie, wprowadzone zostały już w początkach istnienia naszej firmy i charakteryzują one od początku produkty naszej marki.