BAT VK-255SE

  • 42 999,00 zł / szt.
  • szt.
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Przelewy24, Za pobraniem, Płatność przy odbiorze osobistym
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

Wzmacniacz mocy VK-255SE

Ciepło lamp, dynamika półprzewodników

Wzmacniacz mocy VK-255SE jest typowym przykładem podejścia Balanced Audio Technology do projektowania obwodów audio. W odróżnieniu od większości wzmacniaczy półprzewodnikowych, wyposażonych w cztery lub więcej stopni wzmocnienia w konfiguracji push-pull z wysokim sprzężeniem zwrotnym, VK-255SE posiada jedynie dwa bloki wzmocnienia o: wysokiej mocy, zerowym sprzężeniu zwrotnym i czysto symetrycznej konstrukcji. Dostępny jako jednostka stereo lub monoblok, VK-255SE charakteryzuje się ciepłem i fakturą cechami typowymi dla najlepszych wzmacniaczy lampowych i potężną dynamiką charakterystyczną dla najlepszych konstrukcji półprzewodnikowych.

Solidne 300 W na kanał, doskonała symetria audio

Elegancka ścieżka sygnału w VK-255SE jest zgodna z purystycznym podejściem firmy BAT polegającym na wykorzystaniu zerowego ujemnego sprzężenia zwrotnego w celu uzyskania szerokiego pasma i liniowości obwodu. Cały obwód wzmocnienia składa się jedynie z dwóch bloków i opiera się całkowicie na N-kanałowym tranzystorze MOSFET. Aby zapewnić najwyższą symetrię otrzymanego sygnału, obie strony fali są obsługiwane przez identyczne urządzenia w identycznej konfiguracji obwodu. VK-255SE oferuje moc 300 W na kanał przy obciążeniu czterech omów; wersja monoblokowa podwaja dostarczanie prądu w stosunku do wersji stereo.

Zmodyfikowany zasilacz zapewnia jeszcze doskonalszy dźwięk

Dopełnieniem naturalnej prostoty w pełni zbalansowanej konstrukcji wzmacniacza VK-255SE jest użycie elementów jedynie najwyższej jakości. Udoskonalony zasilacz wyposażony jest w kondensatory olejowe drugiej generacji. Zwiększają one wydajność filtrowania wysokiej jakości, radykalnie obniżają poziom szumów i zapewniają nieskazitelne i wyrafinowane oddanie muzycznej harmonii. Łącząc prędkość i wdzięk z wyjątkową wiernym odtworzenie barwy, tekstury instrumentów i wokalu, wzmacniacz mocy VK-255SE wpisuje się z pewnością siebie w lukę istniejącą pomiędzy wzmacniaczami lampowymi a półprzewodnikowymi. Będzie stanowił solidną podstawę każdego systemu najwyższej jakości.

Output per channel at 8Ω/4Ω 150W / 300W

Conversion to Mono? Factory Only

Output in Mono Configuration 8Ω/4Ω 200W / 400W

Frequency Response 2Hz to 240kHz

THD at full power 0.2%

Input Impedance - stereo version 100 kΩ

Input Impedance - mono version 50 kΩ

Gain (Nominal into 8Ω) 26dB

Tube Complement  n/a

Number of Power Cords  1

Remote Control 12V Trigger Input & Output

Power Consumption (Idle/Full Power) 225W/1400W

Dimensions 19" x 6.5" x 16"

Weight 75lb.

Firma Balanced Audio Technology (BAT) jest dumna z ciągłych innowacji, które wdraża w świecie high-endu. Skupia się na zapewnieniu świeżego, niekonwencjonalnego podejścia do projektowania produktów i tworzeniu najnowocześniejszych urządzeń o oszałamiającej jakości wykonania i wyjątkowej wierności odtwarzania muzyki.

Klienci BAT doceniają wyróżniające nas połączenie doskonałego dźwięku, zaawansowanej inżynierii, świetnej konstrukcji i doskonałej obsługi klienta. Nasze pierwsze produkty, przedwzmacniacz VK-5 i wzmacniacz mocy VK-60, ustanowiły 25 lat temu właściwe nam standardy perfekcji, stając się z czasem urządzeniami kolekcjonerskimi. Dlatego też zachęcamy do zajrzenia wewnątrz któregoś z kiedykolwiek wyprodukowanych urządzeń marki BAT, aby ujrzeć na własne oczy najprawdziwszą doskonałość inżynieryjną i konstrukcyjną. Odkryjesz wewnątrz jedynie najdokładniej rozplanowane obwody bez żadnej zabłąkanej żyły. Wszystkie płytki obwodów drukowanych BAT są wykonane z materiałów najwyższej jakości i skonstruowane z zamiarem aby służyły przez pokolenia. Nasze zasilacze są naprawdę potężne. Co najważniejsze, twórcza ekspresja leżąca u podstaw każdego projektu BAT zainspirowana jest najszczerszym zamiarem pozostania wiernym geniuszowi artysty. Każda generacja urządzeń BAT pozwala ożywić tę kreatywność i wizję w Twoim pomieszczeniu odsłuchowym.

Od swoich początków BAT postawił na budowanie swojej reputacji na fakcie, że „zrównoważony jest lepszy”. Dziś jesteśmy dumni z tego, że zbalansowane obwody stały się de facto standardem w konstrukcjach audio najwyższej jakości. Jednak osiągnięcie najwłaściwszego balansu w projektowaniu obwodów pozostaje wciąż nieuchwytne dla naszej konkurencji. W świecie przedwzmacniaczy na przykład, zaludnionym przez konstrukcje z wieloma stopniami wzmocnienia lub w układzie wtórnika katodowego, BAT zawsze oferował opracowany przez nas obwód Unistage - stosowany w każdym kiedykolwiek zbudowanym przedwzmacniaczu marki BAT - będący kontrapunktem dla inżynieryjnego skomplikowania. Korzyści z obwodu Unistage wynikają z wyjątkowej prostoty jednokrotnego wzmocnienia sygnału. Wyobraź sobie, że opowiadasz dowcip swoim znajomym i mówisz „przekaż to dalej”. Nie poznasz dowcipu, jeśli zostanie on przekazany przez wiele osób. Przepuść muzykę przez zbyt wiele stopni wzmocnienia, a nie poznasz naturalnego piękna swoich ulubionych nagrań.

Nasze dążenie zapewnienia jak największej łatwości obsługi obejmuje również nasz inteligentny obwód automatycznego biasu. Każdy lampowy wzmacniacz marki BAT wyposażony jest w tę najnowocześniejszą technologię. W połączeniu z równie nowatorskimi elektronicznymi obwodami ochronnymi BAT, użytkownik końcowy otrzymuje urządzenie o wyjątkowej prostocie użytkowania. Brak cyfrowych lub analogowych woltomierzy, z którymi trzeba się zmagać; nie ma wątpliwości, czy dokonać ustawienia w miliamperach, czy miliwoltach. Włącz po prostu wzmacniacz BAT, zrelaksuj się i ciesz się muzyką.

Dwie dekady temu BAT zaprezentował światu lampę 6H30 SuperTube. Jest ona dziś jednym ze standardów stosowanych w najlepszych urządzeniach wielu konkurentów. Jednak żaden producent nigdy nie zdobędzie większego doświadczenia w prawidłowym projektowaniu obwodów dla 6H30 SuperTube niż BAT. Seria REX 3 to ostateczny dowód naszej wiodącej pozycji w branży.

BAT nie ustaje w dążeniu do doskonałości w każdym aspekcie swej działalności, począwszy od wyjątkowej obsługi klienta, poprzez projektowanie innowacyjnych produktów, a przede wszystkim w radości muzycznej zapewnianej przez każdy produkowane przez nas urządzenie. Dołącz do nas, aby świętować naszą 25 rocznicę dokonywania tego, żeby dźwięk muzyki brzmiał tak porywająco w twoim domu.

BAT: Po prostu posłuchaj.