Carole King - Tapestry (Limited Edition UltraDisc One-Step 45rpm Vinyl 2LP) MFSL45UD1S-030

 • 849,00 zł / szt.
 • szt.
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

​MoFi Ultradisc One-Step

Zamiast stosowania standardowego w branży trzystopniowego procesu, w nowym - Ultradisc One-Step (UD1S) opracowanym przez Mobile Fidelity Sound Lab wykorzystywany jest tylko jeden etap, pomijając dwa pozostałe i związane z nimi straty. Podczas gdy trójstopniowe przetwarzanie zostało zaprojektowane z myślą o optymalizacji osiągów i wydajności, UD1S został stworzony z myślą o najwyższej jakości dźwięku. Podobnie jak Mobile Fidelity był pionierem w dziedzinie Ultra High-Quality Record (UHQR) marki JVC w latach 80., UD1S ponownie stanowi kolejny wysoce zaawansowany postęp w procesie produkcji płyt. Inżynierowie MFSL rozpoczynają od oryginalnych taśm matek i skrupulatnie wycinają zestaw lakierów. Dyski te są używane do tworzenia bardzo delikatnej, nieskazitelnej matrycy UD1S zwanej „konwerterem”. Delikatne „konwertery” są następnie formowane w rzeczywiste stemple do płyt, tworząc produkt końcowy, który dosłownie i w przenośni przybliża Cię do muzyki. Pomijając dodatkowe kroki tworzenia kolejnego pozytywu i dodatkowego negatywu, jak to ma miejsce w trzystopniowym procesie stosowanym w standardowych tłoczeniach, UD1S wytwarza końcowy LP z najniższym możliwym obecnie poziomem szumów. Usunięcie dodatkowych dwóch etapów i generowanych w nich strat w procesie tłoczenia płyty sprawia, że wydobyte zostaną ogromne ilości dodatkowych muzycznych szczegółów i dynamiki, które w przeciwnym razie zostałyby utracone w standardowym procesie kopiowania. Ekskluzywny charakter tych mocno ograniczonych tłoczeń gwarantuje, że każde tłoczenie UD1S jest nieskazitelną repliką pochodzącą bezpośrednio z oryginalnej taśmy-matki. Każdy wyobrażalny aspekt produkcji płyty winylowej jest zoptymalizowany, aby uzyskać najdoskonalszą dostępną obecnie płytę winylową.

​Ultradisc One-Step: Przyszłość Hi-Fi

Wszystko zaczyna się od skrupulatnego wycięcia zestawu dysków lakierowanych do wytłoczenia określonej liczby płyt. Po oczyszczeniu opatentowanym środkiem chemicznym dyski są spłukiwane w dejonizowanej wodzie i zanurzane w chlorku cynawym, dzięki czemu czyste srebro przylega do jego powierzchni. Pozostawia to nieskazitelną, niezwykle misterną srebrną warstwę. Dysk jest następnie montowany na przewodzącym pręcie miedzianym i zanurzany w zbiorniku z anodami niklowymi pod kątem 98 stopni. Gdy do posrebrzanego dysku doprowadza się elektryczność, nikiel zaczyna się osadzać, zachowując jednocześnie integralność rowków. Niklowany, posrebrzany dysk jest następnie umieszczany w szybkoobrotowym zbiorniku pod kątem 120 stopni i obracany z prędkością 88 obr./min, dzięki czemu warstwa niklu nakładana zostaje równomiernie. Po osiągnięciu żądanej grubości 0,012 " dysk wyjmuje się ze zbiornika galwanicznego, a konwertor niklu jest oddzielany od lakieru. W tym momencie konwertor jest formowany w jednorazową matrycę do płyt. Ten konwerter pierwszej generacji jest używany do stworzenia płyty winylowej audiofilskiej klasy, która dosłownie i w przenośni przybliża słuchaczy do muzyki.

 

Firma Mobile Fidelity przygotowała specjalną wersję tego albumu. To limitowana do 7500 numerowanych kopii wersja z tłoczeniem MoFi SuperVinyl w RTI, w technice UltraDisc One-Step (180 g, 45 RPM 2 LP). UltraDisc One-Step to technika opracowana wspólnie przez NEOTECH i RTI. MoFi SuperVinyl jest najczystszym rodzajem winylu, jaki kiedykolwiek opracowano. Jak czytamy w materiałach firmowych, „miłośnicy analogów nigdy nie widzieli (ani nie słyszeli) czegoś takiego”.

Winyl w tej wersji zawiera nowy, pozbawiony węgla barwnik. Niezwykle drogi i niezwykle żmudny w produkcji, specjalny, zastrzeżony związek pomaga w redukcji szumu.  Ta formuła pozwala również na tłoczenie dokładniejszych rowków, których nie można odróżnić od oryginalnego lakieru. MoFi SuperVinyl zapewnia „najbliższe przybliżenie tego, co inżynierowie wytwórni słyszą w studio masteringowym”.

Produkt fabrycznie zapakowany, nigdy nie otwierany i nie odtwarzany.

 1. I Feel the Earth Move
 2. So Far Away
 3. It's Too Late
 4. Home Again
 5. Beautiful
 6. Way over Yonder
 7. You've Got a Friend
 8. Where You Lead
 9. Will You Love Me Tomorrow
 10. Smackwater Jack
 11. Tapestry
 12. (You Make Me Feel Like) A Natural Woman
 1. I Feel the Earth Move
 2. So Far Away
 3. It's Too Late
 4. Home Again
 5. Beautiful
 6. Way over Yonder
 7. You've Got a Friend
 8. Where You Lead
 9. Will You Love Me Tomorrow
 10. Smackwater Jack
 11. Tapestry
 12. (You Make Me Feel Like) A Natural Woman

W Mobile Fidelity uważamy, że systemy masteringu powinny być neutralne i przejrzyste. Podstawową zasadą jest wydobycie wszelkich szczegółowych informacji muzycznych z oryginalnego nagrania bez uszczerbku na jakości, podbarwień lub innych dźwiękowych dodatków.

Warto zauważyć, że Mobile Fidelity Sound Lab wyróżnia się tym, że jest jedną z nielicznych wytwórni samodzielnie inwestujących w badania i rozwój technologii audio. Dzięki opatentowanym innowacjom, takim jak GAIN 2 ™, zarówno szerokie grono entuzjastów muzyki, jak i audiofile, odnoszą korzyści z wyśrubowywania standardów audio bez konieczności dokonywania kosztownych inwestycji w najnowszy sprzęt. Mobile Fidelity ma przyjemność współpracować z wieloma legendami inżynierii i firmami, takimi jak Tim de Paravicini, Ed Meitner, Pass Labs, Lipinski Sound i Sony Electronics66.

Nasze połączone wysiłki w poszukiwaniu najlepszych doświadczeń dźwiękowych zaowocowały dokonaniem znaczących postępów w technologiach odtwarzania muzyki.