AUDIO PHYSIC VIRGO III HG Black para

  • 69 999,00 zł 27 999,00 zł / para
  • para
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Tradycja i nowoczesność - od niemal 30 lat nasze kolumny VIRGO cieszą się uznaniem - zarówno wśród melomanów, jak i niemieckiej czy międzynarodowej prasy specjalistycznej. Odgrywają one centralną rolę w naszej rodzinie kolumn marki AUDIO PHYSIC. Właśnie nadszedł czas, aby kolumna VIRGO III ukoronowała tę tradycję.

Audio Physic VIRGO IIIKluczowym wymogiem jaki stawiany był kolumnie VIRGO było autentyczne odtwarzanie muzyki z obudowy o wymiarach dostosowanych do domów prywatnych. Jednak niskie częstotliwości wymagają sporej objętości obudowy – decyduje o tym fizyka. Kolumna VIRGO III ma wyjątkowo dużą objętość wewnętrzną - bez konieczności powiększania wymiarów zewnętrznych. Umożliwia to niską częstotliwość odcięcia, która jest warunkiem koniecznym, aby móc realistycznie odtwarzać dźwięki niskich częstotliwości. Dokonane to zostało poprzez zastosowanie elementów wykonanych z nowoczesnej pianki ceramicznej. W kolumnie VIRGO III elementy te w znacznym stopniu zastępują klasyczne materiały pochłaniające, które generalnie zajmują dużo miejsca. Porowate i wyjątkowo sztywne płytki ceramiczne kontrolują dźwięk wypromieniowywany do wewnątrz, co szczególnie skutecznie i ostatecznie stabilizuje obudowę głośnika. Wibracje, które szybko prowadzą do zabarwienia dźwięku, są drastycznie zredukowane.

Nasi projektanci konsekwentnie kontynuują walkę z mikro-wibracjami. Głośniki nie są przytwierdzone bezpośrednio do obudowy, ale bezpiecznie w niej zakotwiczone za pomocą kołków neoprenowych. Oba głośniki niskotonowe są ustawione odwrotnie w bokach kolumny VIRGO III i działają w trybie push-push. To ustawienie gwarantuje równomierny rozkład sił mechanicznych działających na korpus podczas pracy, które w ten sposób w dużym stopniu neutralizują się nawzajem. W głośnikach średnich zakresów i głośnikach wysokotonowych zastosowana została unikatowa na świecie koncepcja podwójnego kosza opracowana przez AUDIO PHYSIC. Nowoczesna architektura skutecznie redukuje rezonanse i zapewnia niepowtarzalnie czyste i otwarte odtwarzanie dźwięku. W kolumnie VIRGO III zastosowano nowe głośniki średniotonowe HHCM i głośniki wysokotonowe HHCT trzeciej generacji, co odzwierciedlone zostało w nazwie tej kolumny - VIRGO III. Te same głośniki zastosowane zostały również w naszym modelu AVANTERA III.

Aby zachować krótkie ścieżki sygnału, zwrotnica została podzielony na trzy jednostki i fizycznie przypisana do poszczególnych sekcji napędu. Wiele z zastosowanych podzespołów najwyższej jakości pochodzi z najlepszego modelu CARDEAS 30 LJE marki AUDIO PHYSIC. Zwrotnice oraz płyta terminali, która jest wyposażona w znakomite terminale zaciskowe WBT nextgen ™, są mechanicznie odizolowane od obudowy, zapewniając sygnałowi doskonałą wierność.

Współgranie wszystkich elementów jest naprawdę czymś więcej niż sumą poszczególnych elementów – usłyszysz to i pochłonie cię to bez reszty już od pierwszego taktu muzyki. Tak jak niegdyś i dzisiaj VIRGO III prezentuje się jako herold o najwyższej muzykalności. Wyróżnia się z tłumu dźwiękiem, technologią, wykonaniem i designem - to prawdziwa tradycja rodzinna VIRGO.

Artyści tacy jak Patrick Wolf to rzadkość. Młody muzyk z Londynu samodzielnie pisze i komponuje swoją muzykę, gra na sześciu instrumentach, ostatnio nawet odrzucił propozycję Universal Music - Wolf dąży do sztuki, a nie do próżnej sławy. Muzyczna zawartość albumu Sundark and Riverlight to stylowe ballady z bogactwem instrumentów akustycznych, w których na pierwszy plan wybijają się delikatne tony. Wewnętrzna emocjonalność nie zna granic. Wind in the Wire brzmi melancholijnie, spowalnia; instrumenty smyczkowe łączą się w cudowny sposób z filigranową harfą. Wolf sprytnie ustawia pauzy, a tym samym tworzy bardzo szczególne wewnętrzne napięcie. Czy kiedykolwiek zrobiłeś w pełni świadomie pauzę? Wiele, nawet bardzo drogich głośników, zagłuszają je, a niwecząc tym samym bogactwo muzyki. Ale nie VIRGO III.

Jest się to jeszcze bardziej wyraziste w utworze Bermondsey Street, namiętnym wezwaniem o humanizm i tolerancję, które nigdy nie oskarżają. To posłanie nabiera kształtów poprzez inteligentną grę głosu i instrumentów. W centrum znajduje się szarpany kontrabas, po prawej falujące struny fortepianu i instrumenty drewniane, po lewej zaś pełne powabu filigranowe uniesienie harfy - nawet najnowocześniejszym kolumnom głośnikowym przychodzi z trudem dokładne obrazowanie takiej mieszanki dźwięków. Kolumna VIRGO III nadaje jednak każdemu instrumentowi odpowiednią przestrzeń, rozświetlając nieskazitelnie akustyczną scenę. I perfekcyjnie ustanawia pauzy, łącząc ze sobą sceny z precyzją szwajcarskiego mechanizmu zegarowego. Błyszcząco jasne i soczysto słodkawe odcienie w tonacji głębokiego fioletu nie stanowią żadnej sprzeczności, są one ze sobą współzależne. Kolumna VIRGO III przekonuje dzięki naturalnej kolorystyce i bogactwu, które zapiera dech w piersiach. Przetestuj ją sam.PARAMETRY PODSTAWOWE
Skuteczność 89 dB
Zalecana moc wzmacniacza 30-180 W
Impedancja 4 Ω
Pasmo przenoszenia 30 Hz - 40 kHz
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 230 x 1055 x 400 mm
Waga 32 kg

High End - Made in Germany Muzyka potrafi wywołać uśmiech na twarzach, przyciągnąć naszą uwagę i uchwycić nas w sieć swej ekspresji wtedy i tylko wtedy, gdy wszyscy artyści i wszystkie instrumenty trafiają w sedno, a wszystkie detale łączą się, tworząc świetną kompozycję. Można to osiągnąć tylko wtedy, gdy nawet najdrobniejsze szczegóły stanowią doskonały wkład w całość utworu, co z kolei sprawia, że naprawdę świetne orkiestry, grupy lub indywidualni artyści wyróżniają się z tłumu.

Sytuacja nie wygląda inaczej, jeśli chodzi o kolumny głośnikowe. Tylko wtedy, gdy wszystkie elementy kolumny współpracują precyzyjnie, aż do najdrobniejszych szczegółów, reprodukcja muzyki może stać się niezrównanym doświadczeniem. Gdy tak się dzieje, muzyka może naprawdę dostać się pod skórę i sprawić, że dostaniesz gęsiej skórki. Do tego dążymy w wypadku wszystkich naszych kolumn marki AUDIO PHYSIC.

 

Logiczną tego konsekwencją jest to, że w AUDIO PHYSIC od ponad 25 pracujemy nad rozwojem kolumn głośnikowych zgodnie z naszą dewizą: no loss of fine detail. W końcu, jeśli umkną twojej uwadze, czy wręcz zapomnisz, o małych i drobnych detalach konstrukcji, które są tak istotne dla całego produktu, utracisz połączenie z tym, co najważniejsze: z muzyką.

Konstruowanie naszych kolumn to długi i intensywny proces, w którym poddawane są one setkom testów odsłuchowych, w których wzięto pod uwagę zarówno czynniki akustyczne jak i estetyczne, oraz stale ulepszenia najdrobniejszych szczegółów.

Ten wysoki poziom zaangażowania dotyczy nie tylko naszych najlepszych modeli, ale wszystkich naszych kolumn głośnikowych. Wynikiem tej konsekwentnej strategii rozwojowej są stabilne cykle produkcyjne i wysoki poziom zachowania wartości; rzadko spotykane właściwości w tych szybko zmieniających się czasach.

Najwyższe oceny oraz nagrody, jakie uzyskaliśmy na rynkach zarówno niemieckim jak i międzynarodowych są dowodem najwyższej jakości naszego podejścia, które pomogło firmie AUDIO PHYSIC osiągnąć doskonałą renomę na międzynarodową skalę. Cieszy nas, że społeczność przyjaciół i fanów naszych kolumn głośnikowych na całym świecie stale rośnie.

Jest jednak jedna rzecz, którą nigdy nie będzie ta obfitość nagród, które otrzymaliśmy: powodem, aby spocząć na laurach. Nasz zespół badawczo-rozwojowy postrzega je jako zachętę do przekraczania następnych granic w konstrukcji kolumn głośnikowych.

Takie cele można osiągać tylko wtedy, gdy ma się odwagę, by wkraczać na nowe technologicznie obszary. W przypadku AUDIO PHYSIC ta odwaga to nie puste słowo, jest ona istotą naszego podejścia od ponad 25 lat. Dzięki temu jest jedna rzecz, którą nasze produkty nigdy nie były, nie są i nigdy nie będą: mainstreamem.

Tylko dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie ustanawiać kamienie milowe w dziedzinie konstrukcji kolumn głośnikowych, takich na przykład jak wyjątkowe kolumny MEDEA z ich przetwornikami zaginającymi fale lub KRONOS ze skomplikowanymi przetwornikami współosiowymi. Te kolumny głośnikowe wywołały międzynarodową sensację i spotkały się z najwyższym uznaniem. Modele te były wiodącymi produktami w kolekcji głośników AUDIO PHYSIC, zaszczyt ten przeszedł następnie na kolumny linii CARDEAS. Dzięki głośnikom HHC-II i wielu innym przykładom technicznego wyrafinowania,kolumna CARDEAS jest obecnie szczytem technologicznego wyrafinowania, łączącym w sobie całe nasze doświadczenie, wiedzę i zdolność do osiągnięcia jednego celu: no loss of fine detail.

Wszystkie nasze modele kolumn głośnikowych korzystają z naszego doświadczenia i pozostają niezrównane tle konkurencji w swoich klasach cenowych. Testy dowodzą, że kolumny marki AUDIO PHYSIC często "nadają ton".

Nasz sukces opiera się bez wątpienia również na tym, że postrzegamy głośniki jako "całość". Przecież, podobnie jak w orkiestrze symfonicznej, doskonałe współbrzmienie uzyskuje się poprzez perfekcyjną interakcję wszystkich poszczególnych elementów. Właśnie dlatego inżynierowie AUDIO PHYSIC przywiązują tak dużą wagę w ich poszukiwaniach bezbłędnej reprodukcji dźwięku do nawet najdrobniejszych szczegółów. Rozpatrują i analizują każdy element techniczny i sprawdzają, czy można go zoptymalizować. Wynik tych starań często pozostaje niewidoczny dla użytkowników kolumn, jest jednakże z pewnością dobrze słyszalny. Głośniki, które są mechanicznie odseparowane od obudowy lub buforowane zwrotnice i terminale, gwarantują na przykład jeszcze dokładniejszą reprodukcję dźwięku połączoną z jeszcze większą dbałością o szczegóły.

Elementem, na który od razu zwraca się uwagę, gdy patrzy się na kolumnę marki AUDIO PHYSIC, jest jej wzorowe wykonanie i wykończenie najwyższej jakości, które stało się już cechą rozpoznawalną naszych produktów. Jakość, którą od dnia założenia firmy aż do dzisiaj zawsze uważaliśmy za coś oczywistego. Kolumny głośnikowe to "całość", i właśnie jako takie kolumny głośnikowe marki AUDIO PHYSIC harmonijnie wpisują się w środowisko mieszkania, podobnie jak wysokiej jakości meble. Dlatego też masz do dyspozycji siedem różnych wariantów ich szlachetnych wykończeń w wypadku każdego z naszych modeli

Na tym się jednak nie kończy produkcyjna przygoda. Kolumna marki AUDIO PHYSIC opuszcza naszą fabrykę dopiero po przeprowadzeniu dokładnych testów z wykorzystaniem zarówno technik pomiarowych, jak i badań akustycznych. Dokumentujemy te testy dla każdej kolumny, ponieważ ręczymy za nie naszą nazwą.

Nasze standardy najwyższej jakości oznaczają również, że nasze kolumny można nabywać wyłącznie u wysokiej klasy wyspecjalizowanych sprzedawców, gdzie kompetentne doradztwo i ekskluzywna usługa są oczywistością.

Jak widać istnieje wiele doskonałych powodów, dla których powinieneś wybrać markę AUDIO PHYSIC. Kolumna AUDIO PHYSIC daje ci "więcej" i będzie sprawiała ci radość przez wiele lat, zawsze zgodnie z naszym mottem: "no loss of fine detail"