Oracle Audio Delphi Mk VI Signature

  • 46 000,00 zł / szt.
  • szt.
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Delphi Mk VI Signature

Już sam fakt, że coś jest piękne, nie oznacza, że nie należy próbować uczynić tego jeszcze piękniejszym! Jest to wyzwanie, któremu stawiliśmy czoła podczas opracowywania koncepcji Signature. Gramofon Delphi był zawsze postrzegany jako dzieło sztuki, a dla MkVI Signature wprowadziliśmy efekty świetlne, które podkreślają jego rzeźbiarską strukturę! Różne opcje dostępnych kolorów i ich kombinacje pozwolą Ci stworzyć środowisko wizualne w dowolnie wybranym przez ciebie kolorze, idealnie pasującym do charakteru emocjonalnego aktualnej chwili!

Przezroczysta podstawa Delphi MKVI Classic miała zawsze za cel odzwierciedlanie pływającego charakteru aparatu odczytu Delphi, wolnostojącej rzeźby, która unosi się w powietrzu! Czarna akrylowa podstawa w wersji Signature odbija na swojej powierzchni aluminiową strukturę i jest wysoce kontrastowa. Efekty świetlne sub-chassis i podstawy akrylowej są wybierane niezależnie dla obu tych elementów przy użyciu dołączonego pilota.

 

Od 1979 r. Oracle Audio produkuje najnowocześniejsze urządzenia stereo. Pierwszy gramofon marki Oracle, model AC, wprowadził  do świata analogowego nowe funkcje i technologie. W 1980 roku został wprowadzony na rynek gramofon Delphi MkI Oracle. Nowy Delphi MkVI to szósta generacja linii urządzeń Delphi. Przez lata Delphi zdobył wiele prestiżowych nagród i zdobyła uznanie na całym świecie! Delphi Mk VI został uhonorowany złotym medalem Analog Grand Prix 2010 w Japonii, a ostatnio nagrodą Best of 2014 Blue Note Award audiofilskiego serwisu internetowego Enjoy the Music.com. Do dziś Delphi pozostaje flagowym produktem marki Oracle i stanowi punkt odniesienia dla społeczności analogowej!

Wykorzystując najdoskonalsze podzespoły i technologie projektowania, Delphi Mk VI marki Oracle jest znakomity pod każdym względem. Podobnie jak jego poprzednicy, Delphi Mk VI  wspierany jest na trzech filarach, aby skutecznie kontrolować niepożądane wibracje. Jego masywny talerz napędzany pasem wykorzystuje system centralnego zacisku wprowadzony po raz pierwszy przez firmę Oracle w 1979 roku. Pływające chassis Delphi, wyfrezowane z masywnych kawałków aluminium, jest niezwykle sztywną i bezwładną konstrukcją podtrzymującą ramię i talerz. Podczas gdy proces wytwarzania Delphi charakteryzuje się drobiazgową precyzją, proces projektowania oparty jest w jednakowym stopniu na nauce i emocjach; dzięki czemu wydobywane są cała głębia muzyki i wszystkie najdrobniejsze jej szczegóły.

„Delphi Mk VI to doprawdy dzieło sztuki!”

Delphi Mk VI został wprowadzony na rynek pod koniec 2009 roku z naszym nowym i innowacyjnym systemem stabilizacji mikrowibracji (MVSS – Micro Vibration Stabilizer System), który podniósł poziom uzyskiwanych przez niego osiągów na nowy poziom! Latem 2015 roku, wprowadziliśmy Delphi Mk VI drugiej generacji. Model tej edycji wyposażony został w dwuczęściowy podzespół talerza, który znacznie ułatwia instalację paska napędowego, a jednocześnie zmniejsza rezonans talerza. Opracowany przez nas moduł elektroniki napędowej również uległ modyfikacji i charakteryzuje się teraz wyższą rezerwę mocy, zapewniającą większy moment obrotowy silnika. Oferowany opcjonalnie, nasz niedawno zmodyfikowany zasilacz Turbo Power Supply Mk II przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania! Jego niesamowicie stabilny sygnał  wyprzedził nawet nasze punkty odniesienia! Traktujemy Turbo Power Supply Mk II za jedną z istotniejszych części Delphi Mk VI drugiej generacji.

Najnowszy Delphi Mk VI drugiej generacji zapewnia nieosiągalny dotychczas kontrast dynamiczny, uzyskiwany w dużej mierze dzięki lepszej reakcji transjentowej, która gwarantuje niezwykłą umiejętność zachowania struktury harmonicznej muzyki. Napędzany naszym nowym Turbo Power Supply Mk IIDelphi Mk VI drugiej generacji przekształci Twoje sesje odsłuchowe w niezapomniane chwile, pełne realistycznych wrażeń!

Technologia & Design

Zasadnicza koncepcja nowego Oracle Delphi Mk VI, obchodzącego w tym roku 40. urodziny, została oparta na kontroli mikro wibracji i na mikro kalibracji. Mikrowibracje mogę mieć źródło zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Należy zrozumieć, że mikro-ruch igły wkładki gramofonowej jest niezwykle podatny na uchwycenie najdrobniejszych odchyleń rowka płyty. Jednocześnie igła jest niezwykle silna, ponieważ przesyła ona przez system energię wibracyjną, która może i będzie stymulować inne wrażliwe elementy. To również przełoży się na rezonanse.

Jak to się dzieje?

Rezonanse generowane przez łożyska ramienia i  jego rurkę przekazywane są do igły i powodują zabarwienia, które nie są w żaden sposób związane z odtwarzaną muzyką. Łożyska ramienia odgrywają zasadniczą rolę, jeśli chodzi o jakość i integralność reprodukowanego sygnału. Każdy mikro-ruch w łożyskach ramienia przekłada się na mechaniczne znoszenie się (dwa obiekty poruszające się jednocześnie w przeciwnych kierunkach). Skutkuje to tym, że igła nie przechwytuje wszystkich mikro-sygnałów wygrawerowanych na płycie winylowej.

Jeśli chodzi o energię wibracji generowanych z zewnątrz gramofonu, niezwykle trudno jest zidentyfikować wszystkie ich źródła, które mogą wpływać na system, można jednakże uszeregować  większość z nich w 3 kategoriach: elektrycznej, mechanicznej i akustycznej. Pozostawmy na boku aspekt elektryczny. W wypadku pozostałych dwóch kategorii najlepszą opcją byłoby całkowite odizolowanie gramofonu od pomieszczenia odsłuchowego w celu zabezpieczenia go przed zmianami poziomu ciśnienia akustycznego. Jeśli chodzi o wibracje, zastosowanie niezwykle masywnej platformy pomogłoby odizolowanie od niepożądanej energii mechanicznej. Rozwiązanie takie nie było by jednak ani realistyczne ani estetyczne! Izolacja magnetyczna może być rozwiązaniem, może jednak jednocześnie  stanowić znaczną część problemu, który miałaby rozwiązać.

Jakie zmiany zostały wprowadzone w modułach napędowych?

Delphi Mk VI to owoc poszukiwań najlepszych rozwiązań technicznych i dizajnerskiego wyglądu. W wypadku aluminiowego modułu napędowego dokonaliśmy kosmetycznych zmian, mających na celu nadanie dyskretnej elegancji gramofonowi Mk VI. Główną zmianą w obwodach w stosunku do serii Mk V było przejście z obwodu w pełni dyskretnych podzespołów do konfiguracji montażu powierzchniowego. Wersja Mk VI drugiej generacji została zmodyfikowana w celu zwiększenia prądu dostarczanego do silnika, powodując wzrost jego momentu obrotowego o około 15%. Wprawdzie niewielkie, uaktualnienie to ma znaczący wpływ na osiągi akustyczne Delphi Mk VI drugiej generacji. W Delphi Mk VI drugiej generacji zastosowany został niskonapięciowy, precyzyjny synchroniczny silnik prądu przemiennego.

Jaki wpływ ma większe sub-chassis na osiągi MkVI?

Pływające sub-chassis Delphi Mk VI jest masywniejsze niż w wypadku jego poprzedników. Dzięki zastosowaniu większego sub-chassis poprawiliśmy rozkład masy, upraszczając kalibrację zawieszenia. Celem przeciwwagi jest dodanie większej masy do lewej przedniej kolumny zawieszenia, aby bardziej efektywnie zrównoważyć masę ramienia. Sprzężenie przeciwwagi z pływającym sub-chassis przyczynia się również do zmniejszenia wewnętrznych rezonansów sub-chassis. Jego umiejscowienie, dobrze widoczne w dolnej części sub-chassis, jest specjalnie zaprojektowanym detalem, nadającym Delphi masywniejszy wygląd. Centralna część pływającego sub-chassis została powiększona, co skutkowało zmniejszeniem długości trzech nóg kolumn zawieszenia. Zwiększyliśmy również sztywność sekcji mocowania ramienia, poszerzając wspornik mocowania pierścienia ramienia o około 35 procent.

Czym różni się system łożyskowania MkVI od MkV?

W systemie łożyskowania Mk VI zachowana została 6-punktowa konfiguracja styków, która została specjalnie zaprojektowana dla Mk V. Stosujemy obecnie inny materiał w 6 śrubach kalibracyjnych. Główną zaletą łożyskowania Mk VI jest fakt, że 6 nowych precyzyjnych śrub mocujących jest praktycznie odpornych na zmiany temperatury. Pozwala to na skalibrowanie głównego systemu łożysk z większą precyzją i mniejszymi tolerancjami. Ma to ogromny i bezpośredni wpływ na jakość reprodukcji sygnału przez Delphi Mk VI. Dolna płyta oporowa Mk VI została zastąpiona wysoce wytrzymałym tworzywem poliamidowo-imidowym (PAI) o największej wytrzymałości i sztywności spośród wszystkich tworzyw termoplastycznych. Ma ono wyjątkową odporność na zużycie. Wpływ tej nowej płyty oporowej na jakość dźwięku nie może zostać przeceniony ze względu na jej zdolność do ograniczania szumu generowanego przez obracający się talerz. Akustyczne zalety tego nowego systemu łożyskowania Mk VI są znaczące i ujawniają się w szczególności w połączeniu z systemem stabilizatora mikrowibracji (MVSS).

Jakie znaczenie ma system stabilizatora mikrowibracji (MVSS)?

System stabilizatora mikrowibracji (MVSS) to jedno z najistotniejszych i najbardziej wydajnych usprawnień dokonanych w gramofonie marki Oracle od czasu jego powstania 40 lat temu! System MVSS stanowi ostatnią barierę eliminującą mikrowibracje. System ten praktycznie eliminuje dostęp mikrowibracji do najbardziej krytycznej części gramofonu, sub-chassis, ramienia, wkładki gramofonowej i zespołu talerza.

Jaki jest cel systemu MVSS?

Celem MVSS jest wychwytywanie i rozpraszanie mikrowibracji obecnych w obrębie pływającego sub-chassis bez uszczerbku na osiągach systemu zawieszenia Oracle. Eliminując mikrowibracje, interakcja igły i talerza staje się precyzyjniejsza, igła staje się bardziej stabilna i lepiej kontrolowana. Ta zwiększona stabilność pozwala wkładce gramofonowej odebrać więcej informacji z rowka zapisu, co przekłada się na dokładniejsze odtwarzanie sygnału, co wpływa nie tylko na dolny rejestr, ale również na całe spektrum. Ulepszenie to jest wyraźnie zauważalne na wszystkich poziomach: poprawionej muzycznej dokładności, integralności harmonicznej, ostrości transjentu, dynamicznego kontrastu, balansu tonalnego, głębi obrazu. Słuchacz nagle staje się bardziej pochłonięty przez muzykę, co staje się dla niego wyjątkowym doświadczeniem!

Jak działa system sterowania MVSS?

Obok każdej kolumny podwieszenia do akrylowej podstawy Delphi przymocowane są niewielkie zbiorniki. Wypełnione są one płynem silikonowym o bardzo niskiej lepkości. W pobliżu korpusów zawieszenia do dolnej części sub-chassis przymocowany jest gwintowany rdzeń. jego umiejscowienie pokrywa się z silikonowymi zbiornikami. Gwintowana nakrętka zabezpieczająca i stożkowy tłok dopełniają mechanizm. Po precyzyjnym skalibrowaniu ramienia i wkładki system zawieszenia idealnie wprawia gramofon w stan gotowości do działania. Trzpienie na każdej nodze sub-chassis  są teraz ustawione w jednej linii ze zbiornikami zamontowanymi na akrylowej podstawie. W całkowicie podniesionej pozycji tłoki nie mają kontaktu z płynem silikonowym w zbiornikach.

Spróbuj odtwarzać na Oracle bez zastosowania MVSS. Poeksperymentuj z kalibracją tłoków, obracając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby uzyskać punkt odniesienia. Każdy pełny obrót spowoduje przemieszczenie tłoka o 1,27 mm (0,050 ”). Tę samą kalibrację należy wykonać dla każdego z tłoków. Ponieważ mamy do czynienia z mikrowibracjami, niezwykle istotne jest zablokowanie tłoka w ustawionej pozycji przy użyciu  pierścienia blokującego. Obracanie tłoków o jeden obrót pokaże, jak wpływają one na osiągi. W warunkach fabrycznych najlepsze wyniki uzyskane zostały między 1½ a 2 pełnymi obrotami tłoków. Oznacza to zanurzenie tłoka od 1,90 mm do 2,54 mm 2,80 mm w płynie silikonowym. Jesteśmy również przekonani, że temperatura otoczenia ma niewielki wpływ na kalibrację głębokości zanurzenia tłoków. Rodzaj mebli, na których ustawiony jest gramofon lub typ podłogi mogą sprawić, że okaże się konieczne dokładne dostrojenie kalibracji. Kalibracja MVSS odbywa się podczas słuchania muzyki, i polega ona na poszukiwaniu idealnego środka, w którym odnajdzie się najlepszą równowagę.

Jaką rolę pełnią regulowane nóżki z Derlinu?

W naszym dążeniu do dalszego zwiększenia poziomu osiągów nowego Mk VI nie wahaliśmy się rzucić wyzwanie każdemu z systemów stosowanych przez Oracle Delphi. Wyczerpujące próby i testy odsłuchowe przekonały nas, że użycie Delrinu będzie niezwykle korzystne dla wydajności gramofonu. Stworzyliśmy nowe regulowane nóżki Mk VI Delrin, które zapewniają lepszą równowagę dźwiękową w interakcji z różnymi podstawami na sprzęt, które poddaliśmy testom. Ten nowy system dodatkowo poprawia naturalne tony instrumentów muzycznych i głosów. Ten nowy system okazał się niezwykle korzystny dla całego systemu!

Czy zasilacz został zmodyfikowany?

Podstawowa wersja gramofonu Delphi Mk VI wyposażona jest w prosty i wydajny zasilacz. Zalecamy jednakże zastosowanie zasilacza Turbo Power Supply, zapewniającego zdecydowaną poprawę poziomu wydajności gramofonu. Przewód zasilający DC wykonany jest z wysokowydajnej nici monofilamentowej. To, co najbardziej przyczynia się do poprawy brzmienia, jaką uzyskujemy dzięki zastosowaniu nowego zasilacza Turbo Mk II, to redukcja szumów pasożytniczych (tętnienia) do mniej niż jednego miliwolta, w porównaniu z tętnieniem 120 miliwoltów w sygnale poprzedniej wersji Turbo Power Supply Mk I.

Zawieszenie: Zespół chassis / talerza / ramienia Delphi jest zawieszony na trójnożnej podstawie, która eliminuje wibracje z pomieszczenia. Konstrukcja każdej wieży zawieszenia łączy 12 różnych komponentów, przy użyciu 7 różnych filtrów mechanicznych, z których wszystkie działają jako całość, aby skutecznie kontrolować niepożądane wibracje.
Zespół łożysk: Tradycyjny system dwóch tulejek został zastąpiony nowym systemem wykorzystującym sześć precyzyjnych śrub nylonowych. Dzięki temu gramofon marki Oracle osiąga najwyższy poziom dokładności obrotu.
Elektronika silnika napędu i pasek napędowy: Oracle wybrało specjalnie zaprojektowany silnik synchroniczny AC. Delphi MkVI jest wyposażony w dwu-prądowy obwód napędu. Zapewnia to maksymalną energię momentu rozruchowego i minimalną efektywną energię roboczą, co gwarantuje najniższe możliwe wibracje silnika. Formowany pasek odgrywa ważną rolę w utrzymaniu maksymalnej stabilności prędkości.
Płyta / Talerz: Ekstremalna sztywność cztero-kilogramowego talerza zapewnia mu odporność na wibracje, poprzez rozłożenie większości masy wokół jego zewnętrznej krawędzi. Efekt koła zamachowego zwiększa pęd. System łączenia rekordów (standard): Oracle jest pionierem powszechnie uznanego obecnie systemu zacisku płyt, który jest odpowiedzią na problemy wynikające z wypaczania się płyt winylowych.
Twarda mata akrylowa: Mata akrylowa marki Oracle wykonana ze specjalnie opracowanego polimeru charakteryzuje się lepszym dopasowaniem do płyty winylowej.
Sub-chassis: Oracle pokazuje, że doskonała inżynieria może być również dizajnerska. Ręcznie szczotkowane aluminium z szkieletowym podwoziem pokrytym bezbarwnym lakierem rozproszy niepożądaną energię dzięki wydajnym metodom łączenia i zaciskania. Kluczem do sukcesu jest maksymalna sztywność, minimalna powierzchnia i kontrolowanie energii.
Cokół: Standardowy cokół wykonany jest z przezroczystego akrylu. Za dodatkową opłatą dostępny jest opcjonalny cokół z czarnego granitu.
Zasilacz: Delphi MkVI wyposażony jest w standardowyy zasilacz. Opcjonalny zasilacz Turbo Power Supply MkII jest wynikiem drobiazgowych badań rozwojowo-wydajnościowych, w których zostały wzięte pod uwagę takie elementy referencyjne, jak specjalnie opracowane akumulatory i gigantyczne źródła zasilania. Zasilacz Oracle Turbo Power zwyciężył w każdej kategorii! Ten turbozasilacz przekłada tę wyjątkową wydajność na cudowne doświadczenie muzyczne. Oba zasilacze są dostarczane z odłączanym odłączalnym przewodem zasilania.
Ramię Oracle/SME (Opcjonalne): Ramię Oracle / SME zapewnia niezwykle szczegółowy i przejrzysty dźwięk, dzięki czemu muzyka wydaje się pełna żywotności i otwartości. To ramię zapewnia zmienne odległości igły od trzpienia i zostało one zaprojektowane z myślą o szerszych zastosowaniach, wymagających alternatywnych długości ramienia i wymiennej osłony. Wewnętrzne okablowanie ramienia zostało upgradaowane do srebrnego drutu litz Van den Hul MCS 150.
Wymiary: 363 X 475 X 150 mm / 14.5 X 19 X 6 in
Masa: z akrylową podstawą: 16 kg – 35 funtów

Wiemy, że istnieje wiele dróg prowadzących do tworzenia naszych urządzeń, ale jesteśmy również świadomi, że nie wszystkie z nich mogą doprowadzić do opracowania urządzenia audio o wysokich parametrach. Sprawia to, że proces tworzenia jest dość długi i złożony, szczególnie gdy dąży się do skonstruowania zachwycającego, unikatowego i innowacyjnego projektu. Określamy siebie jako pasjonatów wytwarzających unikalne rzeźby, odtwarzające muzykę. Pragniemy, aby nasze produkty odtwarzały po prostu całą i najprawdziwszą muzykę, która przyprawi Cię o dreszcz zachwytu!

Właśnie napędzani tą wysoce inspirującą i motywującą siłą projektujemy nasze urządzenia. Cechy wspólne wszystkich naszych dzieł to pasja i poświęcenie wszystkim artystom, którzy wkładają cały swój artyzm w nagraną muzykę, tak wspaniale przez nich tworzoną. Zapraszamy cię do ich odkrycia w zaciszu domowym poprzez słuchanie przy użyciu urządzeń marki Oracle Audio.

Oracle Audio Technologies
Utworzone w 1979
Produkowane z dumą w Kanadzie.