ESOTERIC F-07 ex demo

 • 31 000,00 zł 18 000,00 zł / szt.
 • szt.
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

Wzmacniacz zintegrowany Esoteric F-07 to urządzenie dual mono na wszystkich etapach wzmocnienia. Od w pełni zbalansowanego, praktycznie pozbawionego szumów, przedwzmacniacza aż końcowego wzmacniacza mocy, kanały są całkowicie od siebie fizycznie odizolowane. Perfekcyjna budowa zapewnia doskonałą separację sygnałów, a przez to wspaniałą, trójwymiarową reprodukcję dźwięku.

ESOTERIC-QVCS

Quad Volume Control System – jedna ze sztandarowych technik wykorzystywana przez Esoteric (QVCS), to precyzyjna regulacja głośności. Pracują w niej, cztery precyzyjne drabinki rezystorów obsługujących niezależnie lewy i prawy kanał, a także dodatnią i ujemną połówkę. System ten pozwala utrzymać doskonałą klarowność dźwięku, perfekcyjną separację kanałów i bardzo dokładną charakterystykę fazową. Wyeliminowana z płyty głównej regulacja głośności pozwoliła uzyskać ekstremalnie krótką ścieżkę sygnałową, wyeliminować pogorszenie jakości dźwięku i uzyskanie wyjątkowo niskiego poziomu zniekształceń.

Panel sterujący znajdujący się na ścianie frontowej wzmacniacza, jest elektronicznie odizolowany od płyty głównej co zapewnia utrzymanie zakłóceń na ekstremalnie niskim poziomie. Precyzyjnie pracujący potencjometr głośności i przełącznik wyboru źródła, wyposażone są w dwa łożyska kulkowe (podobnie jak w przedwzmacniaczu Grandioso) oferując wyjątkowo płynne analogowe działanie pozbawione mechanicznego nalotu. Wszystkie pokrętła znajdujące się na panelu przednim wykonane zostały z jednorodnego aluminium.

Esoteric F-07 posiada przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC również wykonany w konfiguracji dual mono, z niezależnym zasilaniem lewego i prawego kanału. Niezależny wzmacniacz słuchawkowy dzięki wysokiej mocy, potrafi z łatwością wysterować urządzenia o wysokiej impedancji znamionowej.

Regulacja barwy tonów przy dwóch częstotliwościach (63Hz/14kHz w krokach co 0.5dB w zakresie ±12dB ) zbudowana została jako obwody dual mono. Korygowanie przeprowadzane jest niezależnie w obu kanałach (R,L) i równocześnie przy dodatnich i ujemnych połówkach sygnału, co zapewnia całkowity brak negatywnego wpływu regulacji na jakość sygnału źródłowego.

Wzmacniacze mocy

Wzmacniacze mocy realizowane są jako w pełni zbalansowane, fizycznie oddzielone bloki co gwarantuje dynamikę, doskonała separację kanałów i minimalizację zniekształceń. W układzie zasilacza wzmacniacza wykorzystano solidnie wykonany transformotor z rdzeniem o bardzo dużym przekroju i poborze mocy 633VA. Jako kondensatory filtrujące pracują dwa bloki o łącznej pojemności po 40000 µF. Wszystkie połączenia w zasilaczu wykonano przewodami o dużych powierzchniach przekroju.

W obwodzie wyjścia głośnikowego wykorzystano osiem mostków z miedzi OFC o grubości 1mm i przełączniki MOSFET. By zminimalizować impedancję wyjściową wzmacniaczy wyeliminowano z obwodów cewki. Duże tranzystory wyjściowe oferując stałą wydajność prądową na poziomie 15A i 30A mocy chwilowej.

KONSTRUCJA

Wzmacniacz F-07 posiada bardzo sztywną konstrukcję projektowaną w 3D z uwzględnianiem wyeliminowania wszelkich wewnętrznych zakłóceń występujących między blokami wzmacniacza. Zewnętrzne panele i cztery stopki są aluminiowe co zapewnia sztywność całości i minimalizuje wpływ wibracji pochodzących od np. kolumn głośnikowych na pracę wewnętrznych elementów wzmacniacza. Całość waży ponad 27 kg.

Wzmacniacz może być opcjonalnie wyposażony w przetwornik D/A oferujący możliwość dekodowania plików o wysokiej rozdzielczości (DSD 11.2MHz DSD i PCM 384kHz/32-bit).

Właściwości:

  • Wyświetlacz Organic EL – (dwie wielkości napisów Normal/Large)
  • 2 pary wyjść głośnikowych (A/B/ AiB)
  • Niezależna regulacja poziomu wejściowego (±18dB; w krokach co 0.5dB)
  • Regulacja balansu (L/R)
  • Wybór fazy sygnału dla każdego kanału indywidualnie
  • Współpraca z systemem A/V (praca jako końcówka mocy)
  • Wyjście RCA z przedwzmacniacza przełączane między PRE Out i REC Out
  • Aluminiowy pilot zdalnego sterowania
  • Programowana nazwa źródła
 • Funkcje: mute, dimmer, display OFF.

Speaker output

Rated output

100W + 100W (8Ω)
170W + 170W (4Ω)

Total harmonic distortion
(1kHz, 8Ω)

0.008% (100W)

Frequency response
(+0/-3.0 dB at 1W output)

10Hz - 100kHz

S/N ratio (IHF-A)

110dB

Damping factor

370

Minimum compatible impedance

Speaker output connectors

2 pairs (L/R) (screw type)

Input impedance

XLR, RCA

10kΩ

PHONO (MM)

47kΩ

PHONO (MC)

100Ω

EXT. PRE IN

47kΩ

Output impedance

RCA

100Ω

PRE OUT S/N ratio (at 1V output)

XLR, RCA input

109dB

PHONO (MM) input

93dB

PHONO (MC) input

75dB

Gain

Preamplifier

24.5dB (when VOLUME at maximum)

Power amplifier

29dB

Tone controls

BASS

±12dB (63Hz)

TREBLE

±12dB (14kHz)

General

Power supply

AC 230V 50Hz
AC 120V 60Hz
AC 220V 60Hz

External dimensions
(W x H x D)

445 x 191 x 468mm
(17 5/8″ x 7 5/8″ x 18 1/2″)
(including protrusions)

Weight

27.2kg (60 lb)

Included accessories

Power cord x 1
Remote control (RC-1301) x 1
Batteries (AAA) x 2
Felt pads x4
Owner's manual x 1
Warranty card x 1

 

Korzenie firmy Esoteric tkwią w produktach hi-fi TEAC. Historia innowacyjności nacechowanej emocjami toczy się dalej!

1953

Firma TEAC została utworzona jako Tokyo Television Acoustic Company w 1953 r. (W tym samym roku, NHK: Japońska korporacja nadawcza rozpoczęła nadawanie programów telewizyjnych w Japonii). Firma zmieniła następnie swą nazwę na Tokyo Electro Acoustic Company, by w końcu przyjąć nazwę TEAC. W tych wczesnych latach, gdy "hi-fi" nie było jeszcze dobrze znanym słowem, Tokyo Electro Acoustic Company opracował prototyp 3-silnikowego otwarto szpulowego systemu transportu taśmy. W następnych latach TEAC wprowadził na rynek pierwszy magnetofon szpulowy wyposażony w automatyczny mechanizm rewersu. Ten innowacyjny produkt wyprodukowany w Japonii rozpoczął erę hi-fi audio opartego o taśmę.

 

W końcu lat 60-tych, TEAC wprowadził pierwszy model magnetofonu kasetowego - A-20. Dzięki temu nowemu urządzeniu, TEAC wkroczył na nowe rozwijające się rynki ery magnetofonów kasetowych. W następnych kliku latach, TEAC wprowadził magnetofon kasetowy A-350 wyposażony, po raz pierwszy w Japonii, w system Dolby NR. Następną nowością był magnetofon szpulowy domowego użytku A-7400RX zawierający technologię dbx – stosowaną w profesjonalnych nagraniach studyjnych. Wprowadzenie magnetofonu A-7400RX miało znaczący wpływ na ówczesny światowy rynek urządzeń hi-fi.

 

Na początku lat 80-tych TEAC opracował wiele doskonałych magnetofonów kasetowych o masywnych i solidnych konstrukcjach obudowy. ZD-7000 był szczytowym osiągnięciem tamtego okresu. TEAC opracował następnie odtwarzacz CD ZD-5000 wyposażony w przetwornik cyfrowo analogowy opracowany przez firmę TEAC, „obieg ZD”. TEAC kontynuował wprowadzanie wspaniałych technologii hi-fi , które były prawdziwie rewolucyjne i przenosiły konsumentów „na następny poziom” technologii audiofilskich.

1987

Aby zapewnić wymagającym audiofilom muzyczne doświadczenia najwyższego poziomu, TEAC zainaugurował markę "ESOTERIC", zajmującą się wyłącznie projektowaniem i produkcją urządzeń high end. Wśród pierwszych produktów ESOTERIC znalazły się system z odtwarzaczem CD P-1 / D-i nagrywarka DAT R-1 DAT. The P-1 był pierwszym urządzeniem firmy ESOTERIC zawierającym prawdziwie unikatowy mechanizm VRDS (Vibration-free Rigid Disc Clamping System) przykuwającym uwagę prawdziwych audiofili tego czasu.

1988

Pierwsza dekada historii firmy ESOTERIC przepełniona była atrakcyjnymi nowymi modelami; odtwarzaczem CD X-1, kolejnymi X-1s, X-10w oraz upgradowanym X-10wD. Transport CD P-01 przekształcił się w P-2, a następnie w P-2s. „Mechatronika” firmy ESOTERIC, wysoko rozwinięte technologie zostały zakumulowane i przekazane do prac inżynieryjnych w celu wyprodukowania nowych produktów, takich jak odtwarzacze CD P-10, P-30 i P-50.

1997

ESOTERIC wprowadził na swoje 10-te urodziny nowy i lepszy transport CD, legendarny P-0. P-0 wyposażony on został w unikatowy mechanizm soczewki optycznej zapewniający wyjątkowo dokładne odczytywanie danych. To wyjątkowe arcydzieło sztuki technicznej zostało uhonorowane wieloma nagrodami przyznanymi przez uznane japońskie magazyny i było szczytowym osiągnięciem na ówczesnej scenie odtwarzaczy CD.

2003

ESOTERIC wprowadził odtwarzacz Super Audio CD/CD X-01 oraz uniwersalny odtwarzacz DVD UX-1, oba wyposażone w mechanizm VRDS-NEO. (VRDS-NEO jest następną generacją napędu VRDS kompatybilnego z formatami Super Audio CD i DVD). X-01 i UX-1 zostały wyposażone w masywną obudowę odporną na rezonans. Oba zostały wysoko ocenione jako urządzenia źródłowe czystego dźwięku i obrazu, pozbawionego niepożądanego rezonansu wywoływanego przez wysokie prędkości rotacji płyt Super Audio CD i DVD. Również w 2003 ESOTERIC opracował generator zegara taktującego G-0s Rubidium master. Technologia zegara taktującego stała się następną sztandarową technologią klasy high-end firmy ESOTERIC.

2004

"Najwspanialszy na świecie odrębny system odtwarzania źródła opracowany, aby sprostać wyzwaniom potencjału formatu Super Audio CD " – wzorcowy system P-01 / D-01 narodził się w 2004 r. Transport P-01 stosuje mechanizm VRDS-NEO firmy ESOTERIC i został rozwinięty na podstawie powszechnie wysoko ocenianego X-01. Aby jeszcze bardziej ulepszyć osiągi, P-01 jest zasilany przez gruntownie udoskonaloną oddzielną jednostkę zasilającą. D-01 jest pierwszym monofonicznym przetwornikiem C/A na świecie zapewniającym doskonałą separację kanałów i wierność odtwarzania. W tym wzorcowym systemie zintegrowane są wszystkie cyfrowe technologie źródła firmy ESOTERIC. System P-01 / D-01 stał się wzorcem wśród cyfrowych systemów źródłowych na świecie.

2005

W 2005 r. został wprowadzony dwuelementowy odtwarzacz Super Audio CD P-03 / D-03. Zaawansowana technologia zastosowała powszechnie uznaną koncepcję odtwarzacza dwuelementowego P-01 / D-01 oraz nową technologię przetwarzania sygnału DSD. System P-03 / D-03 odtwarza wyjątkowo dokładnie muzykę charakteryzującą się wysoką przejrzystością.

2006

Uniwersalny transport P-03 Universal został wprowadzony w początku 2006 r., aby zaspokoić najwyższe oczekiwania odtwarzania źródeł video. W tym samym roku ESOTERIC zainaugurował "Elegance Series," składającą się z trzech urządzeń high-end: odtwarzacz Super Audio CD/CD SZ-1, uniwersalny odtwarzacz UZ-1 i cyfrowy wzmacniacz zintegrowany z zegarem taktującym AZ-1. Seria Elegance łączy w sobie minimalistyczną prostotę z doskonałą technologią audio opracowaną, aby sprostać oczekiwaniom słuchacza 21 wieku!

 

ESOTERIC opracował nowy mechanizm napędu "VOSP" i wprowadził odtwarzacze źródła cyfrowego DV-60 / SA-60. Mechanizm VOSP (Vertically-aligned Optical Stability Platform) jest następnym pierwszorzędnym rozwiązaniem innowacyjnym firmy ESOTERIC opracowanym do odtwarzania Super Audio CD/CD i DVD. VOSP jest wyposażony w system odczytu optycznego opracowany przez ESOTERIC zapewniający wyjątkowo stabilny odczyt sygnału. Transport VOSP jest stosowany w SZ-1, UZ-1, SA-10, DV-60 i SA-60. VOSP jest również dostarczany innym producentom sprzedającym go pod własną marką.

2007

Dla uświetnienia 20-tych urodzin ESOTERIC wprowadził odtwarzacz Super Audio CD/CD SA-10, zintegrowany wzmacniacz cyfrowy z zegarem taktującym AI-10, oraz serię zestawów głośnikowych MG-10, MG-20.

Głośniki ESOTERIC są prawdziwie innowacyjne, stosując magnezowe membrany zarówno stożka nisko jak i wysoko tonowego. Ta gama produktów poszerza dostępność dla większej ilości audiofili bez kompromisu w kwestii jakości. Po raz pierwszy ESOTERIC łączy swoją doskonałą technologię i wyśmienite osiągi w pełnym zakresie urządzeń systemowych.

ESOTERIC wprowadza również nowe serie urządzeń audiofilskiego odtwarzania płyt CD i Super Audio CD: urządzenia P-05 / D-05 wyposażone są w całkowicie nowy model mechanizmu VRDS-NEO - "VMK-5” oraz stosuje pierwszą na świecie technologię 32-bitowego przetwornika C/A.