FYNE AUDIO F1-8 Gloss Walnut para

  • 32 999,00 zł / para
  • para
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

F1-8
Monitor F1-8 wykorzystuje tę samą technologię i długoletnie doświadczenie, które wykorzystano przy projektowaniu i budowie jego podłogowych braci. Jest mniejszy, nadaje się do pomieszczeń średnich i małych gdzie może stanąć na przeznaczonym mu standzie, nie burzyć wystroju wnętrza, ale zaoferować ten sam przepełniony emocjami dźwięk jak jego większe rodzeństwo. Ręcznie wykonana obudowa opiera się na aluminiowym frezowanym cokole, na którym umieszczono najnowocześniejszy dyfuzor niskich częstotliwości BassTrax. Przetwornik IsoFlare o średnicy 200mm wyposażony jest w 25 milimetrową magnezową kopułkę i aktywne dynamicznie górne zawieszenia FyneFlute. Dzięki takiej budowie, charakterystycznej dla punktowych źródeł dźwięku, uzyskujemy perfekcyjnie wyrównaną w czasie reprodukcję muzyki z pełnego pasma akustycznego w jednorodnej wszechkierunkowej formie. Całość pokrywana jest ręcznie, w fabryce Fyne Audio w Wielkiej Brytanii, oszałamiającym fornirem z orzecha włoskiego i wykończona na wysoki połysk. Model F1-8 reprezentuje szczytowe osiągnięcie brytyjskiego wzornictwa Hi-Fi w formacie głośników podstawkowych. 

POZNAJCIE SERIĘ F1

Seria F1 firmy Fyne Audio to szczytowe osiągnięcie firmy poparte wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą inżynierską. Od wykwintnych F1-5 do imponujących F1-12S, ta bezkompromisowa seria wysokiej klasy kolumn głośnikowych w której zastosowano udoskonalone przetworniki, definiuje obecne możliwości konstruowania punktowych źródeł dźwięku. Wyprodukowane ręcznie w Glasgow i przetestowane w siedzibie głównej Fyne’a, seria F1 reprezentuje najnowocześniejszy brytyjski projekt kolumn głośnikowych.

Prawdziwie unikalny projekt i lista innowacyjnych funkcji. Od masywnych, obrabianych maszynowo metalowych cokołów po misterne inkrustacje z orzecha włoskiego na froncie i górze obudów wykończonych drewnem. Każdy element głośników F1 został drobiazgowo przemyślany, aby zapewnić oszałamiające właściwości dźwiękowe i wykwintną estetykę. Coś w sam raz dla audiofila.

Fyne Audio seria F1 zawiera wiele opatentowanych technologii, a bezkompromisowa specyfikacja wyposażenia obejmuje: najwyższej klasy przetworniki punktowe IsoFlare z górnym zawieszeniem FyneFlute, podwójną dwukomorową obudowę i charakterystyczny dla Fyne’a system dyfuzorów niskich częstotliwości o profilu BassTrax Tractrix. Ciężki cokół z frezowanego aluminium zapewnia wyjątkową stabilność obudowie wykonanej z prasowanej sklejki brzozowej, która jest dodatkowo mocno usztywniona i wykończona w najwyższym standardzie mebli na zamówienie.

PRZETWORNIK ISOFLARE Z PUNKTOWYM ŹRÓDŁEM DŹWIĘKU
Charakterystyczny dla firmy Fyne Audio przetwornik IsoFlare to system punktowego źródła dźwięku, w którym przetwornik nisko-średniotonowy ma wspólny środek z jednostką wysokotonową. Zapewniając doskonałe obrazowanie stereofoniczne nawet poza osią, energia jest wypromieniowywana izotropowo ze stałą kierunkowością, zgodnie z kształtem membrany przetwornika. Dźwięk jest wytwarzany z jednego punktu, co daje prawdziwie sferyczny i wyrównany w czasie front fali. Pozwala to zachować strukturę harmoniczną złożonych instrumentów i wokali, odtwarzając prawdziwe akustyczne pole dźwiękowe z głośnika, który w znacznie mniejszym stopniu zależy od położenia w pomieszczeniu.

W przypadku flagowych przetworników IsoFlare serii F1, jednostka wysokoczęstotliwościowa wyposażona jest w bardzo sztywną 3" tytanową membranę HF, zapewniającą płynne i pozbawione naprężeń działanie, oraz masywny magnes neodymowy z wentylowaną komorą tylną, umieszczającą rezonans niskich częstotliwości znacznie poniżej obszaru zwrotnicy. Umożliwia to uzyskanie bardzo niskiego punktu zwrotnicy 750 Hz, co zapewnia najbardziej realistyczne odwzorowanie wokali. W głośniku wysokotonowym zastosowano aluminiową cewkę drgającą o wysokiej mocy, nawiniętą na krawędzi, na kaptonowym nośniku oraz pierścień zwarciowy z czystej miedzi, zapewniający najniższe zniekształcenia. Unikalny pierścieniowy falowód IsoFlare ma geometrię zoptymalizowaną komputerowo, aby zapewnić liniowe rozszerzanie się w pomieszczeniu w celu uzyskania najbardziej gładkiej charakterystyki częstotliwościowej.

W sekcji niskich częstotliwości papierowy stożek z wieloma włóknami zapewnia naturalnie brzmiącą średnicę i wyjątkowo czyste zachowanie transjentów nawet przy realistycznych koncertowych poziomach SPL. Podwójna tkanina otaczająca membranę (modele podłogowe) i FyneFlute (modele wolnostojące) skutecznie tłumi energię membrany, nie powodując jej rozmycia, dzięki czemu pozostaje ona spójnie zintegrowana z przetwornikiem wysokotonowym niezależnie od poziomu głośności. Układ napędowy głośnika niskotonowego o dużej mocy wykorzystuje olbrzymi magnes ferrytowy z prostokątną miedzianą cewką drgającą na aluminiowej konstrukcji, co zapewnia wiodącą w swojej klasie moc. Kompletny przetwornik IsoFlare serii F1 jest wbudowany w sztywną obudowę z odlewu aluminiowego w celu wyeliminowania niepożądanych wibracji i połączony z wewnętrznymi wzmocnieniami obudowy za pomocą półzgodnego materiału łączącego, co zapewnia wyjątkowe tłumienie na styku przetwornik/obudowa.

SYSTEM DYFUZORÓW BASSTRAX TRACTRIX
W serii F1 Fyne Audio zastosowano ostateczną wersję opatentowanego systemu dyfuzorów LF o profilu BassTrax Tractrix. To skomplikowane, a zarazem wyrafinowane podejście do ładowania basu i portowania reflexu, wykorzystuje podwójną obudowę wnękową z portem falowodowym skierowanym w dół ze wzmocnionej dolnej ścianki obudowy. Ta technika obciążania poszerza częstotliwość strojenia w celu zmniejszenia wychylenia membrany i działa jak system tłumiący, który blokuje potencjalne rezonanse fali stojącej wytwarzane przez główny port wewnętrzny pomiędzy wnękami.

Port basowy w dolnej wnęce jest wentylowany w dół przez dyfuzor o profilu BassTrax Tractrix. Unikalny, matematycznie opracowany profil tractrix zachowuje kąt 90 stopni w każdym punkcie przecięcia rozszerzającego się czoła fali, dzięki czemu przekształca energię czystej fali LF w poziomo rozszerzający się sferyczny czoło fali o kącie 360 stopni, bez utraty całkowitej energii. W rezultacie uzyskuje się jednolitą integrację LF z pomieszczeniem i głośnik, który jest znacznie mniej krytyczny w stosunku do ustawienia w pomieszczeniu.

Falowody o profilu Tractrix zostały pierwotnie zastosowane w głośnikach tubowych przez Voighta w latach 20-tych XX wieku, ale zastosowanie ich w tego typu dyfuzorach LF jest unikalne dla Fyne Audio.

ZWROTNICA
Zwrotnica serii F1 jest konstrukcją bezkompromisową, zbudowaną ręcznie z płyt pilśniowych tłumiących drgania, przy użyciu najlepszych na świecie podzespołów elektronicznych i kabli, a następnie precyzyjnie dostrojoną w celu zapewnienia najlepszych w swojej klasie osiągów. Opierając się na dziesięcioleciach doświadczeń w projektowaniu głośników klasy premium, zespół projektowy dopracował listę komponentów poprzez analizę metodą elementów skończonych, modelowanie komputerowe, pomiary i krytyczne odsłuchy przez najlepszych inżynierów i akustyków firmy Fyne.

Lista komponentów obejmuje niskostratne cewki z rdzeniem laminowanym LF, nieindukcyjne rezystory grubowarstwowe oraz najwyższej klasy kondensatory polipropylenowe HF firmy Claritycap. Okablowanie wewnętrzne Neotech™ PC-OCC zapewnia bardzo przejrzysty transfer sygnału, łącząc się z kablem głośnikowym za pomocą pozłacanych zacisków bi-wire WBT Nextgen™. Po całkowitym zmontowaniu i przetestowaniu, każda zwrotnica F1 jest poddawana głębokiej obróbce kriogenicznej. Ten proces zamrażania i powolnego rozmrażania łagodzi mikroprężenia w elementach, okablowaniu i połączeniach lutowanych, maksymalizując transfer sygnału i zapewniając większą przejrzystość dźwięku.

Kolejne udoskonalenia serii F1 obejmują piąty zacisk uziemienia, który uziemia obudowę przetwornika, zapobiegając efektom zakłóceń o częstotliwości radiowej maskującym drobne szczegóły. Aby zapewnić bezproblemową integrację z pomieszczeniem, na przedniej ściance modeli serii F1 znajdują się elementy sterujące wyjściem HF, które umożliwiają użytkownikowi regulację energii i obecności wysokich częstotliwości.

PARAMETRY PODSTAWOWE
Moc szczytowa 360 W
Skuteczność 91dB
Zalecana moc wzmacniacza 30- 180 W
Impedancja 8 Ω
Pasmo przenoszenia 33 - 34 000 Hz
DANE SZCZEGÓŁOWE
Typ zwrotnicy Bi-wired pasywna niskiej stratności, dolnoprzepustowa - drugiego rzędu, górnoprzepustowa - drugiego rzędu, kriogeniczna obróbka elementów
Częstotliwość podziału zwrotnicy 1 Hz
PARAMETRY GŁOŚNIKÓW
Rodzaj głośnika 1 x 200mm IsoFlare™ punktowe źródło dźwięku
Głośnik wysokotonowy FyneFlute, kopułka 25 mm, system magnesów neodymowych
KONSTRUKCJA
Rodzaj 2-drożna, port skierowany w dół, z BassTrax™ Tractrix dyfusor
Wykończenia High Gloss Walnut
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 280 x 470 x 441 mm
Waga 15,20 kg

200 LAT DOŚWIADCZENIA
Producent głośników ze Szkocji, FYNE AUDIO to nowy gracz na rynku. Ale 7-osobowy zespół zarządzający może się poszczycić skumulowanym ponad 200-letnim doświadczeniem w branży audio. Prowadzimy ponadto program rekrutacyjny, którego celem jest przyciągnięcie jeszcze większej ilości talentów z branży audio. Poszukujemy graczy zespołowych, pełnych pasji i kreatywnego podejścia, aby wspólnie osiągnąć nasz cel, jakim jest projektowanie i produkowanie wyjątkowej gamy głośników najwyższej jakości.

Nasz zespół projektantów i inżynierów ma swoją siedzibę w Szkocji. Zespół odpowiedzialny za FYNE AUDIO pracuje razem już od ponad 10 lat, a niektórzy nawet jeszcze dłużej. Nowe i innowacyjne elementy projektowe, w których zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie, wprowadzone zostały już w początkach istnienia naszej firmy i charakteryzują one od początku produkty naszej marki.