Jakie znaczenie ma system stabilizatora mikrowibracji (MVSS)?
System stabilizatora mikrowibracji (MVSS) to jedno z najistotniejszych i najbardziej wydajnych usprawnień dokonanych w gramofonie marki Oracle od czasu jego powstania 40 lat temu! System MVSS stanowi ostatnią barierę eliminującą mikrowibracje. System ten praktycznie eliminuje dostęp mikrowibracji do najbardziej krytycznej części gramofonu, sub-chassis, ramienia, wkładki gramofonowej i zespołu talerza.
Jaki jest cel systemu MVSS?
Celem MVSS jest wychwytywanie i rozpraszanie mikrowibracji obecnych w obrębie pływającego sub-chassis bez uszczerbku na osiągach systemu zawieszenia Oracle. Eliminując mikrowibracje, interakcja igły i talerza staje się precyzyjniejsza, igła staje się bardziej stabilna i lepiej kontrolowana. Ta zwiększona stabilność pozwala wkładce gramofonowej odebrać więcej informacji z rowka zapisu, co przekłada się na dokładniejsze odtwarzanie sygnału, co wpływa nie tylko na dolny rejestr, ale również na całe spektrum. Ulepszenie to jest wyraźnie zauważalne na wszystkich poziomach: poprawionej muzycznej dokładności, integralności harmonicznej, ostrości transjentu, dynamicznego kontrastu, balansu tonalnego, głębi obrazu. Słuchacz nagle staje się bardziej pochłonięty przez muzykę, co staje się dla niego wyjątkowym doświadczeniem!
Jak działa system sterowania MVSS?
Obok każdej kolumny podwieszenia do akrylowej podstawy Delphi przymocowane są niewielkie zbiorniki. Wypełnione są one płynem silikonowym o bardzo niskiej lepkości. W pobliżu korpusów zawieszenia do dolnej części sub-chassis przymocowany jest gwintowany rdzeń. jego umiejscowienie pokrywa się z silikonowymi zbiornikami. Gwintowana nakrętka zabezpieczająca i stożkowy tłok dopełniają mechanizm. Po precyzyjnym skalibrowaniu ramienia i wkładki system zawieszenia idealnie wprawia gramofon w stan gotowości do działania. Trzpienie na każdej nodze sub-chassis są teraz ustawione w jednej linii ze zbiornikami zamontowanymi na akrylowej podstawie. W całkowicie podniesionej pozycji tłoki nie mają kontaktu z płynem silikonowym w zbiornikach.
Spróbuj odtwarzać na Oracle bez zastosowania MVSS. Poeksperymentuj z kalibracją tłoków, obracając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby uzyskać punkt odniesienia. Każdy pełny obrót spowoduje przemieszczenie tłoka o 1,27 mm (0,050 ”). Tę samą kalibrację należy wykonać dla każdego z tłoków. Ponieważ mamy do czynienia z mikrowibracjami, niezwykle istotne jest zablokowanie tłoka w ustawionej pozycji przy użyciu pierścienia blokującego. Obracanie tłoków o jeden obrót pokaże, jak wpływają one na osiągi. W warunkach fabrycznych najlepsze wyniki uzyskane zostały między 1½ a 2 pełnymi obrotami tłoków. Oznacza to zanurzenie tłoka od 1,90 mm do 2,54 mm 2,80 mm w płynie silikonowym. Jesteśmy również przekonani, że temperatura otoczenia ma niewielki wpływ na kalibrację głębokości zanurzenia tłoków. Rodzaj mebli, na których ustawiony jest gramofon lub typ podłogi mogą sprawić, że okaże się konieczne dokładne dostrojenie kalibracji. Kalibracja MVSS odbywa się podczas słuchania muzyki, i polega ona na poszukiwaniu idealnego środka, w którym odnajdzie się najlepszą równowagę.
Jaką rolę pełnią regulowane nóżki z Derlinu?
W naszym dążeniu do dalszego zwiększenia poziomu osiągów nowego Mk VI nie wahaliśmy się rzucić wyzwanie każdemu z systemów stosowanych przez Oracle Delphi. Wyczerpujące próby i testy odsłuchowe przekonały nas, że użycie Delrinu będzie niezwykle korzystne dla wydajności gramofonu. Stworzyliśmy nowe regulowane nóżki Mk VI Delrin, które zapewniają lepszą równowagę dźwiękową w interakcji z różnymi podstawami na sprzęt, które poddaliśmy testom. Ten nowy system dodatkowo poprawia naturalne tony instrumentów muzycznych i głosów. Ten nowy system okazał się niezwykle korzystny dla całego systemu!
Czy zasilacz został zmodyfikowany?
Podstawowa wersja gramofonu Delphi Mk VI wyposażona jest w prosty i wydajny zasilacz. Zalecamy jednakże zastosowanie zasilacza Turbo Power Supply, zapewniającego zdecydowaną poprawę poziomu wydajności gramofonu. Przewód zasilający DC wykonany jest z wysokowydajnej nici monofilamentowej. To, co najbardziej przyczynia się do poprawy brzmienia, jaką uzyskujemy dzięki zastosowaniu nowego zasilacza Turbo Mk II, to redukcja szumów pasożytniczych (tętnienia) do mniej niż jednego miliwolta, w porównaniu z tętnieniem 120 miliwoltów w sygnale poprzedniej wersji Turbo Power Supply Mk I.